Ekrem İmamoğlu Mazbatasını Aldı. "Mazbatamızı 16 Milyon İnsanımız Adına Devraldım"

Tugrul Turcan r
İstanbul Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu
İstanbul Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, mazbatasını aldı. İmamoğlu, Çağlayan’daki İstanbul Adalet Sarayında bulunan İl Seçim Kurulunda mazbatasını aldıktan sonra görevi devralmak için Saraçhane’deki İBB binasına geldi. Saraçhane'de vatandaşlara hitap eden İmamoğlu, 16 milyonun başkanı olacağım dedi...

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı seçilen Ekrem İmamoğlu, mazbatasını aldı.

Ekrem İmamoğlu Mazbatasını Aldı.

İstanbul Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu
İstanbul Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu

Mevlüt Uysal - Ekrem İmamoğlu
Mevlüt Uysal - Ekrem İmamoğlu

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, eski başkan Mevlüt Uysal'dan görevi resmen devraldı.

YSK sonuçlarına göre İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı seçilen Ekrem İmamoğlu, saat 18.00’de Saraçhane’deki İBB binasına giderek görevi devraldı. Mazbatasını alan İmamoğlu, şu açıklamalarda bulundu...

Mazbatamızı 16 milyon insanımız adına devir aldım, İBB'nin tüm alanları şeffaf bir biçimde halkına açılmıştır, İstanbul Belediyesi, insanına vatandaşlarına bugün itibarıyla açılmıştır, bir kişiye, bir gruba, bir partiye hizmete değil 16 milyon insanına hizmet etmeye bugün itibarıyla başlamıştır, bu kentin ihtiyaçlarını biliyoruz. Bu şehirde yaşayan herkesin taleplerini biliyoruz ve hizmet etmeye hemen, hızlıca başlayacağız.

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu
İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu

Mevlüt Uysal'dan görevi devralan Başkan Ekrem İmamoğlu, Saraçhane'deki başkanlık binasının önündeki otobüsün üstünden halka hitap etti...

İstanbul'da yaşayanlar arasında ayrım yapmayacağını ifade eden İmamoğlu, "Hangi ırktan ve mezhepten olursa olsun, ayrım yapmadan yöneteceğiz, bu şehre ve bu güzel insanlara barış getiriyoruz barış, sevgi ve saygıyı getiriyoruz. Bu şehirde yaşayan herkesi selamlıyorum. Kürdü, Türkü selamlıyorum. Bu şehrin Sünnilerini, Alevilerini selamlıyorum. Bu şehrin Hristiyanlarını, Ermenilerini, Rumlarını selamlıyorum." diye konuştu.

"Bu şehrin Sünnilerini, Alevilerini selamlıyorum. Bu şehrin Hristiyanlarını, Ermenilerini, Rumlarını selamlıyorum. Kürdü, Türkü selamlıyorum."

Haktan, hukuktan ve adaletten asla vazgeçmediklerini vurgulayan İmamoğlu, şöyle devam etti:

"Bu şehrin vicdanından, ahlak ve merhamet duygusundan asla vazgeçmedik, vazgeçmeyeceğiz. Bu şehrin ve bu ülkenin değerlerinden vazgeçmedik. Ülkenin kurucu değerlerinden vazgeçmedik. Bu millette olan inançlarımızdan ve Mustafa Kemal Atatürk'ten vazgeçmedik. Kendimi, bu şehrin gençlerine, çocuklarına adayacağım. Birbirimize selam vereceğiz. artık ötekisi, berikisi, kıyıda köşede kalanı yok. Artık, kaymak tabakası, varoşu yok."

İmamoğlu, Saraçhane'de büyük bir kalabalığa seslendi...

Haksızlığa ve hukuksuzluğa boyun eğmediğini, görevi boyunca da kimsenin hakkını yemediğini söyleyen İmamoğlu, "Sizin hakkınızı kimseye yedirmeyeceğim. Değerlerimiz, inançlarımız, ahlakımız, vicdanımız var. Bunlardan ayrılmayacağız. Size net olarak ifade edeyim. Küskünlüklerinizi, ayrılıklarınızı her şeyinizi bir kenara koyun. Artık, iyi düşünce, pozitif bakış ve bu şehrin insanlarını kucaklayan anlayışa hep beraber sarılalım. Kimsenin üşümesine fırsat tanımayalım. Kimsenin bu şehirde aç kalmasına fırsat tanımayalım." ifadelerini kullandı.

