Bu Kış Konfor Ve İpeksi PÜRÜZSÜZLÜK Bir Arada!
Kapat

Fenerbahçe, UEFA'nın 'Bir Üst Kurul' Kararı Sonrası Açıklama Yayınladı (Finansal Fair Play)

Sait Özseven
Fenerbahçe, UEFA'nın 'Bir Üst Kurul' Kararı Sonrası Açıklama Yayınladı (Finansal Fair Play)

UEFA'nın Finansal Fair Play anlaşmasındaki şartlara uymadığı gerekçesiyle bir üst kurula sevk ettiği Fenerbahçe, açıklama yaptı.

Fenerbahçe'den yapılan açıklamada, "Kulübümüz Yargı Dairesine sevk edilirken, olası UEFA gelirlerinden kesilmek üzere 2,5 milyon euro para cezası, daha önceki yıllarda olduğu gibi önümüzdeki iki sezon boyunca UEFA müsabakalarında yer alacak oyuncular için transfer ve kadro sayısındaki kısıtlamalara devam edilerek UEFA müsabakalarından men edilmemesi tavsiye edilmiştir." denildi.

Sarı-lacivertli kulüpten yapılan açıklamada, şu ifadelere yer verildi:

"2016 Mayıs ayında yapılan anlaşmaya göre, 2017-18 sezonu finansal sonuçlarında denk hesap açığı taahhüdümüz 10 milyon euro olarak belirlenmişti. Aynı sezon için denk hesap açığımızın 20 milyon euroyu aşması durumunda ise Yargı Dairesine sevk edilmemiz üzerine mutabakat sağlanmıştı. Anlaşma içerisindeki bu koşullara rağmen, söz konusu 2017-18 sezonu için, 57,5 milyon euro denk hesap açığı gerçekleşmiş ve kulübümüz bu sebeple Yargı Dairesi'ne sevk edilmiştir."

UEFA Kulüp Finansal Kontrol Kurulu Yargı Dairesinin 2018-2019 sezonunda alınan aksiyonlarla birlikte bilet ve forma satış gelirlerindeki artış, yeni sponsorluk anlaşmaları, 60 milyon euro tutarındaki sermaye artışı, bağış kampanyası, TFF ve Bankalar Birliği ile borç yapılandırma ve yeni finansal kontrol talimatı üzerindeki çalışmalar ile beklenmedik kur ve faiz artışlarını dikkate aldığı belirtilen açıklamada şunlar kaydedildi:

"Kulübümüz Yargı Dairesine sevk edilirken olası UEFA gelirlerinden kesilmek üzere 2,5 milyon euro para cezası, daha önceki yıllarda olduğu gibi önümüzdeki iki sezon boyunca UEFA müsabakalarında yer alacak oyuncular için transfer ve kadro sayısındaki kısıtlamalara devam edilerek UEFA müsabakalarından men edilmemesi tavsiye edilmiştir."

Açıklamada, Türkiye Bankalar Birliğiyle yapılacak anlaşmanın ve Türkiye Futbol Federasyonunun yeni finansal kontrol mekanizmasının Haziran 2019'a kadar devreye girmesi durumunda, 2,5 milyon euro para cezasının da düşürülebileceği belirtildi.

Son Güncelleme: 8 Haz 2019 / 11:06
Fenerbahçe, UEFA'nın 'Bir Üst Kurul' Kararı Sonrası Açıklama Yayınladı (Finansal Fair Play)
4
10
Görüşünü yaz

En İyi Kız Görüşü

 • Ketçap_Mayonez3
  Fenerbahçe istenilen parayı toplarsa ceza almıyor.. ve Fener Ol da işe yarıyor... daha dünkü 1 tlik bileziği 5 e kazık satanlar ve daha dün dib yapanlar.. devlet bile size yardım etti... bu hallerdesiniz Fb herzaman alnının akıylaydı... Allahım sana şükürler olsun ki.. alnımızın akıyla atlatacağıız İnşallah..
  Görüş hala geçerli mi?

