Binali Yıldırım: Anıtkabir'deki Deftere 'Büyükşehir Belediye Başkanı' Yazmak Akla Ziyan Bir Şeydir

Binali Yıldırım: Anıtkabir'deki Deftere 'Büyükşehir Belediye Başkanı' Yazmak Akla Ziyan Bir Şeydir

AK Parti İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Binali Yıldırım kesin olmayan sonuçlara göre Belediye Başkanı olan Ekrem İmamoğlu'nu hedef alan açıklamalarda bulundu.

Arkadaşlar kolay gelsin. Birkaç gündür burada perişan oldunuz, buna da çok üzülüyorum. Biliyorsunuz 31 Mart seçimleri İstanbul'da ve Türkiye'de gerçekleşti. Malatya'da yaşanan olay dışında hamdolsun yurdun her tarafında sükunetle ve olgunlukla seçimleri gerçekleştirdik. Ama konuşulmaya devam ediyor. Bu da doğal bir şey. Anayasamızın maddeleri çok açık. Seçimler yargı yönetimi ve denetiminde yapılır diyor. Seçimin başlamasından bitimine kadar seçimin düzen içinde yapılması, yönetilmesiyle ilgili bütün işleri yapma, yaptırma görevi YSK'ya aittir.

Seçim tamamlandıktan sonra yolsuzlukları, şikayetleri dinleyip karara bağlamak YSK'nındır. Çok açık ki, seçim bitmiştir itiraz etme devam etmektedir. Bugün olan bir şey değil. Bugüne kadar birçok yerde olmuştur. Birçok ilde olduğu gibi İstanbul'da da itiraz süreci devam ediyor. Seçimin patronu YSK'dır. Seçimin sahibi ne Ekrem İmamoğlu ne de Binali Yıldırım'dır.

"Şimdi soruyorum, Ekrem İmamoğlu elinde mazbatan var mı?"

Sayın İmamoğlu'nun bu gerçeği görmesi, kabul etmesi gerekir. Ben ilk gün açık bir şekilde söyledim, mazbata kime verilirse başkan odur. Şimdi soruyorum, Ekrem İmamoğlu elinde mazbatan var mı? Sağa sola gitmenin, yazı yazmanın ne anlamı var? Bu karar YSK tarafından açıklanacaktır. Bu herkese zarar verir, adayın kendisine zarar verir. İstanbul gibi bir kentte herkesin sorumlu davranması ve teenni içinde hareket etmesi gerekir. Bir sabırsızlık hali vardır. Bir an önce mazbatamı verin. Sanki benim iki katım oy almış, seçimi kazanmış da, sanki biz üç beş gün zaman kazanmak için pozisyon alıyoruz. Bunu şiddetle kınıyorum. İstanbul halkının bize oy versin, vermesin her oyun doğru yere gittiğini tespit etmek benim vicdan ve namus borcumdur. Sonuç ne olursa olsun, ben kimin kazandığına bakmıyorum. Verilen oyun zayi olmaması için sorumluluk taşıyorum. Böyle bir görevim var. Oyun yerini bulduğundan emin olmamız lazım. Bu gerçeği sayın Ekrem İmamoğlu'nun görmesini ve bu sorumluluk içerisinde hareket etmesini İstanbullu bekliyor.

"Bu milletin sinirini bozmaya kimsenin hakkı yoktur."

Dış ülkelerden tebrik almak, telefon etmek, bu milletin sinirini bozuyor. Bu milletin sinirini bozmaya kimsenin hakkı yoktur. Burayı Venezuela gibi göstermek isteyenlere karşı tek yumruk oluruz. Türk halkının moralini bozmayın. Hukuka saygılı olun, sürecin sonlanmasını sükunetle bekleyin. İmamoğlu ilk gün 'En güvendiğim yer YSK'dır' demiştir. Madem güveniyorsan, onun kararını bekleyip, YSK'nın mazbatayı vermesini bekleyeceksin. Sokağı hareketlendireceğiz iması yapmaktan vazgeçin. Kendisinden daha tecrübeli siyasetçi ve devlet adamı olarak kendisine önerim budur. Şu aşamada başka yollara başvurmak fevkalade rahatsız edicidir, bunun ülkemize hiçbir yararı yoktur. CHP'ye de yararı yoktur. Sayın Kılıçdaroğlu da bu minvalde bir açıklama yapmıştır, bu da talihsiz bir açıklamadır. Hukuk devleti herkese lazımdır. Sayın Kılıçdaroğlu da 'Niye bu kadar uzadı gibi' anlamsız laflar etmektedir. Yarın iş bitti, mazbatasını aldı, ilk önce tebrik edecek olan benim.Bunu da bilmesini isterim. Ama tersi gerçekleşirse aynısından beklemek benim hakkımdır.

