Ankara Batıkent'te 13 Köpek Zehirlenerek Öldürüldü

Ankara Batıkent'te 13 Köpek Zehirlenerek Öldürüldü

Yenimahalle ilçesinde zehirli tavuk eti verildiği öne sürülen sokak köpeklerinden 13'ü öldü.

Yenimahalle ilçesinde yedikleri tavuk etinden zehirlendiği iddia edilen 13 sokak köpeği öldü.

Batıkent'e bağlı Turgut Özal Mahallesi'nde çok sayıda köpeğin zehirlendiği ihbarı üzerine belediye ekipleri olay yerine gitti. Yapılan incelemede 13 köpeğin yedikleri tavuk etinden zehirlendiği belirlendi.

Ankara Büyükşehir Belediyesi Zabıta Dairesi Başkanı Oğuzhan Yücel, gazetecilere açıklamasında, konunun sosyal medyada duyulmasının ardından Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş'ın talimatıyla bölgeye intikal ettiklerini söyledi.

Yücel, "Bir daha böyle bir olayın yaşanmaması için tüm ekiplerimizi bu bölgeye çektik. Arkadaşlarımız çalışmalarını yapıyor. Neticeye yönelik olarak bu vahşeti işleyen insanlarla ilgili olarak da bir çalışma yaparız, herhangi bir ipucu bulursak da yetkililerle paylaşacağız. Biz de üstümüze düşeni yapacağız." diye konuştu. Hayvansever Ali Şahan da topladıkları tavuk eti numunelerini emniyet güçlerine teslim ettiklerini ifade etti.

Ankara Batıkent'te 13 Köpek Zehirlenerek Öldürüldü

Şahan, "Hayvanlar, ağzından köpükler çıkartıp birkaç saniye içinde olduğu yere yığıldı ve öldü. Biz bunları bırakan aracı sitelerin güvenlik kameralarından bizzat gördük. Burada yaşanan olay insanları tedirgin etti. Bunlar bulunsun" diye konuştu. Öte yandan görgü tanıkları da beyaz bir araçtan kişi veya kişilerce zehirli tavuk eti ve benzeri ürünlerin olay yerine bırakıldığını iddia etti.

Ankara Batıkent'te 13 Köpek Zehirlenerek Öldürüldü

Büyükşehir ve Yenimahalle belediye ekiplerinin olay yerinde çalışması sürüyor.

Bu arada, Yenimahalle İlçe Emniyet Müdürlüğünün özel bir ekip kurduğu, olayın çok yönlü araştırıldığı bildirildi. Ayrıca, olay yerine gelen yaklaşık 200 hayvansever araziye bırakılan zehirli tavuk eti parçalarını toplayıp ekiplere teslim etti.

Mansur Yavaş: Bu vahşetin sorumluları bulunacak

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, olaya ilişkin Twitter hesabından, "Büyükşehir Belediyesi Zabıta ve Sağlık Daire Başkanlığı bu vahşetin sorumlularının ortaya çıkarılması ve yasal işlem yapılması için görevlendirilmiştir" paylaşımında bulundu.

Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar da olayı gerçekleştirenleri şiddetle kınadığını belirterek, "Belediyemiz ekipleri ile Tarım ve Orman Bakanlığı 9. Bölge Müdürlüğü ekipleri, emniyet ekipleri, Büyükşehir Belediyesi ekipleri ve HayKonfed yetkilileri işbirliği ile bu vahşetin sorumlularının ortaya çıkarılması ve gerekli işlemlerin yapılması için çalışılmaktadır." ifadesini kullandı.

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pademirli de Twitter hesabından yaşanan katliamla ilgili şu değerlendirmeyi yaptı...

Ankara Batıkent'te 13 Köpek Zehirlenerek Öldürüldü
34
27
Görüşünü yaz

Senin Görüşün Nedir?

En İyi Erkek Görüşleri

 • Santanız

  Daha dün okuldan çıkmışım eve doğru gidiyorum; karşıdan karşıya geçerken peşime köpek takıldı. Durağa geldim oturdum bekliyorum usulca korka korka yanıma yanaştı. Ayağı kanıyordu kanını da yalıyordu. İçim yandı görünce ona yaklaştım yanına oturdum. Çantamda öğlenden kalma sandviçim vardı acıkırım yerim diye. Çantamı açtım sandviçin içindeki salamı çıkardım verdim. Nasıl mutlu oldu görmeniz lazım o mutluluk insanı alıp götürüyor. Kucağıma aldım kocaman bir şey köpek ama görseniz tatlılar tatlısı bir şey. Bir tane salam dilimi verdim diye yanımdan ayrılmadı. En sonunda bineceğim otobüsüm geldi kalktım gideceğimi anlamıştı sanki öyle bir ses çıkarıyordu ki içim parçalanıyordu onu duyarken sonunda üzülerek bindim çünkü o dünyalar tatlısını bırakmak istemiyordum. Köpeklerin görünüşüne bakarak ön yargıyla yaklaşmayın... Ben böyle düşünürken olan olaylara bak, gerçekten bu insanlar kendilerine "insan" diyebiliyorsa ben insan değilim.

