Ramazan Bayramı Tatilini İstanbul'da Geçireceklere Müjde! 4 Haziran'da Plajlar Açılıyor

Melike Gozence r
Ramazan Bayramı Tatilini İstanbul'da Geçireceklere Müjde! 4 Haziran'da Plajlar Açılıyor

Ramazan Bayramı tatilini İstanbul'da geçireceklere güzel haber geldi... İstanbul Büyükşehir Belediyesi, Anadolu Yakası'ndaki Caddebostan Plajları ile Avrupa Yakası’ndaki Güneş ve Menekşe Plajları'nı 4 Haziran'da hizmete açılacağını duyurdu... Plajlar; sıcakların bastırdığı bu günlerde İstanbul'un nemli havasından bunalanlar için iyi bir alternatif olarak görünüyor.

İBB'den açıklamada, İstanbulluların, yaz süresince Caddebostan, Güneş ve Menekşe Plajları'nda ağırlanacağı, haftanın yedi günü sabah saat 08.00 ile 19.00 saatleri arasında plajların hizmet vereceği belirtildi.

Ramazan Bayramı Tatilini İstanbul'da Geçireceklere Müjde! 4 Haziran'da Plajlar Açılıyor

Drone kameralarla plajlar kontrol edilecek

Cankurtaranların , İBB plajları da dahil toplam 47 bin 800 metre uzunluğundaki 38 plajda gelişmiş teknolojik ekipmanlarla hizmet verdiği de belirtilen açıklamada, şu ifadeler kullanıldı:

İBB, İstanbul'daki plajlarda 2 drone (insansız hava aracı), 35 jet-ski, 7 Kurtarma Botu, 2 Amfibik Kurtarma Jeti (Kara ve Deniz Aracı) 14 ATV aracı, 190 Gözetleme Kulesi ve 481 cankurtaran personeli ile hizmet veriyor. Belediye plajlarında, soyunma konteynırları, duş alanları ve şemsiyeler günübirlik tatilcilerin hizmetine sunuluyor. Yiyecek ve içecek ihtiyacına çözüm sunan büfe ve kafeteryaların yer aldığı plajlarda şort, oyun topları, simit gibi deniz malzemeleri satışının yapıldığı çeşitli stantlar bulunuyor. Plajlarda, İstanbulluların keyif içerisinde bir gün geçirebilmeleri için yeşil alanlar, basketbol ve voleybol sahaları ile çeşitli spor aletlerinin bulunduğu sosyal yaşam alanları da yer alıyor.

Ramazan Bayramı Tatilini İstanbul'da Geçireceklere Müjde! 4 Haziran'da Plajlar Açılıyor

4 Haziran'da vatandaşların hizmetine açılacak plajlar:

Menekşe Plajı; Küçükçekmece Gölü yanında bulunan ve ücretsiz olarak hizmet veren plaj, 630 metrelik sahil şeridine sahip. Olumsuz durumlara karşı kurtarma botu ve ambulansın hazır bekletildiği plajın 120 araçlık otoparkı mevcut.

Güneş Plajı; 840 metre uzunluğundaki plaj 2 bölüm halinde hizmet veriyor. Florya Tren İstasyonu karşısında yer alan plajda, voleybol sahası ve 240 araçlık otopark mevcut. Müzik yayını yapılan ve 0-7 yaş arası çocuklar ile engelli vatandaşlar ile refakatçisi olan bir kişinin ücretsiz olarak yararlanabildiği plajda, şezlong, şemsiye, soyunma kabini, duş ve WC alanlarının kullanım bedeli yetişkinler için 25 lira, öğrenciler içinse 12 lira olarak belirlendi.

Ramazan Bayramı Tatilini İstanbul'da Geçireceklere Müjde! 4 Haziran'da Plajlar Açılıyor

Caddebostan Plajları; Caddebostan sahilinde toplam 1000 metre uzunluğunda 3 ayrı belediye plajı bulunuyor. 450 metre uzunluğundaki Caddebostan 1 Plajı'nda 7 yaş ve üzeri için şezlong, şemsiye, soyunma kabini, duş ve WC alanlarının kulanım bedeli yetişkinler için 25 lira, öğrenciler içinse 12 lira olarak belirlendi. Plajdan ayrıca engelli vatandaşlar ile refakatçisi olan bir kişi yine ücretsiz olarak yararlanabilecek. 300 metre uzunluğundaki Caddebostan 2 Plajı ve 250 metre uzunluğundaki Caddebostan 3 Plajları ise ücretsiz olarak hizmet veriyor.

Son Güncelleme: 9 Haz 2019 / 04:06
Ramazan Bayramı Tatilini İstanbul'da Geçireceklere Müjde! 4 Haziran'da Plajlar Açılıyor
7
6
Görüşünü yaz

En İyi Erkek Görüşü

 • emre505
  İnsan denize girer ve yüzer. Aslında insan hep bir denizdedir. Bu hayattır. Bazen çırpınırsın ve batarsın, bazen de çırpınır yüzeye çıkarsın. Şansın varsa bir adım önde olursun bazen. Bazense yolun en arkasında.
  Görüş hala geçerli mi?

En İyi Kız Görüşü

 • gumus_onr
  Şileye gelip plajların ağzına sıçan tüm Suriyelilerin Allah belasını versin ve bunların bu ülkeye bu şekilde salınmasında yardımcı olan tüm hüketinde gelmişini geçmişini
  Görüş hala geçerli mi?

Diğer Görüşler İçin Aşağı Kaydır

Kızlar & Erkekler Ne Diyor

56
 • Green_mile_devi
  İstanbuldayım ama sadece ilk gün tatil olduğum için bu gün de evde biraz dinleneyim diye düşünüyorum 😊Deniz belki sular biraz daha ısınırsa düşünürüm 😊
 • IVPanaphone
  İstanbul'dayım ama plaj falan hiç uğraşamam, tatilimi evde geçireceğim. 😁
 • cherish_
  istanbul'un marmara denizine kıyısı olan yerlerinde denize girilmez
 • Saftirikkk
  Suriyelilerin gözü aydın
 • gozluklusirin2019
  Bol bol deve güreşi yaparlar artık... :D
 • felicita06
  İstanbul'da denize girmem. denizanası dolu ve pis
 • KaraAyna
  Ne guzel
 • Gladiator16
  Gayet güzel
 • Atanamayanöğretmen
  Emeğine sağlık
 • MagRipOgLu
  İyimiş
 • toraman25
  Ben Egedeyim keyfim yerinde Deniz Havuz
YÜKLENİYOR...