2019'da Türkiye Bazı Yeni Uygulamalara Merhaba Diyecek!

2019'la beraber birtakım yeni uygulamalar hayatımıza giriyor. Bunlardan bazıları şunlar: Plastik poşetler paralı hale geliyor, sigara paketleri tek tip oluyor, İnternet'te kota kalkıyor...2019'da bizi bekleyen değişiklerden bazı satır başları...

2019'da Türkiye Bazı Yeni Uygulamalara Merhaba Diyecek!

PLASTİK POŞETLER ARTIK PARALI

Çevre kirliliğini önlemek amaçlı bazı marketlerde uygulanan plastik poşetlerin paralı olması tüm ülkede uygulanacak, poşetler en az 25 kuruştan satışa sunulacak..

bisiklet yolları geliyor
bisiklet yolları geliyor

BİSİKLETLERE ÖZGÜRLÜK

2019'da arabalardan inme zamanı...1 Haziran 2019'dan itibaren yeni imar planlarında, bisiklet yolları ile bisiklet park yerleri zorunlu hale getiriliyor..

Google, Youtube, Facebook fenomenleri vergi ödeyecek
Google, Youtube, Facebook fenomenleri vergi ödeyecek

FENOMENLERE VERGİ GELİYOR

Özellikle Youtuberların kazandığı yüksek gelirlerin ekonomiye kazandırılması için Google, Youtube, Facebook gibi yurt dışı portallarda ve "Fenomen" olarak adlandırılan kişilere verilecek reklamlar ve ödemeler üzerinden stopaj uygulamasıyla vergi zorunluluğu getiriliyor

internet kotası kalkıyor
internet kotası kalkıyor

KOTA DERDİ BİTİYOR

Her İnternet kullanıcısının en büyük derdi olan kotaya bağlı hızın düşmesi artık yaşanmayacak. İsteyen istediği hızda dilediği kadar İnternet'te dolaşabilecek..

2019'da Türkiye Bazı Yeni Uygulamalara Merhaba Diyecek!

SİGARA PAKETLERİNİN HEPSİ TEK TİP OLACAK

Tütün ürünlerinin kullanılmasını azaltmak için düşünülen bu uygulamaya göre ürünlerinin üzerindeki yazı ve şekiller aynı oluyor. Paketlerin üzerinde logo olmayacak, sigara satışında 'tek tip paket' dönemi başlıyor.

2019'da Türkiye Bazı Yeni Uygulamalara Merhaba Diyecek!
24
24
Görüşünü yaz

En İyi Erkek Görüşleri

 • Ateist_Türk

  Bisiklet yolu hariç diğerlerinin pek bir önemi yok. Kotanın kalkması bir lütuf değil, zaten olması gereken. Kaldı ki fiyatlarını kat kat arttırmışlar. İyi bir şey değil fiyatların o kadar artması. Zaten internet hızı aşırı yavaş. Ben yabancı ülkelere gittim, 3 katlı triblex evde iken, en üst kattaki modemin interneti en aşağıda 2 diş çekmesine rağmen bütün sitelere saniyelik hızda giriyordu, 720 p lik videoları tıkanmadan izliyordum. Ama Türkiye'de tt net sağolsun, 480 p lik videolarda bile modemin yakınında olmama rağmen videonun dolmasını beklediğim
  zamanlar oluyor :D
  Bu ülkenin internet hızı aşırı yavaş, çok kötü. 21 mbps diyorlar ama hiç alakası yok, sözde 21 mbps. Kastettikleri hız, maksimum 21 mbps ye kadarmış :D Zaten ölçümlerde 2-3 mbps çıkıyor genelde. 7 mbps yi geçtiğini bir kere bile görmedim. Kaldı ki 20 mbps nin altına hiç düşmemesi lazım hızlı diyebilmemiz için. Ama yok.

  Bisiklet yolu konuluyor iyi güzel de, trafik kurallarına uyan kimse yok ki, bazen diyorum ki keşke şu yaya yolu tabelalarını komple kaldırsalar diye. Çünkü bunlara dikkat eden kimse görmedim. Avrupada yaya yolu tabelasını gören araç direk durur ve yayayı bekler. Türkiye'de ben arabaların geçmesini bekliyorum :D

  Poşetten ve youtube mecralarından para alınması, vergi alınması ise hükümetin bir başka para kazanma aracı. Bu kadar her şeyden, telefondan, poşetlerden, youtube dan bile vergi alıyorlar ama bunun karşılığında yeterli hizmet yapılmadığını düşünüyorum.
  Yeterli hastaneler yok, üniversite kütüphaneleri yetersiz, üniversitelerde spor olanakları ücretli, üniversite yemekhaneleri hem pahalı hem de yemekleri o kadar kaliteli değil (çoğu üniversitenin iyi değil, iyi olanları da var)
  Genel olarak ülkenin gidişatı iyi değil bence.