  Görüş hala geçerli mi?
 • roynima

  Umarım ve dua ediyorum dünyanın en büyük acıları çekersin (siniz)
  Dua ediyorum hayatın (tınız) yüz yıl sürsün ve hepsi en derin acılarla dolsun.
  Pislik (ler) Şerefsiz (ler)
  https://www.youtube.com/watch?v=3PJSJt9_hIEhttps://www.youtube.com/watch?v=ih1MhPit-Iw

  Görüş hala geçerli mi?

En İyi Kız Görüşleri

 • SmellSmoke

  Allah belalarını versin diycem ama sadece zehirleyenlerin değil. Ülkemizde hayvanlar için kılını kıpırdatmayan sözde müslüman tüm insan gibi geçinen insan bozmalarının. Lanet olsun be. Şu yaşadığımız dünya bizimmişçesine at kosturup onların yaşam alanlarını ve haklarını ellerinden alıp birde üzerine zehirliyoruz ya helal olsun bizlere ne diyeyim. Koskoca sözüm ona belediyede gidip birileriyle görüşüyorsun onlarca kez. "Bakın bu canlıların yaşam hakkını elinden alamazsınız. Şu bizlerden aldığınız vergilerin 1 lirasını kişi başına hayvanlar için ayırsanız paşa paşa bakılırlar" diyorsunuz. Ordakiler başkan bozuntusu da dahil olmak üzere size alaycı gözlerle bakıyor. Yanıbaşımda köpek katili var adam nerden baksan 10 köpek öldürdü. Şikâyet ettim polis geldi ve biz bişey yapamayız deyip defolup gitti
  Şimdi siz benden ne dememi bekliyorsunuz ki. Hay o bizim olmayan insanlığımız batsın be kardeşim!

  Görüş hala geçerli mi?
 • Bu vahşetimn sorumluları gayet de biliniyor aslında. Öyle önüne gelen sinirlenip böyle canilik yapamaz, yapmaz yani. Ya yazık günah, onlar da can. Ne var beraber yaşasak? Ne istiyorsunuz bu hayvanlardan?

  Görüş hala geçerli mi?

Kızlar & Erkekler Ne Diyor

3225
 • uyarlanamamış

  çok gördük bunları, en fazla para cezası verirler. Ne yazık ki sahipsiz hayvanlara karşı işlenen suçlar, suçtan sayılmıyor... Geçen birisi bir köpeğe tecavüz etmişti, sahibi ile anlaşmışlar 2500 TL'ye, adam ceza bile almadı. Kısaca bu ülkede adaletin a'sının bir noktası bile yok

 • _seboist_

  Yeter artık masum canlıların bu zalim insan görünümlü yaratıklardan çektigi nedir insallah ahirette iki yakaları bir araya gelmez böyle yapanlar asagılık pisliklerin islediginiz günahlar da bogulun gece gece sinirlerim yerinden oynadı

 • Bu neyin kini, bu neyin saldırısı ya? Onlarca cana kıymak hangi dinde, hangi inançta, hangi vicdanda var? Allah belasını versin bunların. Mansur başkanın da ilk icraatı bunun faillerini bulmak olur umarım.

 • dreamliner61

  Bunu yapanı bulursam aynı şekilde zehirler bir dakika yaşatmam.
  üstü kapatılacak ve asla bulunmayacak.
  bakan bey'in açıkmalasına gelince sayın bakan atıp tutmayın !
  ülkenin muhtelif yerlerinde bu tür olaylar yaşandı siz de ancak benim gibi yazılar yazdınız sosyal medyadan.
  o hayvan kanununu çıkartmadınız.
  eğer, hayvan öldüren adam gibi ceza alsaydı kimse buna cesaret edemezdi.
  yazıklar olsun bunu yapan insan müsveddelerine !
  Allah'ın laneti üzerlerine olsun inşallah
  amin.

