19 Mayıs'ın 100. Yılına Özel Logo Hazırlandı

19 Mayıs'ın 100. Yılına Özel Logo Hazırlandı

Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün İstanbul'dan yola çıkarak Samsun'a ulaşmasıyla başlayan İstiklal Mücadelesi'nin en önemli adımlarından biri olan 19 Mayıs 1919 tarihinin 100. yılı dolayısıyla oluşturulan logo ve kurumsal kimlik çalışmaları tamamlandı.

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığından yapılan açıklamaya göre, 100. yıl kutlamaları için hazırlanan logo, kurumsal kimlik, etkinlik programı ve diğer duyurulara "yuzuncuyil.gov.tr" internet sitesinden ulaşılabilecek. Milli Mücadele'nin başladığı 19 Mayıs 1919'un 100. yılı vesilesiyle başta Samsun olmak üzere 2019 yılı boyunca tüm Türkiye'de gençlik, spor ve kültür etkinlikleri düzenlenecek. Söz konusu etkinlikler Gençlik ve Spor Bakanlığı, Kültür ve Turizm Bakanlığı ile Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığının koordinasyonunda yürütülecek.

Etkinlikler yıl boyunca devam edecek.

Yıl boyunca gerçekleştirilecek tüm gençlik, spor ve kültür etkinliklerine ilişkin logo, afiş, duyuru, davetiye, ilan ve benzeri belge ve görsel dokümanlar, 100. yıl kutlamaları için oluşturulan kurumsal kimliğe uygun kullanılacak. Belirlenen 100. yıl logosu, başta Gençlik ve Spor Bakanlığı, Kültür ve Turizm Bakanlığı ile Samsun Valiliği olmak üzere tüm ilgili kamu kurum ve kuruluşlarınca 2019 yılı boyunca tüm resmi yazışmalarda yer alacak.

19 Mayıs'ın 100. Yılına Özel Logo Hazırlandı

"Ülke genelinde etkinlikler düzenlenecek."

19 Mayıs 1919'un Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün 16 Mayıs'ta İstanbul'dan yola çıkarak 19 Mayıs Mayıs'ta Samsun'a ulaşmasıyla başlayan İstiklal Mücadelesi'nin mihenk taşlarından olan 19 Mayıs 1919 tarihinin 100. yılı vesilesiyle başta Samsun olmak üzere 2019 yılı boyunca tüm Türkiye'de gençlik, spor ve kültür etkinlikleri düzenlenecek. Buna göre, 100. yıl kutlamalarına ilişkin etkinlikler yıl boyunca İstanbul, Samsun, Amasya, Erzurum, Sivas ve Ankara güzergahı başta olmak üzere tüm Türkiye'de gerçekleştirilecek. 100. yıl kutlamaları kapsamında yapılacak sportif faaliyetler Gençlik ve Spor Bakanlığınca, kültür, sanat, turizm ve tanıtım alanında yapılacak etkinlikler de Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından planlanıp yürütülecek. Diğer faaliyetler ise ilgili bakanlıklar ve valiliklerin koordinasyonunda yapılacak. Bu kapsamda gerçekleştirilecek proje ve etkinliklere ait giderler ilgili bakanlıklarca karşılanacak. İstanbul, Samsun, Amasya, Erzurum, Sivas ve Ankara'da yapılacak etkinlikler için ilgili bakanlıklardan bütçe talep edilebilecek, koordinatör kurumlarca uygun görülen sponsorluk, hizmet alımı anlaşmaları yapılabilecek. 100. yıl kutlamaları kapsamında yıl boyunca tertiplenecek etkinliklerin en iyi şekilde gerçekleştirilebilmesi için ihtiyaç duyulacak her türlü destek, yardım ve kolaylık tüm kamu kurum ve kuruluşlarınca geciktirilmeksizin öncelikli olarak yerine getirilecek.

19 Mayıs'ın 100. Yılına Özel Logo Hazırlandı
5
13
Görüşünü yaz

Senin görüşün nedir?

