Fenerbahçe, Galatasaray Başkanı Mustafa Cengiz ve İkinci Başkan Abdurrahim Albayrak'ı Hedef Alan Çok Sert Bir Açıklama Yayınladı

Sait Özseven
Fenerbahçe, Galatasaray Başkanı Mustafa Cengiz ve İkinci Başkan Abdurrahim Albayrak'ı Hedef Alan Çok Sert Bir Açıklama Yayınladı

Fenerbahçe'nin İnternet sitesinde, "Tek dertleri Fenerbahçe olanlara zaruri açıklama." başlığıyla yer alan açıklamada, son dönemde Mustafa cengiz tarafından Fenerbahçe üzerinden gündem ve algı oluşturulmaya çalışıldığı iddia edildi...

Mustafa Cengiz'in Spor Toto Süper Lig'de Fenerbahçe ile Galatasaray arasında oynanan iki maçın ardından ortalığı ayağa kaldırmaya çalıştığı savunuldu. Galatasaray Başkanı Musatafa Cengiz'in basında yer alan beyanlarının gündeme getirildiği açıklamada, şu ifadeler kullanıldı...

Kulübüne destek olmanın en benzersiz örneğini her daim gösteren taraftarlarımız, kulübümüzün geleceğimiz için başlattığı Fener Ol kampanyamız için henüz çok kısa sürede çok önemli bir yol kat etmiştir. Şu an kampanyamızın ilk ayındayken ve kampanyamız doğrultusunda henüz birçok projeyi hayata geçirmemişken rakip camianın zamanında tüm çabaları ile toplamış olduğu bağış miktarının kat ve kat üzerine ulaşmış durumdayız. Bu somut nedenden ötürü; geçmişte pek çok kez denemelerde bulundukları ancak ne yazık ki camialarından gelen çok kısıtlı destek dolayısıyla 'karşılıksız kalan' yardım kampanyalarından yola çıkarak verdikleri kampanya başlatmama kararı kendileri açısından oldukça isabetli bir karardır. Kendilerine tavsiyemiz bu konuda camialarını kesinlikle Fenerbahçe ile kıyaslamamalarıdır. Fenerbahçe Spor Kulübü camiasının desteği ve gücü, tarihteki örnekleriyle çok net görülmektedir.

"Türk futbolu yeniden ele alınıp acilen ve ivedilikle temizlenmeli"

Fenerbahçe Kulübünün açıklamasında, Mustafa Cengiz ile Abdurrahim Albayrak'ın Video Yardımcı Hakem (VAR) ile ilgili beyanları eleştirildi.

Galatasaray Teknik Direktörü Fatih Terim'in ligin 30. haftasında 0-0 sona eren Atiker Konyaspor maçından sonra Fenerbahçe derbisindeki bir pozisyonu gündeme getirdiğinin ileri sürüldüğü açıklama, şöyle devam etti:

14 Nisan 2019'da stadımızda kendileriyle oynadığımız maçın ardından günler geçmesine rağmen açıklamalarına devam eden Sayın Mustafa Cengiz'in, VAR kayıtları ile ilgili söylemlerine, basketbol takımlarımızın başarıları karşısında sığındıkları bütçe karşılaştırmalarına ve teknik direktörlerinin Konyaspor ile berabere kaldıkları maçın ardından hakeme sorduğu iddia edilen 'Dirar'a neden sarı kart vermediniz?' sorusuna yanıt vermeye tenezzül etmek istemiyorduk. Ancak Fenerbahçe Spor Kulübü mecbur kalmadıkça hiçbir şekilde rakiplerine dair açıklama yapmazken rakip camia tarafından ısrarla ortaya konulmaya devam edilen bu adımlar, ana amaç ve hedefin sürekli Fenerbahçe üzerinden algı yaratma gayretinde olduklarını açıkça göstermektedir.

Abdurrahim Albayrak'ın derbi sonrasında VAR kararlarıyla ilgili açıklamalarına değinilerek, şunlar kaydedildi:

Fenerbahçe Spor Kulübü olarak suskunluğumuzu koruduğumuz bir konuda da artık görüşümüzü dile getirmek isteriz. Rakibimizin ikinci başkanı Sayın Abdurrahim Albayrak tarafından yapılan kural, etik dışı VAR açıklamalarından sonra bir kez daha emin olduğumuz şey; Türk futbolunun tüm detaylarıyla yeniden ele alınıp acilen ve ivedilikle temizlenmesi gerektiğidir. Şunu özellikle hatırlatmak istiyoruz; inandırıcı olmak için sadece kendi aleyhinize yapıldığını düşündüğünüz hatalarda ortalığı yangın yerine çevirmektense geçmişte de olduğu gibi bu sezon da lehinize yapılan pek çok kritik hakem hatalarına da değinebilmeli, gündeme getirebilmelisiniz. Bu doğrultuda olumsuz bir maç skoru sonrası aleyhinize yapılan ya da yapıldığını düşündüğünüz her konuda kurumlara baskı kurarak, hakemleri zan altında bırakarak, algı yönetimi yaparak, medyadaki kalemşörlerinizi harekete geçirerek mağduriyet yaratma çabalarınıza benzer davranışları sergileyen başka bir kulüp daha var mı? Sahip olduğunuz saldırgan tavır ve agresif üslubun, söz konusu menfaatleriniz olduğunda fair play, kural, etik gözetmeksizin attığınız adımlar ve ortaya koyduğunuz söylemlerin, bu tarz davranışların birbirleriyle mücadele eden başka hiçbir kulüpte bulunmadığını, Türk spor camiasının tüm bireylerinin gördüğüne inanıyoruz.

