İOS 13 İle Birlikte Gelecek Özellikler Belli Olmaya Başladı

İOS 13 İle Birlikte Gelecek Özellikler Belli Olmaya Başladı

ABD'li iletişim devi Apple, Haziran ayında gerçekleştireceği WWDC 2019 etkinliği kapsamında yeni mobil işletim sistemi iOS 13'ü ilk kez kullanıcılarla paylaşacak. iOS 13, eylül ayı içinde de yeni iPhone'ların piyasaya çıkmasıyla yüklenebilecek. Peki yeni iOS sürümü ile kullanıcıları ne tarz değişikler bekliyor? Haberimizde...

iOS 13 ile birlikte ilk dikkat çeken ilk yenilik 'karanlık modu' olacak. Uzun zamandır iPhone sahiplerinin beklediği bu özellik sayesinde kullanıcıların gözü hem daha az yorulacak hem de batarya tasarrufu olacağından batarya ömrü konusunda kullanıcıların sıkıntıları bir nebze daha giderilmiş olacak.

Çoklu pencere desteği geliyor...

iOS 13 sürümü ile gelecek bir diğer yenilik ise çoklu pencere desteği. Kullanıcılar aynı anda birden fazla uygulamayı tek ekranda görüntüleme imkanına kavuşacak, bu gelecek özellikle iPad sahipleri için hayli önemli bir kullanım kolaylığı sağlanıyor.

İOS 13 İle Birlikte Gelecek Özellikler Belli Olmaya Başladı

Telefonu sallayarak yapılan 'Geri Alma' özelliği değişiyor

Şu anda kullanımda olan 'Geri Alma' özelliği de değişecek. Şu an iPhone ve iPad'lerde geri alma işlemini yapabilmek için cihazınızı sallamanız gerekiyor. iOS 13'ü yüklemenizle birlikte ise tek yapmanız gereken üç parmağınızla ekranı sola kaydırmak olacak.

Maillere de yenilikler geliyor...

Mail uygulaması da yeniliklerden nasibini alacak. Güncellenmiş Mail uygulaması gelen mesajları kategorilere ayırabilecek. Örneğin satın almalar, pazarlamalar, gezi, önemli olmayanlar vb. kategoriler altında gelen mesajlarınız toplanacaklar. Ayrıca 'sonra oku' seçeneği de eklenecek. iOS 13 her Apple cihazına da yüklenemeyecek. Apple henüz bu konuda açıklama yapmasa da, iPhone 6S ve iPhone 6S Plus modelleri dahil eski iPhone modelleri iOS 13 ile uyumlu olmayacak.

İOS 13 İle Birlikte Gelecek Özellikler Belli Olmaya Başladı
7
7
Görüşünü yaz

Senin görüşün nedir?

En İyi Kız Görüşü

 • galaksidekiananas

  Steve'den sonra gelen Elon markanın kalitesini muazzam oranda düşürdü. İPhone 5, 5S, 5C ardından 6, 6 Plus bu şekilde mantıklı ilerlerken bir anda diğerleri gibi X XS XS Max çıkarmaya başladı ve fiyatlarını da ben dünya seviyim alacaksanız politikasıyla koyuyor ülkelerin ekonomik durumuna göre fiyat koymuyor. Hoş zaten bizim ülkede asgari ücretle geçinen insan bile gidip sırf iPhone almış olmak için iPhone alıyor.

  Ayrıca her üst sürümü çıktığında diğer telefonlarla oynamaları çok sinir bozucu. Steve zamanından bir ipod touch var elimde hala zehir gibi donmuyor ilk nasıl aldıysam şu an öyle çünkü malum ios yükleyemediğim için çok eskide kaldı sürümü ama özellikleri bakımından gerçekten hala aynı kalitede.

  Apple'ın kalitesi son yıllarda iyice düştü zaten Google a yazıp grafiği inceleyebilirsiniz büyük bir marka değer düşüşü var. Elon ya git Apple'ın başından, ya da adam gibi şeyler üret.

En İyi Erkek Görüşü

 • butcherofblaviken

  çoklu pencere desteği android’ten ios’a geçtiğimde çok aradığım bişeydi iyi olmuş sevindim buna

Kızlar & Erkekler Ne Diyor

66
 • Denizmaden

  Toplu mail silme gibi bir özellik de bekliyorum cidden mail kutum hafıza kaplıyor

 • fdklgdf

  apple gerçekten iyice sıkmadı mı ya? her yeni model çıktıkca kamerada ki kalite düşüyor

 • ΆρηςΖεύς

  Taşlar ve sopalarla yüklenecektir.

 • ladysmithh

  Geri alma özelliği mükemmelmiş:)

 • Android en iyisii

 • _GeceMavísí

  Harika sürüm geliyor desenize.

 • Alıust21

  Apple yaparsa tam yapar.

 • Gizli Üye

  Hiç bir zaman kullanmayacağım bir işletim şeysi.

 • Gizli Üye

  Aman ne büyük şeyler XD

 • Gizli Üye

  Andorid en iyisi

 • Gizli Üye

  You Tube arka planda çalmadıktan sonra ne farkeder ki?

  • Gizli Üye

   @FundaKoc1 Çok akıllısınız çünkü siz, kendinize saklayın bana verince kalmaz belki sizde.

 • Gizli Üye

  Apple mi kaldı artık eskisi gibi satamiyo

Yükleniyor...