Binali Yıldırım: Anıtkabir'deki Deftere 'Büyükşehir Belediye Başkanı' Yazmak Akla Ziyan Bir Şeydir

"Anıtkabir'deki deftere 'İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı' yazmak akla ziyan bir şeydir."

Partimizin yetkili kurulları adayın, partimizin haklarını korumak için gayet tabii sonuna kadar kullanacaklardır. Kaldı ki CHP de aynı şeyi yapmaktadır. Onlar da itiraz ediyorlar. Demek ki bu süreç sadece AK Parti'yi değil aynı zamanda CHP'yi bağlıyor. Bir kafa karışıklığıdır gidiyor karşı tarafta. Allah sonunu hayretsin diyorum. Gidip Atatürk'ü tabii ki Anıtkabir'i herkes ziyaret edebilir. Ama Anıtkabir'deki deftere 'İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı' diye yazmak akla ziyan bir şeydir. Eğer hakkınsa zaten bu unvanı alacaksın. İstediğin yere git, istersen meydana çık Sultanahmet'e 'Ben belediye başkanı oldum' diye bağır, sana kim ne diyecek? Yapılan işler talip olduğun yerin ağırlığıyla bağdaşmamaktadır. Binde 2 oydan bahsediyoruz. 8,5 milyon oyda binde 2'den bahsediyoruz. Ben bunun ne anlama geldiğini İstanbullular'ın ferasetine bırakıyorum.

Binali Yıldırım: Anıtkabir'deki Deftere 'Büyükşehir Belediye Başkanı' Yazmak Akla Ziyan Bir Şeydir
17
36
Görüşünü yaz

Senin görüşün nedir?

En İyi Kız Görüşleri

 • grisehir06

  Sandıkların tamamı açılmamışken çıkıp biz kazandık derken elinde mazbatan var mıydı?
  Seçimler bitmeden itiraz ederken elinde mazbatan var mıydı?
  Daha itirazlar alınırken sağa sola teşekkürler yazarken mazbatan var mıydı?
  Seçimin başladığı saatlerde balkon konuşmasını hazırlarken tweet atarken elinde mazbatan var mıydı sayın binali yıldırım?

  • Bu mu gerekçe? Secim gecesi Binali Yıldırım dedi diye mi kendine devlet töreni yaptırdı?

  • grisehir06

   devlet töreni?

  • Anıtkabir ziyareti

  • Hepsini Göster
 • upppsaaa

  Adam hakkiyla secimi kazanmis her saniye farki daha da acmakta tebrik etmek yerine adamin sevincini kursaginda biraktiniz. Napcakti senin gibi daha sandiklar acilmadan kendini galip ilan edip ustune kaybettigi secim icin etrafi tesekkurler İstanbul pankartlariyla mi donatacakti

En İyi Erkek Görüşleri

 • EhliyetsizPilott

  çıkıp 11 de, kazandık diyerek açıklama yapmakta beyinsizliktir. İstanbul Büyükşehir belediye başkanı Ekrem imamoğlu'dur. Hazmedeceksin seni bunak.

 • Gizli Üye

  SANKİ KAZANMIŞ GİBİ çıkıp balkon konuşmasını dedem mi yaptı binali bey!