 • elcinz

  Umarım hayvana şiddet gösteren herkes buna 4-5 yaşındaki çocuk bile dahil yaşattığının aynısı yaşar. Nasıl bir insanda vicdan olmaz. Bu hayvanlara bunu yapanlarda umarım aynı şekilde geberir. Bu bir cinayettir. Ve hayvana şiddet uygulayanlara en ağır ceza verilmeli

 • Qjupiter

  Daha geçtiğimiz haftasonu beslemiştik bu köpekleri😔
  Binalardan uzak hayvanseverlerin desteğiyle onlara kulübeler yapılmış ve yaşam alanı oluşturulmuştu. Hiçbirisi insanlara zarar vermiyordu. Gelen geçen yiyecek bırakıyordu kışın hayvanlar açlık çekmiyorlardı. 25’ten fazla köpek vardı o bölgede. Çevre binalardan bir sadistin bilinçli bir şekilde yaptığını düşünüyorum.

 • XXlovesXY

  g*tunuze kazikkkkkkk girsinnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnn

 • Elfales

  Ne istediniz.. Sizden daha insan olmaları zorunuza gittii. .

 • Pufudukpanda

  Vicdansızlar sizin be taaa varya a... mmm. kkkkk havyanlara yazık ulan ben burada ağliyorum üzülüyorum hiç mi kalp yok :(

 • _BeBeRuhii_

  Offff Allahim kiyamet kopsun artik dayanamiyorum herkes cezasini ceksin vallahi dayanamiyorum artik yeter bu canlarin cektigi insanogludan yaa 😭😭😭😭😭😭😭😭😭😭😭😭😭😭😭

  • Kivtanarak can verir geberirler insallah bunu yapanlar geberemez sürüm. sürüm sürünurler insallahhh

 • demirbey82

  Bunu yapan insan müsveddeleri derhal bulunmalı ceza evine gönderilmeli ve o canlılara verdikleri zehirli yemekleri aynen onlara yedirmeli yemezlerse de açlık dan ölmeli

 • küçükabla

  Şu masum hayvanların sizden çektiği nedir ya?
  Yatacak yerniz olmasın dilerim, Allah'a havale ediyorum, can veremeyin.

 • Ogün41

  13 can 1 tane iki ayaklı köpek bunların sebebi olabiliyor hangisi köpek hangisi hayvanoglu hayvan karar veremedim. Ben beddua etmeyi sevmem Allah seni bildiği gibi yapsın.

 • _bye-bye_

  İnsanlıktan çıkan insancıklar. Yazık vallahi, kalp yerine taş mı taşıyorsunuz!

 • asyaecrin

  Allah belasını versin yapanların. Derdini anlatamayan size bir zararı olmayan hayvanlardan ne istiyorsunuz?

 • Erdem343460

  İnsanların bu kadar acımasız ve merhametsiz olmasına, olabilmesine üzülüyorum.. Ve varsa Allah’a da bütün bunlara izin verdiği için kızıyorum.

 • Oneymiss

  Ahlak yoksunu beyin fukaraları. O hayvanlardan daha hayvansınız.

 • sprlmyndlc

  Allah belasını versin yapanların Allah ona can veemiş me hakla alırsın!!!

 • Eee bunu ALLAH görüyor yeter ALLAH en kısa zaman da bunların hesabını soracağının kimsenin şüphesi olmasın ALLAH belanızı versin şerefsiz cani katil canavarlar

 • Cokyorgunum

  O zehirleri kasasindan siringayla geri ona vermek lazim

 • donas

  Bu insanlık nereye gidiyor hiç bilmiyorum acınacak haldeyiz...

 • duruduyarli

  güzel kardeşim ler batiyo sanki şu koca dünyada bir yer veremediniz

 • gordias

  Yapılana iyi olmuş diyen zavallı yaratıklar, sizede aynısını yapmak lazım. En azından sizin gibi pislikler yok olur, bu sevimli dostlar değil.

 • pinkhairs

  Ya o köpeklerin ne zararı vardı !! İnşallah zehirleyenlerde acı çekerek ölsünler

 • yetkilibirabiniz

  yazıklar olsun. lanet olsun bu insanlara. ağzı var dili yok şuncacık hayvandan ne istedin kansız !

 • yinemipilav

  Eline bir avuç köpek yemi alıp gidip parka atan salaklar yüzünden o bölgede köpekler aşırı arttı bunun yapılması gerekliydi çünkü ne belediye işini yaptı nede oranın halkı buna izin verdi bu daha başlangıç gerisi gelecektir ne zamana kadar Belediye Görevini yapana kadar topla kardeşim köpekleri kısırlaştır barınağa al üç beş salak bir avuç yem alıp parka bırakıyor ayayyyy canlarım benim yem verdin egonumu bastırdın al evine birini göreyim seni ! Aynı şey kediler içinde geçerli kardeşim sokağa yem bırakmayın çok pis kokuyor çok seviyorsanız bir adet kedi alın evinizde besleyin gelip buradan insanlık dersi vermeyin. Bir yakınınız çoluğunuz çocuğunuz köpek saldırısına uğrarsa allah vermesin o zaman görürüm ben sizin yorumlarınızı.