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, Saraçhane'de vatandaşlara hitap ettikten sonra Twitter hesabından yaptığı paylaşımla "Kalp kıran bizden değildir" dedi.

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu ve İYİ Parti Başkanı Meral Akşener de Twitter hesaplarından, İmamoğlu'nu tebrik etti...

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş ve İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer'in sosyal medya hesaplarından yaptıkları paylaşımlar...

Mansur Yavaş'ın tebrik mesajı...

Şehrine bereket ve huzur getirecek, kadim İstanbul için 5 yıl boyunca yorulmadan çalışacağına inandığım, değerli kardeşim Ekrem İmamoğlu’nun Belediye Başkanlığı görevini kutluyorum. Cumhuriyetimizin kurulduğu şehirden, Türkiye’nin başkentinden selam ve sevgilerimi yolluyorum.

Tunç Soyer'in tebrik mesajı...

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı değerli dostum Ekrem İmamoğlu’nu bu önemli görevi nedeniyle tebrik ediyorum. Kentlerimiz arasında kuracağımız vizyon ortaklığıyla çok daha müreffeh bir Türkiye'nin tohumlarını serpeceğiz. Umutsuzluğu hayatlarımızdan topyekün söküp atacağız.

Ekrem İmamoğlu Mazbatasını Aldı.

İmamoğlu, 13 bin 729 oy farkıyla kazandı

İstanbul'da 31 Mart 2019 Mahalli İdareler Genel Seçimleri'nin resmi olmayan sonuçları da belli oldu.

İstanbul İl Seçim Kurulu'nun birleştirme tutanaklarına göre; Ekrem İmamoğlu 4 milyon 169 bin 765; Binali Yıldırım'ın ise 4 milyon 156 bin 036 oy aldı. Aradaki fark 13 bin 729 olarak gerçekleşti.

Tüm oyların yeniden sayıldığı ilçelerden Maltepe'deki sayımın tamamlanmasının ardından ıslak imzalı tutanaklar İstanbul İl Seçim Kurulu'na gönderilmişti. İlçe tutanaklarının birleştirilmesinin ardından İl Seçim Kurulu'ndan karar çıktı ve Ekrem İmamoğlu mazbatasını almak üzere davet edildi.

İstanbul seçimlerinin iptali ve yenilenmesi için dün YSK'ya başvuruda bulunan AK Parti, İstanbul İl Seçim Kurulu'na da, olağanüstü itiraz sonuçlanana kadar, Ekrem İmamoğlu'na mazbata verilmemesi için talep de bulunmuştu.

Ekrem İmamoğlu Mazbatasını Aldı.

Ekrem İmamoğlu Mazbatasını Aldı.

Binali Yıldırım, Twitter'dan açıklama yayınlayarak, "Son söz YSK'nındır" değerlendirmesinde bulundu...

Son Güncelleme: 2 Şub 2020 / 04:02
Ekrem İmamoğlu Mazbatasını Aldı. "Mazbatamızı 16 Milyon İnsanımız Adına Devraldım"
30
38
Görüşünü yaz