 • barraquda

  Marketlerin parayi posetten kazanmaya baslamasi.. internet saglayicilarin pc ye indirilecek hd bir sey kalmamisken internette , yasaklardan dolayı.. gereksizce ve iki kata yakin para isteyerek zorunlu olarak kotayi kaldirmasi sadece musterisine acik acik atlaması! Dır. Bisiklet yollari sehirlerde var zaten.. hepsinin uzerinde arabalar geziyor veya kaldirimlarla kesiliyor.. sacma sapan ici bos seyler hepsi.. bunlar gelismek falan degildir.. kendi insanini dolandirmaktir sadece..

En İyi Kız Görüşleri

 • louqoum

  "Kota derdi bitiyor" salağa yatmak herhalde bu kadar güzel anlatılamazdı. :)
  Kota derdi bitmiyor, senin sabit kullandığın internet fiyatın üçe katlanıyor!
  Hız genelinde değişen birşey olmayacak zira normal şartlar altında kotayı aşınca hızında yavaşlama olurken, zaten kota aşımı olmadığı zamanda bile düşük hızda internete girdiğimiz için bizim için kota aşımı hiç belli olmuyordu.
  Şimdi sözde kota aşımı olmayacak, hız aynı kalacak ama fiyatlar tavan olacak. Kelime oyunundan başka birşey değil.
  "Ekmeğin fiyatı artmadı gramajı düştü" zihniyeti...

  Poşetleri de fiyata tabi tutmaları arap zihniyetinin bugüne kadar nası aklına gelmedi şaşırdım. Evlerinde çöpleri hangi poşete atıyorlar çok merak ediyorum? ya da arap zihniyeti gibi evleri b. k mu götürüyor acaba?
  Alacağımız nefese bile vergi koysalar ilk önce kendi çomarları alkışlar herhalde. Zira oksijene gerek duymuyorlar...
  Ülkeyi betona çeviren, doğa düşmanı hükümet sözde çevreci olmuş. o vakit tamamen kaldırsınlar poşet sistemini. vatandaşın cebindeki 0.25 kuruşa bile muhtaç bu köpekler. Ne kötü bir döneme denk geldik...

 • Saura

  Ulan zaten halkı soydunuz sömürdünüz soğana çevirdiniz. Her şeye zam getirip maaşları yine aynı tuttunuz. bir de şu youtuberlardan vergi alacak olmaları nasıl bir sömürgede yaşadığımızı gösteriyor. Bu insanlar bu ülkede amele gibi çalışıp çalıştığının değerini göremediğinden bu mecralara yöneliyor zaten. Amerikanın verdiği maaşın vergisini niye Türkiye alıyor yahu?

Senin görüşün nedir?

Senin görüşün nedir?

Kızlar & Erkekler Ne Diyor

2222
 • Muamma61

  Bu poşet olayı bu yılda da vardı zaten ama 15 kuruştu sadece zam gelmiş :)). Onun dışında kota olayı kalksa bile fiyatlarda artış olacağını düşünüyorum ve herkes nerde o kotalı günler uçuz ama işimize yarıyordu diyecektir. Sigaraya gelirsem içmiyorum o nedenle bir fikrim Yok ama şu kapalı ortamda gerçekten içilmesin az duyarlı olsunlar biraz bizi de düşünsünler... vergi olayını sevdim sonuçta biz çalışanlar nasıl vergi veriyorsak bir zahmet onlarda versin ;)

 • mervebyrlı

  Poşet paralı olacağına plastik poşeti hiç olmaması daha iyi. Sonuçta paralı olsa da alabilen alıcak. Doğayı kurtaralım derken daha da beter olmaz umarım

 • küçükşeytan13

  Tek amaç hazineyi arttırmak. Gerçekten ama gerçekten bu hükümetin halk için bir şey yaptığına inanan var mı? Ülke tam gaz uçuruma gitmeye devam ediyor. Sona geldiğinde kendimi kurtarmış olurum umarım.

