Araştırma: Düşük Gelirli Japon Erkeklerinin Bakir Kalma İhtimali Daha Fazla (40 Yaş Üştü)

Araştırma: Düşük Gelirli Japon Erkeklerinin Bakir Kalma İhtimali Daha Fazla (40 Yaş Üştü)

Japonya'da yapılan araştırmada düşük gelirli Japon erkeklerinin cinsellikle tanışmalarının daha geç olduğunu ortaya koydu.

Japonya'da Tokyo Üniversitesi tarafından yapılan yeni bir araştırma, ülkede 40 yaşın üzerindeki her 10 erkekten birinin bakir olduğunu ortaya koydu. Araştırmacılar, bu kişilerin şimdiye kadar hiç cinsel ilişkiye girmemesini sosyoekonomik koşullara bağlıyor. Araştırmadan çıkan sonuçlara göre düşük gelirlilerin bakir olma ihtimali, varlıklı hemcinslerine kıyasla 20 kat fazla olduğu açıklandı.

Araştırmada, Japon Nüfus ve Sosyal Güvenlik Araştırmaları Kurumu'nun 1992-2015 yılları arasında 11 binden fazla kişiyle yaptığı kamuoyu araştırma verileri kullanıldı. Daha önce hiç cinsel ilişkiye girmediğini söyleyen kadın ve erkeklerin oranı, 1992'den bu yana yaklaşık iki katına çıktı.

Bu yaş grubundaki Japonların bâkir olma olasılığı, bekaret oranının yüzde 1'le yüzde 5 arasında olduğu tahmin edilen İngiltere, Avustralya ve ABD vatandaşlarınınkinden 10 kat fazla.

2015'e kadar 35-39 yaşlarındaki heteroseksüel kadınların yüzde 8,9'u, erkeklerin de yüzde 9,5'i hiç cinsel ilişki deneyimleri olmadığını söyledi.

Araştırma: Düşük Gelirli Japon Erkeklerinin Bakir Kalma İhtimali Daha Fazla (40 Yaş Üştü)

Tokyo Üniversitesi'nden Cyrus Ghaznavi'ye göre, kadrolu, tam zamanlı olarak çalışan ve nüfusu bir milyondan fazla olan kentlerde yaşayanların cinsel deneyime sahip olma ihtimalleri daha fazla.

Düşük gelirli kadınların, kendileriyle eşit düzeyde para kazanan erkeklere kıyasla cinsel deneyime sahip olma olasılığı da daha büyük, yani düşük gelirli kadınlar cinselliklerini yaşarken aynı parayı kazan erkeklerde bu oran daha düşük.

Araştırma: Düşük Gelirli Japon Erkeklerinin Bakir Kalma İhtimali Daha Fazla (40 Yaş Üştü)

"Cinsel hareketsizlik ya da deneyimsizlik küçük düşürücü bir şey olarak görülmemeli"

Peter Ueda adlı araştırmacı ise daha önceki araştırmaların sadece hiç evlenmemiş bireylerle yapıldığını ve yaş gruplarını temel almadığına dikkat çekerek "İster zorunluluktan ister tercihten kaynaklansın, cinsel hareketsizlik ya da deneyimsizlik küçük düşürücü bir şey olarak görülmemeli. Bunun herkes için kaygı verici bir şey olması gerekmiyor" dedi.

Ueda şöyle konuştu:

İş gücü piyasası eğilimleri, yaşam tarzı ve değerlerdeki değişim, romantik ve cinsel ilişkilerdeki beklentilerin farklılaşması ve çöpçatan sitelerinin yaygınlaşması nedeniyle, cinsel deneyimsizlik ve bu alandaki dinamiklerin nasıl değiştiğini anlamak için yeni araştırmalara ihtiyacımız var.

Araştırma: Düşük Gelirli Japon Erkeklerinin Bakir Kalma İhtimali Daha Fazla (40 Yaş Üştü)
10
5
Görüşünü yaz

Senin görüşün nedir?

En İyi Erkek Görüşleri

 • Gizli Üye

  Kadınların erkekleri yürüyen cüzdan olarak gördükleri gerçeğini ortaya sermiş. Kadınlar için bence bu bir utanç olmalı. Kadınlar öz eleştiri yapmalı ve her şeyin suçunu erkeklere atmak yerine kendi hatalarının da olduğunu ve bunları düzeltmesi gerektiğini anlamalı bence.

  Görüş hala geçerli mi?
 • GS_Aras

  Tecavüz oranlarının yüksek olmasının nedeni belli oldu. Japonya'da geçenlerde yalnız yaşayan kadınlar için perde tanıtıyorlardı. Dışarıdan bakılınca perdede erkek silueti görülüyor tecavüzcüler için caydırıcı olması amaçlanıyormuş. Durum vahim yani :D

  Görüş hala geçerli mi?

En İyi Kız Görüşü

 • Gizli Üye

  Adamlarin akli cinsellikten çok icada calisiyor nasil gelisebiliriz diye en iyisi ama nufuslarida baya fazla adamlar az ama öz calisiyor demekki😂😂

  Görüş hala geçerli mi?

Kızlar & Erkekler Ne Diyor

48
 • Centurion

  Bilinçsizce s*klerin *mlara girişi sonrasında ortaya bir sürü insan müsvetteleri meydana geliyor. Adamlar bilinçli. Çalışmaktan boş işlere ayıracak zamanları yok. Seks denilen zımbırtı boş insanların tercihi olmuştur genelde.

 • Cannnnnnnnnnnnnnn

  Yani yemedin icmedin japonlari. Bakirliginin yas siniri arastirmasina girmissin ne diyim basari bu :D

 • reisaga

  Paran varsa beline kuvvet paran yoksa eline kuvvet 😁😅

 • Bir kadına Bakire diyemiyorum
  Bakire nedir ya
  "Bakire"

 • emrecanyilmazz1

  Adamlar hentai izlemekten, dış dünyaya açılmıyor ki.

 • sonerlife

  Peter ueda ya bir sie dermisiniz yakınında olan varsa! Her insanın bunu yaşaması gerek bana göre

 • Şehvetkırmızısı

  Japonların pipisi nokta kadar

  • hakannet55

   çünkü hayatlarında daha önemli şeyler var.. bu insanların hayatları sırf sx degil demekki... adamalr çalışıyo.. ibret alınması lagzım.. suriyeliler gibi vasıfsız olarak sadece çogalmıyorlar..

  • "senden öğrenicem çok şey var"😉

  • bencaniniz

   Evet gormustum birkeresinde

 • Çok fazla nüfüs tan dolayı

 • SevimLi_Çocuk

  Bende bakirim

 • Gizli Üye

  Neler olmuş

 • Gizli Üye

  Animelerle sevişiyo adamlar, fantazi dünyaları rengarenk

 • Gizli Üye

  Gençlikte yaşar yaşlanınca bıkarlar artık.

Yükleniyor...