En İyi Erkek Görüşü

 • Fenerbahçe ebedi düşmanımdır ancak düşmanımın bile gevurun eline düşmesini istemem minimum hasarla atlatırlar inşallah. Herkesin Mustafa Cengiz gibi Gaziantepli Başkanı yok başında... Adam GSnin ikinci kurucusu adeta...
  Görüş hala geçerli mi?

Diğer Görüşler İçin Aşağı Kaydır

Kızlar & Erkekler Ne Diyor

39
 • Deliyimbendeliyim
  Topladıkları yardım parası cezaya gitti desenenize hahahahahaha çok iyi oldu vatana millete tek kuruş yararı olmayan hainlerin fener için toplanıp yardım yapmasını alkışlicamızı beklemeyin.
  • beyninizden bende istiyorum.. Fenerbahçe istenilen parayı toplarsa ceza almıyor.. ve Fener Ol da işe yarıyor.. Fenerbahçenin ve Fenerbahçelinin her zaman yarı olmuştur.. Bu klub devletsiz herşeyi ile bugünlere gelmiştir.. Ve Fetönün operasyonlarınıda atlatmıştır..

  • Centurion

   @Ketçap_Mayonez3 fenevin sana faydası ne peki? Futbolcular son model arabalarıyla yanından son sürat geçerken sen, acabağ bugün patates alabilecek miyim? derdinde olacaksın. Artık şu at gözlüğünü çıkarıp hayata o şekilde baksanız kötü mü olur. Ben Galatasaraylıyım ama Galatasaray'a 1 kuruş bağış yapmam. Kendi yağlarında kavrulsunlar, hazıra konmasınlar. Tuttuğun takımın lisanslı ürünlerini satın alarak kulübe yardım etmiş olursun zaten. Birde ekstradan hibeye ne gerek var. fenevbaçe devletsiz bugünlere gelmiştir deme sakın bana. Şike davasında en üst mahkeme cezanızı onadı ama rte denen şahıs gitti bu kararı bozdu. azize de fenevbaçe de ipten alındı. Küme düşürülmedi. Aklandılar. Kimse bana bu ülkede adalet var demesin ağır konuşurum. Yettiyseniz yettiniz artık be...

  • @Centurion iste gs liyle fenerli arssindaki fark budur. Fenere kurulan şike kumpasi gs ye kurulsaydi kulubunuze çoktan kilit vurulmuştu. Bazı sevgiler karşılık beklemez. Vatanin sana bir faydasi yokken sen savaşa ölmeye giderken bu tarz sebeplerle askerden kaçıyor musun mesela?

  • Hepsini Göster
 • Ne kadar fransızsever apo nun takımını tutan varsa soruya malum şey sineği gibi üşüşmüşler.. Alayınız gelsin, fenerin ölüsü yeter.
  • bu böyle ötüşenler zamanında sokata 1 tllik bileziği 5 e kazık satanlar.. ve daha dünkü dib yapanlar Fenere konuşur olmşlar..

  • biz klubümüzü ve bizi biliyoruz

 • MagRipOgLu
  Adamlar ceza geleceğini biliyordu , o sebeble enayilerden yardım yani Fenerol istediler ve parayıda alıp cezaya verdiler.
  • enayi dediğin bu klube canını verecek kadar sevenlerdir.. en azından biz sokakta 1 tllik bileziği 5 e kazık satmıyoruz.. formaysa 300 ü hakketcek Tl ye satıyoruz.. zaten bir SMS e ödüller apaçık belli.

 • pişmanlık54
  Topladıkları yardım parası cezaya gitti desenenize hahahahahaha çok iyi oldu

 • süperbenn
  Toplanan yardımlar cezaya gitti.
 • Kanklar1998
  🤞İyidir
 • papagirl
  valla çok iyi olmuş :D
 • Atanamayanöğretmen
  Acı çekiyor fener
 • Fatal11
  En büyük fener ulan
 • Kolombiyalı16
  Fener işini bilir
 • Eudora34
  galatasaraylıyım
 • kaanaltun
  fener ağlama 😂😂😂
YÜKLENİYOR...