  Binali Yıldırım: Anıtkabir'deki Deftere 'Büyükşehir Belediye Başkanı' Yazmak Akla Ziyan Bir Şeydir

Kızlar & Erkekler Ne Diyor

1534
 • desni001

  Lan saga sola afis asarken var miydi mazbatalari. Sonuclar tam yayimlanmadan. Anladilar AA veri girmesini bile durdurdular
  bu çabaların hepsi nafile seçimi İMAMOĞLU kazanmıştır, imamoğluyla beraber tüm İstanbul'da kazanmıştır.

  • Ogün41

   Gel birde bu gerizkalıları anlat bunu

 • _küfürbazKız_

  Şu konuyu kapatır mısınız artık Ekrem İmamoğlu kazandı daha hâlâ neyin peşindesiniz siz hem hangi akp li Anıtkabire gitti seçimi kazandıktan sonra hiç biri eğer terör olan birisi varsa o da Akp li uzatmayın daha

  • Beğenmeyenler kudurun kudurun

  • Toprakfu

   Kıskananlar cok belli kendilerine yediremiyorlar fakat sancılı surec mazbatayı aldıktan sonra baslıyacak devlet sacma sapan nedenlerden destegını azaltırsa belediyeden ki en kırıtık durum ulaşım işte o zman şehirde yaşayanlara olacak olan

  • Ekrem İmamoğlu kesin kazanmış bitmiş sayımlar 😍😍😍❤️❤️❤️

  • Hepsini Göster
 • FB19o7

  seçim günü gece yarısı 23 de 3 bin kusur farkla öndeyken seçimi kazandık demeleri akla ziyan mı acaba binali yıldırım onada cevap versin.
  Üstelik günün sonunda İMAMOGLU nun tam 25 Bin oy gerisinde kalarak üstelik...

  istanbulun her yerine teşekkürler İstanbul pankartlarıyla mazbata varmıydı ellerinde acaba (!)

  imamoğlu ysk nın resmi verilerine göre sandıkların tamamının sayılıp % 100 ünün açılması sonucunda 25 BİN oy farkla seçimi kazanan adaydır.

 • hayrunisa23

  Seni bu ülkeye başbakan yapanlardan daha akıl ziyan yoksunu bir olay olmadı memlekette. Daha seçim sonuçlanmadan çıktı balkon konuşması yaptı :)
  Onu da geçtik bundan önceki şaibeli seçimde daha sonuçlar açıklanmadan erdoğan çıktı "atı alan üsküdarı geçti" dedi. Gitti makamına yerleşti.
  Hayır zannedersin düne kadar hukuk, anayasa, düzenle çok alakaları vardı da şimdi hak arar olmuşlar. Geçen seçimde YSK nın sahte mühürsüz oyları kullandığını ne ara unuttun binali? :) :) :) :) :)

  • mavikar

   Eksileyen arkadaşlar, söylediklerinin hangisi yalan?

  • @mavikar o sitenin kadrolu ak trollü. birden fazla hesapla herkese eksi yağdırıyor.

  • mavikar

   Anladım.

 • yıldızzay

  Neden zorlarına gidiyor anlamıyorum başkan İmamoğlu işte

  • Tekrar sayım yapılmaması gerwk bu arada bariz oy çalacaklar tekrar yapılırsa bu yüzden hak veriyorum imamoğluna

 • dianadanyel

  sanki benim 2 katım oy almışta kazanmış gibi diyor ya sanki kendi benliğiyle oy topladı binali yıldıram'a oy verenler akp olduğu ve tayyip olduğu için verdi yani binali kendi başına almadı oyunu ama imamoğlu tek başına aldı bu oyu çok aktifti ve mantıklı bir adam olduğu için insanlar oy verdi daha geçe seçimlerde kim seçimde hile varsa o kaybeden taraftır diyen akp şimdi oyları tekrar saydırıyor... salın da adam görevine başlasın ya

 • samsnotebook

  Buradaki yorumcular daha annelerinde spermken İstanbul Belediyesi Chp'nin elindeydi. Ümraniye çöplüğü pislikten bomba gibi patladı.30 kişi öldü.

  • Eskidendi o.
   1. Eski zaman ile bu zaman farklı.
   2. Chp değilde chp yi temsil eden kişiye odaklanmalısın. O kişi zamanında kötü yaptı diye şu anki kişi onun bedelini neden ödüyor? Belki çok güzel fikirleri vardır? Çok saçma düşünüyorsunuz. Partiyi değilde o kişiyi eleştirin.

