Twitter CEO'su Jack Dorsey, Oruç Tutarak Şirketini Daha İyi Yönettiğini Açıkladı

Twitter CEO'su Jack Dorsey, Oruç Tutarak Şirketini Daha İyi Yönettiğini Açıkladı

Sabah 5'te buz banyosu, işe 8 km yürüyerek gitmek, günde tek öğün yemek... Bunlar sosyal medya devi Twitter'ın kurucusu ve CEO'su, milyarder Jack Dorsey'in her gün yaptığı yaşam kuralları...

Sağlıklı yaşam üzerine program yapan bir podcast kanalına konuk Dorsey, sağlıklı kalabilmek ve işine odaklanabilmek için izlediği yöntemleri ve bir gününü dinleyicilerle paylaştı...

Güne çok soğuk suyla dolu banyoya girerek başladığını belirten Dorsey "Hiçbir şey bana, oda sıcaklığından çıkıp buz gibi banyoya girmenin verdiği zihinsel özgüveni veremez. Eğer bu kadar küçük görünen ama can yakan bir şeyi yapmaya iradem varsa, hemen her şeyi yapabileceğimi hissediyorum" diyor. Dorsey ardından bir saat meditasyon yapıyor. Akşamları da bir saatini meditasyona ayıran 42 yaşındaki milyarder 20 yıldır meditasyon yaptığını söylüyor..

Sabahları kahvaltı etmiyor ve 8 km mesafedeki ofisine yürüyerek gidiyor...

Yürümenin ona düşünme ve podcast dinleme şansı verdiğini söyleyen Dorsey "Yürümekten çok koşuyor gibi görünüyorum. Olabildiğince çok güneş ışığı almaya çalışıyorum ve 09.00'da çalışmaya başlıyorum" diyor. Dorsey gün içinde ise hiç yemek yemiyor. İlk ve tek yemeğini akşam 6 ile 9 arası yiyor. Menüde balık, tavuk ya da et ile yanında roka salatası, ıspanak ya da brüksel lahanası var. Ardından tatlı olarak orman meyveleri ve bitter çikolata yiyor, yanında kırmızı şarap tüketiyor.

Cuma akşamı ise yemek yemiyor ve Pazar akşamına kadar "oruç tutuyor". Nedeni mi? Çünkü Jack Dorsey'e göre "Günlerimiz çok yemek odaklı geçiyor".

Dorsey haftasonu yemek yemeyi ilk bıraktığında garip hissettiğini ama sonra alıştığını anlattı: "İlk yaptığımda, sanırım 3. günüydü, halüsinasyon görüyormuş gibi hissettim. Garip bir histi. Ama sonraki denemelerimde günlerimizin ne kadar yemek odaklı geçtiğini fark ettim. Ne kadar uzun oruç tutarsam zaman o kadar yavaşlıyor".

Twitter CEO'su Jack Dorsey, Oruç Tutarak Şirketini Daha İyi Yönettiğini Açıkladı

Dorsey'in hayatında yemek yemek neredeyse yok denecek kadar az..

Dorsey'e göre oruç tutmak ve meditasyon, onun yönettiği Twitter ve Square şirketlerine daha iyi odaklanabilmesini sağlıyor. Twitter'ın CEO'sunun bir başka "rahatlama" yöntemi de 15 dakika yaklaşık 104 dereceye ayarlı saunada kalıp, ardından 3 dakika 2 derece suyla dolu banyoya girmek.

Dorsey'in çalışma masasında kızılötesi bir lamba da bulunuyor. Kızılötesi ışınların stresi ve acıyı azalttığı, kişiyi daha iyi hissettirdiği iddia ediliyor. Times gazetesi, Silikon Vadisi'ndeki birçok girişimcinin teknolojiden uzak kalmak ve sağlığını korumak için farklı yöntemler izlediğini ama Dorsey'in bunu bir adım öteye taşımış olduğu yorumunu yaptı...

Twitter CEO'su Jack Dorsey, Oruç Tutarak Şirketini Daha İyi Yönettiğini Açıkladı
7
7
Görüşünü yaz

Senin görüşün nedir?

En İyi Kız Görüşü

 • louqoum

  Aç kalmak sağlıklı yaşamak değildir. kendi adına yaşam standartını değiştirmiş, sağlık için yapmamış. vejeteryan beslenmek gibi.

  Ayrıca bu kadar lükse servete boş boş gezmelere saunalarda jakuzilerde herkes oruç tutar. sıkıyorsa türkiyede üç kuruşa sabah 8 akşam 5 aralıksız çalışsın bakalım. İstanbul trafiği ve akşam 8 de başlayan iftarı da cabası. baksın bakalım stres yorgunluk sağlık kalıyor mu :)

  Görüş hala geçerli mi?

En İyi Erkek Görüşü

 • drjekyll88

  Intermittan Fasting.. Yani araliklı oruç.. Su içmek serbest.. Vücut geliştiricilerin diyeti (ketojenik).. Faydasını gördüm ben, tavsiye ederim

  Görüş hala geçerli mi?

Kızlar & Erkekler Ne Diyor

66
 • gizems0ylu

  Hayatta her şey iş değil, yemeden içmeden o şirketi yönetse ne olacak? Bir gün herkes ölüp gidecek.

 • SedaBalta

  Yani bence mantıklı yaptıkları çok yemek yediğinde ruh çok yontulmuyor ruhun beslenmesi az yemekle alakalı

 • Halime şükür ediyorum.
  Fazla para insanın akıl ruh sağlığını bozuyor. sjsjk

 • cikolatalideniiz

  Geceden yola çıkıyor herhalde 😂 8 km ne lxnaldjdlsjs

 • Centurion

  Bende milyarder olsam ben oruç tutarım. Tanrıya verdiği milyarlardan ötürü teşekkür gibi binevi.

 • Fatoşşipekk

  Waooow, süper. Güzel paylaşım olmuş ellerinize sağlık

 • kısaca sağlıklı yaşam adına ot gibi yaşıyorumun entel hali böyle hayattan insan keyif mi alır

 • ruletci03

  Yani biz napalım bu durumda 😀😀

 • ladysmithh

  Adam işkolik olmaktan ne yapacağını şaşırmış.

 • Tebrikler

 • Manyak heralde geberecen geberecen.

 • Gizli Üye

  Mantıklı

Yükleniyor...