 • Poşet uygulamasını destekliyorum.
  Bisiklet yolu fikir olarak çok güzel ama olsa kaç yazar? Yaya geçidi var da ne oluyor sanki?

 • ruzgarizm

  Tabi canım devletin işi gücü yok millete verginin Allahını geçir şimdi de YouTuberler ile uğraş ohhh ne güzel dünya milletin kazancına göz dik. Tabi bişey üretmeye ne gerek var

 • Ela__Çocuk

  Wiston içenle Parlement içen aynı seviyede mi olacak 😄😄

  Hahaha desene madalara parlement paketi koyma devride kalktı 😄mercedes anahtarları içinde bu olsa keşke, 😄😄

 • HatayınKızı

  Bazılarını mantıklı bulsam bile kimileri çok saçma.

 • FundaKoc1

  Fenomenler erdoğanı dahada zengin edecek desene sdjögsdgh

 • Rooco

  İnsanlar hak ettiği şekilde yönetilir, o yüzden ona zam buna zam diye üzülmeyin

 • Ozgur20000

  Sigara olayı diğer bir ülkeden alıntı olsa da güzel bir uygulama olur. Bisiklet olay olur, tabii ki kamerasız kullanmayın yollarda.

 • arakne

  Youtuberlara vergi şartı getirilmesi iyi ancak poşetlerin paralı olması kötü bir karar ✔️

 • Muhşü

  Poşetlerin olmaması iyi sigarayı bırakan biri olarak o uygulamada güzelmiş

 • yazaou

  Sigara sadece paket tek tip demi yani markalar farklı

 • ErosOkuKırdı

  Yıllardır hepsi var olan muhabbetler. Bir poşet parası çıktı yeni.

 • Narçiçeğibocuk

  Bakalım daha ne olacak sigara paketi değişince icmeyeceklermi

 • Youtuber63

  1. internet mota kalkmıyor fiyatı 4 kayı oluyor.
  Poşetlerin ihalesi belliki yancı

 • Sevda_işte

  İnternet kota derdi bitiyor ama daha pahalı olacakmış. Poşeti paralı yapmasalardı iyidi.

 • TsunadeSamaa

  enes baturu da vergiye bağladınız :D

 • Alkmxx

  Poşet niye

 • kariimamaa

  Ay şu poşetlerin ücretli olmasının saçmalığııı

  • poşeti üreten firmalarında kazanması lazım. poşet gökden inmiyor.. suya bile vergi varda neden poşete vergi yok. bence geç kalmış bir uygulama poşet uygulaması 25 kuruşta çok az 1 milyon olmalı ben decationa gittim 2 sene önce bir poşete 10 milyon verdim 10 milyon nere 1 milyon nere sen düşün yani. ALLAHın suyuna bile vergi veren ki su yağmurdan geliyor yer altında sularımız ırmaklarımız denizlerimiz var ona bile vergi varda fabrikada ürettiğimiz poşete neden vergi olmasın poşet fabrikasında çalışanlar neyden kazanacaklar bedava olan seyi mi üretecekler. bir mantıklı düşün bence

  • kariimamaa

   Tamam ammmcaa

  • ne amcası deli 4 yaş büyük birine amca mı diyon sen

 • Dropaline_

  Poşet işi bizi yakacak.

  • 25 kuruştan yanıyorsan açsın demektir

  • Hepsini Göster
  • koparsınlar. chp' gelse koparmıycak sanki. ülkenin başına ne zaman solcu biri geçti ozaman ülke battı.! ne zaman sağcı biri geçti ülke kalkınma hamleleri yaptıd askeri darbelerle muhtırlarla önlediler. mağdur olan biziz.. 1950den önceki chp' milleti aç susuz bıraktı 1950den 1960 a kadar sag parti natoya girdi köreye asker gönderdi. 1960da darbe yaptılar 1963 de demokrat partinin devamı olan adalet partisi başında Süleyman demirel ülkeyi yönetti fabrikalar yollar barajlar okullar yapıldı tam kalkınmaya çalıştık 1972de muhtıra verildi hükümet indirildi 1977 de adalet partisi gene tek basına iktidar oldu 1980 de askeri darbeyle indirildi 1983 de anap ikltidar oldu Turgut özal ülkeyi geliştirmeye çalıştı en sonunda şaibeli şekilde cumhurbaşkanıyken öldü. ölümü şaibeli oldu çünkü halka hizmet eden biriydi. öğünden sonra koalosyonlarla ülke geri kaldı taaaki 2002 de bir güneş doğana kadar o güneş ak partiyi iktidar etti öğünden bu güne kalkınma hamlelerimiz devam ediyor her sehirde gökdelenler yükseliyor heryere kentsel dönüşüm yapılıyor.. solcuların 1950 öncesi 1972 ve 1980 arası yönetmesi 1980 den 2002'ye kadar olan koalosyonlar ülkenin kalkınmamasının en büyük nedeni. yaşasın sağ kahrolsun sol.

