Engelli YouTuber Serhat Erönal'dan Yaya Geçitleri İle İlgili 'Sosyal Deney'

Faruk Ayhan Utkan r

Serhat Erönal
Serhat Erönal

Engelli YouTuber Serhat Erönal, yaya geçidinde araçların engelli vatandaşlara olan saygısını test etmek için sosyal bir deneye imza atarak YouTube hesabından paylaştı... İçişleri Bakanlığı tarafından başlatılan yaya geçitlerine yaklaşırken araçların hızlarını düşürmesi kuralını deneyimleyen Serhat Erönal, maalesef büyük bir hayal kırıklığına uğradı.

Erönal'ın yaptığı bu sosyal deney ile ceza ve kuralların kişiler üstünde etkisinin fazla olmadığı, sorunların eğitimle çözülebileceği bir kez daha gözler önüne seriliyor... 16 yaşındayken sığ suya yaptığı atlayış ile duran kalbi suni teneffüs ile çalıştırılan ve iki kez belden aşağısı felç olmasına rağmen yaşama sımsıkı tutunan engelli Youtuber, Serhat Erönal, yaya geçitlerindeki durumu görebilmek için ‘Sosyal deney’ gerçekleştirdi. Kadıköy’deki bir yaya geçidine tekerlekli sandalyesi gelen Erönal’ın yolun karşı tarafına geçmek istediğini gören sürücülerin önemli bölümü durmadığı gibi, direksiyonu kırıp yanından geçmeyi tercih etti. Bazı duyarlı sürücü ve yayaların yardımı ile karşıya geçebilen Serhat Erönal, tekerlekli sandalye kullanmak durumunda kalan engellilerin yayalar gibi hızlı adımlarla seri hareket edemedikleri için çektikleri sıkıntıları gözler önüne sergilemeye çalıştığını açıkladı.👇👇👇👇👇


Erönal, yaptığı bu deneyle ilgili şu ifadeleri kullandı:

Üzülerek söylemek isterim ki, yaya geçidi kanuna uyan farkındalık sahibi sürücü sayısı bugün itibariyle oldukça düşük. Hatta bu sosyal deneyi çekerken yaya geçidindeki yayalara yol vermemek için korna çalan sürücülerden, araçlarını yayaların üzerine süren sürücülere kadar pek çok farklı durumla da karşılaştım. Bu ve bunun gibi sosyal deney videoları sayesinde yakın zamanda farkındalık sahibi daha çok insan olacağına inanıyorum bu sebeple de asla pes etme den çalışmalara devam :) Siz de benim gibi düşünüyorsanız yaya geçidi sosyal deney videomu lütfen yakınlarınızla paylaşarak bu farkındalığın daha hızlı büyümesine yardımcı olun.

Engelli YouTuber Serhat Erönal'dan Yaya Geçitleri İle İlgili 'Sosyal Deney'
Son Güncelleme: 10 Haz 2019 / 04:06
Engelli YouTuber Serhat Erönal'dan Yaya Geçitleri İle İlgili 'Sosyal Deney'
2
9
Görüşünü yaz

En İyi Erkek Görüşü

 • 08-İHP-1993
  T. C. Hükümeti halen daha yatmakta ısrar ediyor. elleri ceplerinde, salla başını al maaşını demeye, acaba yarın şu seçimi nasıl bir hileyle alırım da bir 10 yıl daha yatarım. düşüncesiyle hareket etmeye, vatandaşlarımız ise bugünü nasıl atlatırım düşüncesinin vermiş olduğu mayhoşlukla, hükümetin kusurlarını göremez ve görmezden olup, A dan Z ye, hem ayranım dökülmesin, hemde bir taraflarım gitmesin. düşüncesiyle hareket ettikçe bu ülkeden bir halt olmaz vesselam.
  Görüş hala geçerli mi?

En İyi Kız Görüşü

Diğer Görüşler İçin Aşağı Kaydır

Kızlar & Erkekler Ne Diyor

18
 • aerolite
  Hukumet (ler) is yerine hep laf uretirlerken
  Ülkemin koyunlari alkislamaya devam ederken
  Hiç bir meselemizin gercekten çözülmesi söz konusu olamaz.
  Yasa çıkardık diyip böbürlenerek bir yere gelinemez.
  Uygulamalar hep zayıf.
  Cafelerde güya sigara yasağı var.
  Çoğu mekanda bu yasağa uyulmuyor.
  Sağlık, trafik, eğitim, ekonomi.. vs berbat.
  Hukumetlere kırmızı kart çıkarmak kolay da
  Bunları seçenlere kim nasıl kırmızı kart gösterecek?
 • _DavidoFF
  Kendisini tebrik ediyorum, harika bir sosyal deney paylaşmış.
  Yayaya yol vermemek 500 tl civarı. Ancak uygulamada problem olunca rakamında bir anlamı kalmıyor.
  100 kişide 5 kişi duruyor. Diyecek bir şey yok. Yazık gerçekten.
 • __ZeK_
  Kimsenin kimseye saygısı yok trafik aile arkadaş işyeri
 • HemşirBeyxx
  Dikkat önemli
 • KaraAyna
  Tebrikler
 • Sentinus34
  Herkes nasıl nerde duracağına dikkat etsin
 • Gladiator16
  Tebrikler
 • MagRipOgLu
  Tebrikler
 • Cenkamed
  engelleri kaldırın
YÜKLENİYOR...