  • Daha çok gençsin anlayamazsın. Aslında şimdiki daha da kötü Kılıçdaroğlu yönetimi. Bizim karşı bina yaş aile boyu chp'li çoğu. Sırf Kılıçdaroğlu yüzünden Chp'yi bırakacaklar neredeyse. Ayrıca şu anki Chp belediyesi başarılı olsa bile parası devletten gelir belediyelere harcırah olarak. Yani chp belediyecilikte maddi olarak başarılı olsa bile bunun parası devleti iyi yöneten insanların sayesindedir. Eski yıllarda Chp yönetimindeki İstanbul'da su doldurma kuruğundaki köylü çocuğun şu söylediği şeyi hiç unutmam."Burası nasıl büyük şehir bizim köyde bile su var burada yok..."

  • Su kesintisi, sadece Şişli, Beşiktaş gibi modern ve herkesin gördüğü yerlere hizmet götürmek, ücra yerleri önemsememek, bir dediği bir dediğini tutmamak, camilerin ahır yapılması, yeni genelevler açmak, Atatürk'ün sözünden çıkıp kafasına göre iş yapmak (İsmet İnönü), partiyi Pkk'ya peşkeş çekmek (Kemal Kılıçdaroğlu) = CHP

  • Hepsini Göster
 • Volkan_91

  artık belediye otobüs şöförlüğü yaparsın cin ali sana otobüs ayarlar imamoğlu üzülme, işte tayyibin arkasıından gidersen elinde bir şey kalmaz.

 • man_illa

  Anadolu Ajansının verilerine göre Cumhurbaşkanlığı hükümet sisteminin ilk lideri Erdoğan seçildi ve YSK bunu onayladı.

  Sayın Sadi Güven çıkmış Anadolu Ajansı benim müterem değil diyor.
  Eyyyy Sadi Güven o zaman da da müşteren değildide neden CHP tarafından yapılan itirazları reddettin ve AA nın sonuçlarını onayladın senin sonuçlarını nerede gizledin.

 • gknberk

  Akpli değilim bu saçmalıklar da umurumda değil Ama sadece İstanbul için konuşuyorum chp nin istanbulu almasını istemem. Chp yönetiminin olduğu yerlerin hep çöplük olduğunu gördüm. Yönetim başka bişey belediyecilik başka birşey.

  • Şişli Belediyesi Chp nin, Eskişehir Chp nin. Çöplük mü oralar? Chp eşittir çöplük demek komik bir söylem bence. :D

  • gknberk

   Olaya önce tarafsız yaklaşmayı öğren. Bu benim görüşüm. Git chp yi az ötede öv bana siyasetçilik yapma. Şişli de ayni bok diğerleri de. Benim gözlerimin gördüğü bana yeter.

  • Akp li değilim demişsin ya... yalancıyı öpsünler mi diye sorsam?

  • Hepsini Göster
 • Degasin19

  Ya yürü git işine bos bos konuyor git mahalle muhtarı ol 😂 Başbakanlık yapmış insanın belediye seçimlerinde ne işi var Tayyip bunu avutmak için git belediye başkanı ol dedi galiba 😂 Şekeri elinden alınmış çocuk gibi ağlıyor 😂

 • meçhulbestekar

  Bak kac kisi yorum yapmis kac tanesi binaliyi savunuyor. o yuzden insanlar da kabullenmis artik imamoglunun kazandığını boşa direnmesinler yoksa iyice itibarlarini bes paralik edecekler. ben chpli degilim ama madem chp oy caldi usulsuzluk var deniyor. bu adamlar 17 yil niye tahammul etmisler o zaman 😃

 • Kendisi 3 bin oyla belediye başkanı olduğunu ilan edip millete geçici sevinç yaşatınca daha mı iyi yapmış oldu. Ne yazacaktı? "İstanbul Büyük Şehir Belediye Başkanı Ama Kıvırdıklarından Koltuğa Oturamayan Başkan mı yazsaydı?