En İyi Erkek Görüşleri

 • Gizli Üye
  Kamuoyuna yönelik paylaşımında, “Uyarıyorum” ifadelerini kullanan İmamoğlu’nun bu sözleri tehdit ve üst perdeden istek şeklinde algılanırken, kitlelere, yazılarında, sözlerinde ve paylaşımlarında dikkatli olunmasını istemesi ise mesajın, bir iyilik felsefesinden ziyade “Beni eleştirmeyin” şeklinde anlaşılmasına neden oldu. Belediye başkanlığı yaptığı dönemde adamlarıyla birlikte Gürpınar Karakolu’nu basan, polise “Satılmış köpekler” diyen kişi hakkında hiçbir işlem yapmayan İmamoğlu, sosyal medyada paylaştığı videoda güzel sözler kullanılması nasihatını verdi. CHP içindeki muhalif kesimlerin eleştirilerine kulak tıkayan ve onları hain ilan eden İmamoğlu’nun, kendi partilisine bile “Haşere” diyerek hakaret etmesi toplumsal hafızadaki tazeliğini korurken, İmamoğlu’nun, şair Fuzuli’ye ait dizeleri gündeme düşürmesi takiyye olarak algılandı. Birçok vatandaşın ölümü ve yaralanmasıyla son bulan Gezi olaylarını bile aktif olarak destekleyen Ekrem İmamoğlu’nun, gazeteci dövdürtmesi gibi skandalları da biliniyorken, yerel seçim öncesi sevgi dolu sözcüklerle kendisine yönelecek olası eleştirilerin önünü kesmeye çalışan İmamoğlu’nun bu tavrı samimi karşılanmadı. İmamoğlu’nun videolu mesajı, akıllara, “Belediye başkanı seçilir seçilmez kapıya koyduğu 230 belediye çalışanını aileleriyle birlikte mağdur ederken, bir gece yarısı esnafın işyerini başına yıkarken, ilçedeki vatandaşların hak ve hukukunu görmezlikten gelirken, şair Fuzuli’nin bu dizelerini bilmiyor muydu” sorusunu getirdi.

  Görüş hala geçerli mi?
  • Gizli Üye

   HALİSDEMİR'E RET
   İmamoğlu, 15 Temmuz işgal girişiminin önlenmesinde büyük payı olan Kahraman Şehit Ömer Halisdemir'in isminin Beylikdüzü'ndeki Anadolu Caddesi'ne verilmesi teklifine 'isim enflasyonu' olur dedi, teklifi komisyona dahi göndermedi. Volkan Konak'ın "Mimoza Sokağı" teklifini ise kabul etti.

   MAKARİOS'A EVET
   Yaşam Vadisi olarak adlandırılan parkın tam ortasına "Türk Ordusu Kıbrıs'a geldiğinde kurtaracak tek bir Türk bile bulamayacaktır" diyen Rum Başpiskopos Makarios'un heykelini yaptırdı.

   DANIŞMANA KIYAK
   Hukuk danışmanı ve aynı zamanda da CHP Beylikdüzü İlçe Başkanı olan Taşkın Özer'in kardeşi Seçkin Özer'e dört yılda 100'e yakın konser organizasyonu yaptırdı. Milyonlarca liralık rant iddiası ortalığı karıştırdı.

   ŞEHİTLERE UMURSAMADI
   Tendürek dağında çıkan çatışmada çok sayıda asker şehit oldu, İmamaoğlu belediye konserlerini iptal etmeyip, eğlenmeye devam etti.

   KARAKOL BASTI
   Adamlarıyla birlikte Gürpınar Karakolunu basıp polise hakaretler yağdırdı. Adamlarının polislere 'Satılmış köpekler' dediği ve düelloya davet ettiği iddia edildi.

   FETÖ İMAMINA PARA
   FETÖ'nün belediyeler imamı Erkan Karaarslan ile 1 milyon 754 bin liralık danışmanlık anlaşması imzaladı. Hakkında İçişleri Bakanlığı'nca, imar planına aykırı davranmak, usulsüz karar almak ve gasp suçları kapsamında soruşturma izni verildi. Verilen iznin ardından İmamoğlu hakkında "FETÖ üyeliği" kapsamında müfettişlerce inceleme başlatıldı. FETÖ/PDY soruşturması kapsamında Erkan Karaarslan ile alakasının olmadığını iddia eden Ekrem İmamoğlu'nun sosyal medya hesaplarında ise bu kişi ile arkadaş olduğu ve birlikte görüntüleri bulunan paylaşımlar tespit edildi.

   USULSÜZ SATIŞLAR
   İmamoğlu, belediye başkanı seçilir seçilmez kamuoyunda '100 Dönüm Arazi' olarak bilinen arsanın satış yetkisini aldı. Mülkiyeti Beylikdüzü Belediyesi'ne ait diğer taşınmazlar bir bir satışa çıkarıldı.

   .