"Sayın Cengiz'e önerimiz tenhada farklı kalabalıkta farklı davranmamasıdır"

Açıklamada, Galatasaray Başkanı Mustafa Cengiz'in tenhada farklı, kalabalıkta farklı davrandığı iddia edildi. Kadınlar Basketbol Süper Ligi play-off yarı final serisi 4. maçında Cengiz'in Fenerbahçe Kulübü Başkan Vekili Semih Özsoy'un elini sıkmadığı yönündeki haberlerin hatırlatıldığı açıklama, şöyle tamamlandı:

Fenerbahçe Kadın Basketbol Takımımız'ın deplasmanda oynadığı final serisi 4. maçının ardından gazetelere yansıtılan 'Mustafa Cengiz Semih Özsoy'un elini sıkmadı.' haberlerine karşı tüm kamuoyuna söylemek istediğimiz dört yönetici ile temsil edildiğimiz ve galibiyetiyle ayrıldığımız maç öncesinde Sayın Cengiz salon koridorlarına gelerek başta başkan vekilimiz Sayın Semih Özsoy olmak üzere tüm yönetim kurulu üyelerimizin elini sıkmış, 'hoş geldiniz' demiştir. Ancak soyunma odası koridorlarında bu şekilde davranan Mustafa Cengiz, muhtemelen camia içi siyaseti nedeniyle maç sırasında kulübümüze, başkanımıza ve başkan vekilimize dakikalarca edilen küfürlere karşın hiçbir tepki göstermemiş veya gösterememiştir. Sayın Cengiz'e önerimiz tenhada farklı kalabalıkta farklı davranmamasıdır. Bu vesileyle Sayın Cengiz ve camialarına artık Fenerbahçe üzerinden iç siyaset yapma stratejlerine son vermelerini ve kendi gündemlerine dönmelerini önemle tavsiye ederiz. Aksi takdirde, bu açıklamalarımızın sadece başlangıç olduğunu hem kendilerine hem kamuoyuna saygıyla iletiriz.

Son Güncelleme: 11 May 2019 / 04:05
Fenerbahçe, Galatasaray Başkanı Mustafa Cengiz ve İkinci Başkan Abdurrahim Albayrak'ı Hedef Alan Çok Sert Bir Açıklama Yayınladı
4
9
Görüşünü yaz

En İyi Erkek Görüşü

 • majestetuncay
  Galatasaray eski başkanı şu kadar katkı yaptı dedikten sonra kendilerince fitili ateşleyen bu insanların yaptıkları yorumları sallamıyorum, açıklamaları da..
  Kat ve kat amaçlarına ulaştıklarını söylüyorlarsa, niye Galatasaray'ın büyük ismini reklam malzemesi yapmaya çalışıyorlar ki :)
  Hadi bunu geçtim, futbol takımının başarısızlığından dolayı kaybedilen paraların karşılığı için binlerce mesaj atmak zorunda kalan büyük Fenerbahçe taraftarına gerçekleri nasıl açıklayacaklar? Siz mesaj atın ama biz bu takımı yönetemeyen, oynayamayan futbolcuların maaşlarını ödeyelim demek bir yönetim aciziyeti değildir nedir :)
  Bir Galatasaraylı olarak bu yönetici arkadaşlara tek bir şey söylemek istiyorum, işinize bakın.. Beğenmediğiniz aziz yıldırım, 20 senede bu klubü bu hallere getirmedi.. Bu kadar aciz bir durumda kalmadı..
  Ve yemin ediyorum Fenerbahçe nin bu durumundan gram keyif almıyorum.. Çünkü futboldan biraz anlayan herkes, Fenerbahçenin Galatasaraysız, Galatasarayın da Fenerbahçesiz bir anlam ifade etmediğini bilir..
  Hadi eyvallah..
  Görüş hala geçerli mi?

En İyi Kız Görüşü

 • MoonWater_
  Fenerbahçe'nin futbolda kendini öne çıkarak rakip takımları susturması gerektiğini düşünüyorum. Yoksa bu açıklamaların ardı arkası kesilmez.
  Görüş hala geçerli mi?

Diğer Görüşler İçin Aşağı Kaydır

Kızlar & Erkekler Ne Diyor

38
 • Yiğit0
  6alatasaray’ın zevzeklilerine artık dur demenin vakti gelmişti. Teşekkürler Koç !
 • dreamliner61
  dün akşam itibariyle cevabınızı fazlasıyla aldınız.
  akıllı olmadığınız müddetçe daha çok aklınızı alacağız !
 • Bugra
  Spor demek kardeşlik demektir, saha dışında rekabete tamamen karşıyım.
 • Yusufemre01
  Bir fenerli olarak, kendi önündeki çöpü temizle derim fenere
 • Yırtıkapışarası
  Her zamanki gibi boş laflar çamur atmalar yedırememeler fb den pisliksın fb algı yapmayı sndn ala yapan yoktur
 • EmekliPatroniçe
  Galatasaray haketti bu açıklamayı
 • TTuggceğ
  Fenerbahçeyle başa çıkılmaz !
 • 201465
  TEK DERTLERİ FENERBAHÇE OLANLARA ZARURİ AÇIKLAMA
 • MagRipOgLu
  Sıkııntılar başlayacak
 • üzgünkisicik
  Maç izlemem ki ben. Ama bence icin teşekkür ederim
 • Gizli Üye
  Gs hak ediyorsun
YÜKLENİYOR...