 • Kazandı kazandığı için yazması çok normal
  Asıl sen bin ali kazanmadığın ve sandıkların daha çoğunluğu açılmamışken balkon knuşmasına çıkmaya kalkman tebrikler pankartı onunde teşekkür etmen ya da bilbortlara kazandık diye afiş astırman hangisi doğru

 • demirbey82

  peki seçimler daha sayılma aşamasında tüm İstanbul a teşekkürler İstanbul kazandı pankartları asmak doğru mu? çünkü siz kazanmalısınız sizden başka görüşe açık değilsiniz sadece sizin seçmenleriniz millet diğerleri zillet geçin bu işleri adam kazandı İstanbul Büyükşehir belediyesini kimse babasının evinden getirmedi halk yeni sahibini seçti bir daha ki seçimlerde beğenmez ise tekrar deĞiştirir demokrasi böyle bir şeydir anlayana...

 • dreamliner61

  Şimdi soruyorum, Ekrem İmamoğlu elinde mazbatan var mı? Sağa sola gitmenin, yazı yazmanın ne anlamı var? Bu karar YSK tarafından açıklanacaktır. Bu herkese zarar verir, adayın kendisine zarar verir...

  demiş binali yıldırım
  iyi de adama sormazlar mı sen 31 Mart akşamı saat 21:00 'de ekran karşısına çıkıp seçimi kazandık derken elinde mazbatan mı vardı da bunu dedin ve İstanbul a afişler astırdın?

 • Belediyedeki kirli dosyaları kaçırmak için güzel zaman kazanma taktikleri... Uğraşın bakalım bu saatten sonra değiştirebilecek misiniz sonucu!

 • Ansur

  Leş fesliyi ziyaret etmek çok akılcı ve mantıklı bir iş ya...

 • 34hhc1905

  Sen öyle saat 11 de çıkıp İstanbulu aldık dersen adamlarda böyle yaparlar ve İstanbulu elinizden alırlar...

 • 3 gün geçti atı alan üsküdarı geçti 1000ali sen biraz inanli

 • Ogün41

  Ah ahh.. bir kesinleşsin İmamoglunun İBB’nin Başkanı olduğu o zaman görücem sizii..

  • Ogün41

   Dislike atan Bin Ali yıldırım 😂

 • ruhumcinderellaa_

  Yasal olarak evet yanlış da neye zorluyorlrki aldı İmamoğlu daha ne yani ne

 • Dis ülkelerden tebrik istemek.. tebrik almak değil, oraya çağrıda bulunmak diyor Binali Yıldırım.. sinir bozan yurtdışı destek istemek..

  • Yorumlar çok komik... kazandım denir, başkan oldum diye imza atmak için mazbata beklenir. fark bu.. madem öyle CHP neden başka illerde itiraz ediyor? Yani bu kadar insan aynı anda 20000 otluk farkın değişebileceğini bildiği için korkudan adamı hukuksuz başkan yaptı ya.. diyecek laf yok kimseye

  • *20000 oyluk...

  • Eksi veren kendi mantığını ve aklını kullanmıyordur..

 • Ragnar_Lodbrok

  Daha sayımlar yarılanmadan 'Biz kazandık, Teşekkürler İstanbul' diye her yerde pankart asarken aklın neredeydi diye sorarlar adama.

  Kılıçdaroğlu'nun 'Böyle bir şey olabilir mi, bu doğru değil' şeklindeki, bürokratik siyaset anlayışını herif aksiyonla değiştirdi. Bu kadar bocalamaları ondan.

  7 Haziran öncesinde de Kılıçdaroğlu Merkez Türkiye, asgari ücret ve daha bir sürü milletin dikkatini çeken proje ile gelince böyle bocalamış 'Olmaz, edemez, yapamaz' diye homuranmışlardı.

  Kendileri de bal gibi biliyor İmamoğlu'nun kazandığını.

 • Lavey16

  Peki daha sayım. yapilirken İstanbul'u kazandık diyerek TV de konuşmak nedir

 • Drakula3584

  Kendisi de seçimi kazandık diyor kazanan biz olduk neye göre açıklama yapıyorsun neye dayanarak söylüyorsun işiniz gücünüz sahtekarlık hile hurda.