  • İşte bu zihniyet yüzünden bir adım ileri gidemeyiz biz.
   Ne zaman oturan köpek gelip durduk yere size saldırdı?
   Köpeğe taş atan çocuk yetiştirirseniz, hayvanları düşman olarak gösterirseniz tabii ki saldıracak.
   Çünkü kendini savunmak zorunda o hayvan.
   Size de biri gelip defalarca tecavüz etse, her işkenceyi yapsa sizde saldırırsınız.
   Keşke insan kelimesi sizlere değil de hayvanlara verilseydi inanın hayvandan daha zavallısınız çünkü.
   Onlar bu dünya için fazla temizken siz çöpten de çöpsünüz, iğrençsiniz.

  • @küçükabla Bir kere tecavüz olayına falan ben hiç girmedim hayvana bu iğrençliği yapanın totosuna litrelik şişeyi sokmak lazım birde içeri tıkmak alakası yok söylediklerinizle benim anlattıklarımın.

  • Allah belanı versin!

  • Hepsini Göster
 • I_Run_Each_Team_2

  Hangi vicdansız merhamet yoksunu bunu yapar?
  Allah cezalarını versin.

 • Şehvetkırmızısı

  Ya hangi akli dengesi yerinde olan bir insan bu terbiyesizliği yapar ki? Ben artık kıyametin gerçekten yaklaştığına inanıyorum.

 • Karaktersiz insanlar insanlar kafayi yemişler artik

 • djhdhtn

  Bunu yapanların #&&#*#*#*#^#^@**@7#&#*@/@^@//#&$*473&;",$*27&2&#&#*#*$&$&*$&$;$&$&&$&$&&@*@&#&* son soruma bakarsanız sevinirim

 • Me_Se-38

  Yazık olmuş.

 • Mansur köpek barınakları açsaydı o köpekler sokaklarda sürünmeseydi ölmezlerdi

  • Troll musun yoksa ciddi misin? Gerçekten merak ediyorum

  • @uyarlanamamış ciddiyim belediyenin önlemini alması gerekir

  • Bundan bile siyasi rant çıkarıyosun ya ne diyeyim ki sana. Ne denilir ki? Adam göreve başlayalı kaç gün oldu? Bundan önceki AKP'li belediye neden yıllardır bu hayvanlar için barınak yapmamış? O hayvanlar bir anda mı orada varoldular? Yıllardır yaşamıyorlar mı? Pes cidden ya

 • brtbal

  yazık olmuş o kadar köpeği belediyenin toplaması lazım bizim burdada böyle ortalık köpek dolu her türlü köpek var korkuyoz ya

 • SedefAynue

  Zararı varsa iyi olmuş, ancak zararsız ise hukuksal işlemlerin başlatılmasını arzederim

  • Allah’ın verdiği canı insanın alması ne haddine?

  • _Hüma_

   Iyi mi olmuş? Senin bu düşüncende şu an çevreye zarar veriyor ozaman seninde şu an zararın var yani sende ölmelisin.

 • Ghostshutterr

  Allah gani gani belanızı versin. Zehir veren elleriniz omuzlarinizdan kopsun.

 • catreeves

  Serefsiz pis insan musveddeleri ne istiyorlar su hayvanlardan😡 nasil bir canilik

 • Organogenez

  Orrrspu çocukları.

 • Realistmi

  Tüylerim diken diken öf yaa cehennemlikler

 • Seneşittirbendemek

  Yapanın Allah belasını versin!!!

 • DuygusuzCevriye

  Allah'ın laneti zalimlerin üzerine olsun.

 • Bayses

  Ne istiyorlar şu canlılardan

 • Game_Ower_1n4c

  Garipler den ne istemişler 😑

 • kzlycmurat33

  Hayvan herifler nasıl insansınız laaa oğlum siz

 • ERENCİCEK34

  Vicdansız adiler

 • Çok yazık

 • ayırkan

  Tutup aynısını onlara yapmak lazim

 • X_ATARLI_HATUN_X

  Allah belalarını versin onların.

 • sevincegüzelki

  Kim yaptıysa allahta onları o şekilde gebertsin

 • Auroroo1

  Ne istediniz o hayvanlardan ya

 • Medsex

  Ya böyle şeyleri nasıl yaparlar

YÜKLENİYOR...