Kuzey, İç ve Batı Bölgelerde Toz Taşınımına Dikkat! (Çamur Şeklinde Yağış)

Kuzey, İç ve Batı Bölgelerde Toz Taşınımına Dikkat! (Çamur Şeklinde Yağış)

Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nden yapılan duyuruya göre, ülkenin kuzey, iç ve doğu kesimleri parçalı yer yer çok bulutlu olacak.

Marmara, Kuzey Ege, İç Anadolu'nun kuzeybatısı, Karadeniz ve Doğu Anadolu'nun kuzey doğusunun sağanak yağışlı, diğer yerlerin az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor. Ege, Batı Akdeniz, Marmara’nın güney ve doğusu, İç Anadolu’nun batısı ile Batı Karadeniz’in iç kesimlerinde bu akşam saatlerine kadar Kuzey Afrika kaynaklı toz taşınımı hadisesi beklendiğinden meydana gelebilecek görüş mesafesinde azalma, hava kalitesinde düşme, ulaşımda aksamalar ve yağış alan yerlerde çamur şeklinde yağış gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekiyor

Toz taşınımı uyarısı

Batı bölgelerinden başlayarak Marmara'nın güney ve doğusu, Ege, Batı Akdeniz, İç Anadolu'nun kuzey ve batısı ile Karadeniz'in iç kesimlerinde Kuzey Afrika kaynaklı toz taşınımı hadisesi bekleniyor. Hava sıcaklıklarında önemli bir değişiklik olmayacağı ve mevsim normalleri civarında seyredeceği öngörülüyor. Rüzgarın ise genellikle güney ve güneybatı, Doğu Karadeniz kıyılarında güneydoğu yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette, Akdeniz'in iç kesimleri ve İç Anadolu'nun güney ve doğusu ile Doğu Anadolu'nun batısında kuvvetli ve yer yer kısa süreli fırtına şeklinde esmesi bekleniyor.

Kuzey, İç ve Batı Bölgelerde Toz Taşınımına Dikkat! (Çamur Şeklinde Yağış)
3
4
Görüşünü yaz

Senin görüşün nedir?

En İyi Kız Görüşü

 • Gmztnmz

  Bu tarz hava olaylarından korkuyorum 😒

  Görüş hala geçerli mi?

En İyi Erkek Görüşü

 • dreamliner61

  yıkamacılar bayram edecek :)

  Görüş hala geçerli mi?

Kızlar & Erkekler Ne Diyor

23
 • Bu tozdan nefret ediyorum

 • melekdeniz90

  kıyamet alameti

 • tugce0413

  Buraya geldi bile☹️

 • SiyahGiyenBirAdam

  Daha neler göreceğiz..

 • aydnahmet

  Hadi ya

Yükleniyor...