 • Good_Bugger

  ama kımse demıyor sen sandıklar kapanmadan baskan oldum. istanbula tşkr pankartı astın demıyorlar tabı

 • Herkes bu durumu eleştirebilir.. Ama HARAMZADE olanlar değil tabi..

 • LoCeS3

  Arkana dış kuvvetleri alıp milletin aklıyla oynamanın cezasını çelecekler vatan hainleri

 • İssizlikdizboyu

  Kaldırmşsınız defteri zaten daha neyin peşindesiniz

 • jezey

  Ağla Yıldırım

 • YeşilGözlüPrenses

  Ne diye kabullenemiyorlar?

  • Kabullenmeme durumu yok , tutarsızlıklar var ki , gerçekten hakkıysa , tekrar sayım sonucu doğru çıkarsa o zaman ak parti kanadının yüzüne vurursunuz bu durumu.

  • YSK başkanı daha sonuçlar kesin değil, süreç devam ediyor, mazbata süreç sonunda verilecek dediği için

 • biralexolanadam

  Ekrem İmamoğlu Başkan zaten

 • ruzgarizm

  Gö te giren şemsiye açılmaz derler

 • Mirays_94

  Adam haklı

 • AynurVRR

  haber ıcın sagol

 • X_Açelya_X

  Adam haklı bekleyecek başka çareleri yok.

 • Helal olsun adam öyle yapmasa akp çalacak oyları

 • ArabaliKovboy

  haber ıcın tesekkurler

 • biradetmehmet

  Neden bu acele?

 • LAYANİR

  Yenilen pehlivan güreşe doymazmış

 • Herşeyin hayırlısı

 • omer-talha

  başkan ol yaz tabi

 • Gizli Üye

  Doğru söylemişsiniz sayın binali bey, seviyoruz sizi.

  • Niksis

   mAll

  • Gizli Üye

   @Niksis ismini sormadım.

  • Gorus sahibi guzel kapak yapmssin ahaha😂

  • Hepsini Göster
 • Gizli Üye

  Seçim tam sonuçlanmadan zafer kutlaması yapmak akla ziyan değil sende haklısın Binali bey Akla ziyan olması için bile akıl sahibi olmak gerekir sizde o yok seçmeni o saatler de yola döküp kazandık demekte size yakışırdı zaten. Sizin ben niyetinizi anladım. Sizin o yazıya değil de Anıtkabire gitmesine kin kustusunuz klasik ak zihniyet ve Atatürk düşmanlığı. Kaybettiniz bu neyin kafası. Oy çalınmışta mış mışta geçin bunları geçin Kaybettiniz kabul edin. Mazbatalarımızı verin artık. Başkanlarımıza.

 • Gizli Üye

  Olur öyle oyna devam :)

 • Gizli Üye

  Akp adalet ve hukuktan bahsedince beni bir gülme tutuyor. :D Kadın beyanı esastır ı çıkarıp masum erkekleri taciz ve tecavüz iftiralarından hapse atan hangi iktidar? Taciz, tecavüz iftiracısı bütün kadınları istisnasız bir şekilde serbest bırakan hangi iktidar yine akp. Süresiz nafakaların prosedürünü genişleten hangi iktidar yine akp. Anap ve Akp hukuk ve adalete zarar vermiş, erkek haklarına zarar vermiş ve iktidarda olmaması gereken partiler.
  Chp de iyi bir parti değil, Chp nin de çok yanlışlıkları var ama akp den daha kötü yönetmek imkansız gibi bir şey. Akp çünkü her konuda en yanlış şeyi yapıyor. Hiçbir konuda hiçbir doğrusu yok ki.

 • Gizli Üye

  Kendisi i, ğ leri yazmayı unutuyordu en son🙄

 • Gizli Üye

  Bu tam bir skandaldır
  Ekrem denen şahıs şuanda sıradan bir vatandaştır
  İBB başkanı Mevlüt Uysal'dır
  YSK kesin sonuçları açıklayıncaya kadar, mazbatayı alıncaya kadar sıradan bir vatandaştır

Yükleniyor...