  • Gizli Üye

   Ve İstanbul'da hirsizlik oylarla secildi

 • SinirliBiber
  CHP ile alakam olmamasına rağmen adaletin yerini bulmasına gerçekten sevindim. Kazanılmış haklar gasp edilemez.
  Görüş hala geçerli mi?

En İyi Kız Görüşleri

 • atombombasietkisiii
  Şu 15 günlük süreçte ne belgeler havalara uçtu. Neyse..
  Asıl mücadele gerektiren süreç bundan sonra başlayacak eminiz ki. Cümleten hayırlı olsun!
  Görüş hala geçerli mi?
 • MTayakkabı
  Uzun yıllar sonra kendimi bu kadar mutlu hissettiğimi hatırlamıyorum. İstanbul'a ve Türkiye'ye hayırlı olsun. Bugün ne güzel bir gün :)
  Görüş hala geçerli mi?

Diğer Görüşler İçin Aşağı Kaydır

Kızlar & Erkekler Ne Diyor

2836
 • muhafazakardeli
  Hayırlı olsun İstanbul'da yaşayanlara. Çok uzun sürdü ama devamı iyi olur umarım.
 • louqoum
  Zahmet oldu. Olağanüstü itiraz için verildi. Millet iradesi demokrasi hukukla vs. ilgisi yok. haftaya nası bir projeyle zırlayacaklar bekliyoruz.
  • aerolite

   Akıllı kız 👏👏👍

  • İddiaları ipe sapa gelir gibi değil, Ali İhsan Yavuz'un siyasi hayatı bitecek gibi görünüyor bu tantana yüzünden.

   Haftalardır Büyükçekmece diye bas bas bağırıp, sonra oradaki kaydırmaları kendilerinin yaptığı yüzlerine vurulunca bu sefer 'İşte efendim biz şaibe hissediyoruz' gibi muallak laflarla suyu bulandırmaya ve son bir umut YSK'yı iknaya çalışıyorlar da ortada kendilerini destekleyen hiçbir hakiki belge falan yok.

   Ergenekon davasını hatırlatarak çok iyi yaptı muhalefet, tamamen aynı şeyi yapıyorlar.

  • louqoum

   @Ragnar_Lodbrok Aynen öyle. rezilliklerini başka rezillikle unutturmaya çabalıyorlar. bir de şimdi yeni bir soytarı çıkarttılar. Millet onunla dalga geçerken olan bitenin üzerini örtüyorlar.

 • Neskuzusu
  YSK da ak parti nin elinde diyenlere sağlam bir kapak oldu bence.
  • elinde zaten

  • louqoum

   YSK zaten akpnin elinde :) erdoğan olağanüstü itiraz haklarını kullanmak için verdi mazbatayı. yasal süreç bunu gerektiriyor. mecburiyetten yani.
   YSK hakimlerini göreve kimin imzasıyla atandığını biliyor musun :)

 • Centurion
  Bin Ali, Bir Ekrem'i yenemedi. Sonunda İstanbul halkı akpye Osmanlı Tokadını yapıştırdı.
 • yflower
  akmallara bir kapakta istanbuldan geldi.. bu buyuk bir temizlik hareketinin baslangicidi-ulke soysuzlardan hirsizlardan ve ugursuzlardan temizlenecektir…. hep beraber ileriiiiiiiiiiiiiiii...
 • gozluklusirin2019
  Bunu bu kadar uzatacak ne vardı? Adam zaten seçimden galip çıkmıştı. Düpedüz yokuşa sürmek...
 • Eğitilme
  Neye karşılık. O kadar zorluk çıkardılar. Ve mazbatasını verdiler. Bunun arkasında bir karşılık olmalı. Onu söylede bizde bilelim. Suyun üstünü çobanda bilir.
 • MetaProlol
  Mecburiyet getirisiyle verilmiş olmasına rağmen geri alamazlar ümidiyle hayırlı uğurlu olmasını temenni ederim..
 • Oan75
  Oh be şükürler olsun, demokrasi şenliğini cehenneme çevirdiler ama gol goldür, golü atan kazandı...
  Şimdi top Ekrem Beyde, icraatları ve diğer tüm etkenler Türkiye'nin geleceğini değiştirebilir.
 • mazbatasının verilmesinde bir sakınca yok verilsin hukuki sürec devam eder ciddi bir delil bulurlarsa secimi sonrada iptal edebilirler bu kadar uzamaması lazımdı bu işin
 • dreamliner61
  Sonunda hak yerini buldu, tebrikler. Allah utandırmasın...
  • dreamliner61

   olumsuz oy veren şahıs beni çok rencide ettin bak ! yapma oturur ağlarım sonra !