En İyi Erkek Görüşleri

 • beyoglu0707

  100 YIL Olmuş tam bir cumhuriyetin de kuruluşunun nerdeyse 100 yılına gireceğiz. ama geriye baktınız mı hiç Mustafa Kemal bir Anadolu bırakmış bize yurdumuz düşman işgalinden kurtulmuş bağımsız bir cumhuriyet bırakmış bize Bugün 23 Nisan 2019 evet Çocuklardaki O neşe varmı? Yok sokak da gezen adama 19 Mayıs da ne oldu diye soruyorsun çoğu ne olduğunu bilmiyor 23 Nisan nedir diye çocuklara sorun onun anlamını unutmuşlar. Geride 100 yıl sonra ne kaldı? Ulusal benliğini unutmuş bir nesil birbirleri ile kavga eden uyuşmaz bir toplum Bugün bile Ne Eğitim de ne Bilim de ne Kültür de nede Teknolojide istediği başarıları yakayamamış Batılı Ülkelerin 50 YIL gerisinde kalan bir ülke yüzde 50 sinin hala tamamlanamamış temel eğitimi. Sağ-Sol-Dinci-AKPLİ-CHPLİ deyip sosya-ekonomik ayrımlarla insanların birbirlerinden sosyal zümrelere ayrılması, iş hayatına etkisi, sen şu partidensin sana devlet dairesinde iş yok dediğimiz bir ülke bırakmış atamız. Televizyonu bir açıyorum biri AKP li biri CHP li biri ona biri buna çamur atıyor. insanlar her gün zehirleniyor işte bumu 100 YIL Hediyesi

  Görüş hala geçerli mi?
 • Gizli Üye

  Bana da hiç samimi gelmediler, seçimde tokadı yeyince çırpınmaya başladılar. Yaptıklarını unutacak bir koyun sürü yok karşılarında, kendi kalıp seçmenleriyle kıyaslamasınlar.

  Görüş hala geçerli mi?
  • GS_Aras

   5 yıl boyunca din düşmanı ol, namaz düşmanı ol, baş örtü düşmanı ol, bunları uygulayanlara demediğin hakareti bırakma 5 yılın sonunda seçim gelsin git kara çarşaflıya rozet tak, bizimde annelerimiz baş örtülü deyip baş örtüsünü savun, ezan okunurken mitinge ara ver :D Bu size samimi geliyor ama dimi :D Onlar koyunsa siz nesiniz peki? Yiyosunuz işte bunları her 5 yılda bir. Kimse bir tarafı cahil diğer tarafı kültürlü bilinçli filan saymasın. Her iki tarafta bilinçsiz cahil ve fanatik

  • Gizli Üye

   @GS_Aras He he herkes cahil bir sen akıllısın. Hadi git seviyeni düşürme buralarda, aklını daha iyi işler için kullan.

  • GS_Aras

   Seviyesizlik değil hakikatler... Akp seçmenine neden koyun diyorsanız aynısı birebir eksiksiz sizlerde de aynısı var. Yalan, kıvırma, dönme, lafını yeme vs. desteklediğiniz partide binlercesi var. Seçmeninde sorgulamama, araştırmama, kişiye göre değil ambleme göre oy kullanma vs. buda sizlerde var. Eee ne kaldı ki geriye. Hadi siz koyun olmayın sizde keçi olun o zaman :D İki tarafta fanatik onlar neyse sizde o'sunuz, siz neyseniz onlarda o...

  • Hepsini Göster

En İyi Kız Görüşü

 • eylemsen

  Azerbaycan dan etkilenerek yapılmış bir logo sanırım doğruluğu nedir bilmiyorum ama eğer öyle ise çok yazık hiçbir özgünlüğü yok

  Görüş hala geçerli mi?

Kızlar & Erkekler Ne Diyor

411
 • yetkilibirabiniz

  Kopya olmasaymış güzel logo, renklerinin de kırmızı zemine beyaz font olması gerekliydi diye düşünüyorum.

 • EnzamiKumi

  Sivastan sonra tekrar amasya görüşmeleri yapılmıştır harita yanlış

 • Hiç samimi değiller. Atatürk'ün adını her yerden kaldıran bu mahlukatlara hiç bir zaman inanmayacağım.

 • grafikersultan

  oha süper olmuş

 • golgemialdimyanima

  cok hoş

 • süperbenn

  Kimin fikriyse mükemmel bir logo olmuş.

 • irice45

  logo süper olmuş

 • sinanski

  güzel olmuş

 • dreamliner61

  yaşasın milli mücadele.

 • Güzelmiş.

 • Beğendim güzel olmuş

 • albattros

  Mükemmel olmuş

 • Gizli Üye

  Beğendim güzel olmuş

 • Gizli Üye

  Akp iktidarda olduğu için milli bayramlar sadece formalite icabı kutlanıyor, eskisi gibi coşkulu kutlanmıyor ne yazık ki.

  • buda 100 yıl armağanı işte gizli üye o çoşkular artık yok bugün 23 Nisan çocuklarda o neşe var mı yok

 • Gizli Üye

  Güzelmiş

Yükleniyor...