Büyük Kolaylık! e-Devlet Üzerinden Mobil Hat Alınabilecek (Turkcell - Vodafone - Türk Telekom)

Büyük Kolaylık! e-Devlet Üzerinden Mobil Hat Alınabilecek (Turkcell - Vodafone - Türk Telekom)

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Cahit Turhan, elektronik haberleşmede abonelik sözleşmelerinin dijital ortamda yapılmasını sağlayacak düzenlemenin tamamlandığını söyledi. Artık mobil hat almak için e- Devlet'e girmek yeterli olacak...

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Cahit Turhan, elektronik haberleşmede abonelik sözleşmelerinin dijital ortamda yapılmasını sağlayacak düzenlemenin tamamlandığını belirterek, "Vatandaşlarımız artık bayilere gitmeden internete ulaşabilecekleri her noktadan ve her saatte mobil abonelik sözleşmesi yapabilecek." dedi. Turhan, yaptığı açıklamada, e-Devlet Kapısı üzerinden elektronik haberleşmeye ilişkin birçok işlemin gerçekleştirilebildiğini söyledi. Mobil hat, borç ve alacak bilgilerinin sorgulanması gibi işlemlerin e-Devlet Kapısı üzerinden verildiğini anlatan Turhan, "Böylelikle bürokratik işlemler kaldırılarak, vatandaşımıza kolaylık sağlandı." diye konuştu.

Kamu kuruluşları tarafından verilen tüm hizmetlerin elektronik ortamda vatandaştan belge istenmeksizin kendi içinde sorgulama ve doğrulama yoluyla hizmet verilmesi yönünde yoğun çalışma yürütüldüğünü dile getiren Turhan, mevcut düzenlemeler gereğince elektronik haberleşme sektöründe abonelik sözleşmelerinin yazılı olarak tesis edildiğini anımsattı.

Cahit Turhan
Cahit Turhan

"Hem güvenlik artacak hem de kağıt israfı azalacak"

Turhan, gelişen teknolojik imkanlarla elektronik haberleşme sektöründe hizmet alan tüketicilerin de faydalanabileceği yönde mevzuat değişikliği yoluna gidilmesi ihtiyacının ortaya çıktığını kaydetti.

Devlet ile vatandaşlar arasında interaktif iletişim kuran e-Devlet uygulamalarının yaygınlaştırılmasına yönelik Cumhurbaşkanlığının eylem planları kapsamında, vatandaşların e-Devlet üzerinden mobil abonelik sözleşmesi yapabilmesine yönelik çalışmaların tamamlandığını ifade eden Turhan, şöyle konuştu:

"Bu kapsamda operatörlerin 'https://www.turkiye.gov.tr/ttmobil-yeni-mobil-hat-basvuru-islemleri', 'https://www.turkiye.gov.tr/turkcell-yeni-mobil-hat-basvuru-islemleri' ve 'https://www.turkiye.gov.tr/vodafone-yeni-mobil-hat-basvuru-islemleri' adreslerinden abonelik işlemleri gerçekleştirilecek. Böylece vatandaşlara bayilere gitmeden internete ulaşabilecekleri her noktadan ve her saatte mobil abonelik sözleşmesi yapma fırsatı sunuldu."

Büyük Kolaylık! e-Devlet Üzerinden Mobil Hat Alınabilecek (Turkcell - Vodafone - Türk Telekom)

Sözleşme kurulma süreçlerinde kağıt israfının önlenmesi, güvenliğin artırılması, bürokrasinin azaltılarak abonelik işlemlerinin daha hızlı bir şekilde yapılmasına imkan sağlandığına dikkati çeken Turhan, "Vatandaşlara önemli kolaylık sağlayan bu hizmetlerin süreçlerinin dijitalleşmesi, verimliliğin artması ve tasarruf sağlanması gibi birçok faydası olacak." ifadesini kullandı.

"Sözleşme e-imza ile yapılacak"

Turhan, elektronik haberleşme sektörü gibi teknolojinin öncüsü olan sektörün dijitalleşme dönüşümünü hızlı bir şekilde gerçekleştirmesinin ülke ekonomisine de olumlu katkı sağlayacağını vurgulayarak, e-Devlet üzerinden sözleşme yapmak isteyen vatandaşların, kendilerine uygun tarife/paketler ile sunulan alternatif cep telefonu numaralarından birini seçebileceğini anlattı.

Gerekli bilgi ve belgeleri e-Devlet üzerinden sağladıktan sonra güvenli e-imza ile sözleşmeyi imzalayabileceklerine işaret eden Turhan, "Akabinde, SIM kart işletmeciler tarafından kargoyla vatandaşlara ulaştırılacak." değerlendirmesinde bulundu.

Büyük Kolaylık! e-Devlet Üzerinden Mobil Hat Alınabilecek (Turkcell - Vodafone - Türk Telekom)
5
11
Görüşünü yaz

Senin görüşün nedir?

En İyi Erkek Görüşleri

 • ruletci03

  Güzel fakat 😂😂😂israf diyince bir gülme geliyor bir yere giderken 200 araçlık konvoy halinde gidiyon ona verilen benzin ne olcak

  Devletin malı keriz düşüncesi ile sömürüyorlar devleti onlar ne olcak

  Görüş hala geçerli mi?
 • Gizli Üye

  Acaba daha güvenli mi olacak, daha güvensiz mi? Ben akp nin yaptığı hiçbir şeye güvenmiyorum.

  Görüş hala geçerli mi?

En İyi Kız Görüşü

 • millet aya gider biz daha "yaşasın artık e devletten hat alabileceğim" derdindeyiz

  Görüş hala geçerli mi?

Kızlar & Erkekler Ne Diyor

49
 • gizems0ylu

  Gelişen teknolojiyi ne kadar hep geriden takip etsek de yine de hayatımızı kolaylaştıracak bir uygulama gibi görünüyor.

 • Akris

  Böyle bir kolaylık sağlanması iyi olmuş. Emeğine sağlık öğrenmiş olduk.

 • Yavaş yavaş teknoloji hayatımızı kolaylaştırıyor.
  E devlet iyi düşünmüş.

 • Alfa80

  Çol iyi ve ev elektrik su Doğalgaz da burdan yapılmaya başladı büyük kolaylık

 • ladysmithh

  Çok iyi bir uygulamaymış.

 • _GeceMavísí

  Çok daha iyi olmuş.

 • karadayi-0606

  iyi kimlik fotokobisi gibi seyler gerek kalmaz

 • ALSalvatore

  Suri bunu beğendi 😀😀😀

 • Çok iyi

 • Ne zaman başlıyor?

 • Bu guzel haber 😌

 • rmznalc

  Güzel olmuş

 • Gizli Üye

  Iyi uyguluma

Yükleniyor...