  • yflower

   akmallar heryerde kardesss

 • Ateist_Türk
  off amma uzattılar ya. İmamoğlu aldı işte. Daha neyi uzatıyorlar.
 • Leptin_
  YSK kararını vermedi bunlar neyin kafasını yaşıyor il seçim kurulun içinde fetönün olduğunu düşünüyorum
 • Seneşittirbendemek
  Hak etti ve kazandı. Yolun açık olsun İmamoğlu. Hepimizi dinle ve sorunlarımızla ilgilen lütfen. 🙏
 • endmuhh
  hayırlı olsun ben istte oy vermedim. umarım kendisinni seçtirenleri iyi idare edebilir. chp iyi parti hdp. saadette var mı bilmiyorum. belki od a var
 • Gereksiz-BİR-üye
  Geç kalınmış Adalet her ne kadar adalet olmasada yinede hayırlı uğurlu olsun...
 • Eve_resttt
  Şimdi sahip çıkma zamanı 😎
  Pislik yapmaya devam edecekler.
 • Widee
  İstanbul'a ve milletimize hayırlı olsun. Önünü kesmek için neler yapacaklar bakalım.
 • SudaTerleyenBalık1
  Bırakılan o kadar borç bırakılan yolsuzluklar işi zor
 • ponçikmom
  Haydi hayırlı olsun...
 • _Nisann_
  Bu kadar uzaması anlamsızdı zaten.
 • gizems0ylu
  Adalet er ya da geç tecelli edecektir !!
 • _Kızılımsı
  eh hele şükür
 • kırmızıkontes
  Hayırlı uğurlu olsun. Devamı gelir inşallah
 • omzunda_iz_bırakma
  Hadi hayırlısı inşallah
 • üzgünüm344
  hayırlısı olsun
 • İçindekiukte
  Hadi hayırlı oldun.
 • Uffff
  Sonunda ya :)
 • Banene ya alsa ne almasa ne beni ilgilendirmez
  • albattros

   Kuzum ben zaten ömür yolunu yarılamışım şu anki sistem ile sen kendi geleceğini düşün ben diyemiyorum banane diye şapşik herkezden önce seni ilgilendirir

 • AilurosBastet
  matbaza ne
  • mazbata
   daha adını yazamıyorum

  • Seçimden sonra kazananın yetkisini resmileştiren, belediyenin mandasını yeni başkana veren kıymetli evrak.

 • Volkan_91
  Sonunda hak ettiğini alıyor 👏👏👏
 • albattros
  Inşallah bütün memleket için hayırlı olur
 • ko53umit
  ÜLKEMİZ için HAYIRLISI
 • şeffaflığı gösterebilecek mi bakalım
 • emrdidem
  Sonunda. Ne seçimmiş ya, hayırlısı olsun.
 • eylemsen
  Hayırlı olsun bütün istanbula
 • FundaKoc1
  tcsini vereyımmı
 • Şaziyewaynhaus
  Hayırlı uğurlu olsun yolu açık olsun
 • Annegram
  İstanbul için hayırlı olsun
 • CatKing
  Hayırlı olsun
 • Hayırlısı
 • Kerem95
  ne yapayim?
 • Sonunda be!
 • alaaddin35
  Adamın hakkı
 • Her şey çok güzel olacak
 • Siyasette yeni bir ekol doğuyor
 • Laledevri2029
  Hayırlı olsun değişiklik iyidir.
 • Beauvais
  Hayırlı olsun
 • YANLIZLIKOLMAK
  En büyük adamsın Tebrik edelim :) Başkanım.
 • mariapuder2
  Hayırlı olsun
YÜKLENİYOR...