  • ve halen utanmadan diyorlarki sağ dincidir gericidir sol Avrupa ulan bir çivi çaktınız mı bu ülkeye ne türkiyede nede dünya tarihinde 1 faydanız yok. obamada solcuydu ne oldu ülkeyi 2008 krizine soktu. ALLAH solu kahretsin.!

 • ruh_halimguzel

  Insallah en yuksek verim alinabilir...

 • Haunters

  Zamlar yolda

 • bahtıkaramm

  E hadi bakalım hayırlısı olsun inşallah 🤗

 • elyasa80

  Hayırlı olsun

 • frankejstan013

  oşetlerin paralı olması bence çook çook şaçma?

 • elgoooo

  Ay posete para mı verecem 😂😂

 • Lingofdead2

  Poşet uygulaması saçma olmamış mı?

 • 1ZİRDeLi

  Poşet haricinde hepsi güzel

 • MagRipOgLu

  Hayırlısı

 • Hayırlı olsun

 • OkanTas34

  En Çok Bisiklet Ve Kotaya Sevindim

 • Dert-ortağı

  hayirlisi bakalim

 • TuncHakan

  Artik markete de gitmeyiz

 • minnakkkıızz56

  Merhaba şimdiden

 • isteklivearzulu

  Bilgileriniz için teşekkürler

 • PintiPanda__

  Poşet hariç mantıklı çevre kirliği bahane

  • bence geç kalınmış bir uygulama. poşet gökden gelmiyor poşeti üeten fabrikalar var orda çalışan insanlar ve ustalar var. adam bedava bişeymi üretecek tabiki ürettiği şeyden para kazanması lazım ben poşet fabrikasında çalıştım hem kötü kokulu üretimi zor biryer hemde asgari ücretten fazla maaş veriyorlardı. adam değersiz bir şey neden üretsin poşet üretiyorsun orda makineler çalışıyor bu makinelerin yaktığı elektirik harcadığı mürekkep makinenin bozulma ihtimali... sudan bile vergi alıyorlar ALLAHIN gökden yağmurla indirdiği yer altından çıkan ve ırmaklarımız denizlerimizde olan suya bile vergi alıyorlarda fabrikada üretilen poşetten niye 25 kuruş alınmasın... bence az bile alıyorlar 1 milyon almaları lazım üretilen seyin değeri olmalı

 • Gizli Üye

  Merhaba dedi bile

 • Gizli Üye

  Aynen öyle olucak

 • Gizli Üye

  Poşet olmadı

 • Gizli Üye

  Birde tayip gitse

  • GöLge0606

   Ölüm. olmadıkça o kalicak uźgünüm senin adina 😂😂

  • Hepsini Göster
  • GöLge0606

   Gizlilikten ciksana sen 😆😆

  • Gizli Üye

   @GöLge0606 hahahha sizi alet ediyor uçakta emir veriyor halk sokağa gelsin işte söyle böyle Atatürk olsaydı oda halkın arasına girerdi işte 15 temmuzdan daha önemlisi kurtuluş savaşı var 1 tane CHP'li fetocu çıktı mı ben nerede tutklanan fetocu gördüysem hepsi akpliydi

 • Gizli Üye

  Doğru bir karar

 • Gizli Üye

  Ipe sapa gelmez şeyler. Kotanın kalkması fiyatların artması ile sonuçlandı.

 • Gizli Üye

  En çok kota meselesine sevindim bir İnternet bağımlısı olarak dkjdndnd

  • anyone18

   Bence üzülmelisin tam aksine.

  • Hepsini Göster
  • anyone18

   Fiyatlar tavan yapacak çünkü.

  • Gizli Üye

   Allahım bu yönden düşünmemiştim hiç zaten annemi zar zor ikna etmiştim Wi-Fi getirmeye

Yükleniyor...