Trump Google’nin Ceo’sunu Beyaz Saraya Çağırdı

Son dönemlerde sosyal medya mecraları ile arası pek iyi olmayan Trump, hafta Cumhuriyetçi vekillerle görüşen Google Ceo’su Sundar Pichai’yi toplantı için Beyaz Saray’a çağırdı. Pichai’nin katılmayı kabul ettiği toplantıya Twitter ve Facebook’dan da yetkililerin katılacağı düşünülüyor.

Trump Google’nin Ceo’sunu Beyaz Saraya Çağırdı

2018’in başlarından beri sosyal mecralar ile arası iyi olmayan Amerika Birleşik Devletleri Başkanı Donald Trump, şirketlerin kendisine karşı bir takım faaliyetlerde bulunduğunu düşünerek sert uyarılarda bulunmuştu. Öte yandan şirketlerde bulunan çalışan ve yetkililerin siyasi görüşlerinin araştırılması konusunda da Trump’un vermiş olduğu bir araştırma emri var. Bu da şirketler ile arasındaki gerginliği artıran sebeplerden bir tanesi.
Google Ceo’u geçtiğimiz hafta milletvekilleri ile yaptığı görüşme sonrasında, toplantıda arama sonuçlarını veren algoritmanın nasıl çalıştığını anlattığını toplantının yapıcı ve bilgilendirici olarak görülebileceğini söyledi.

Trump Google’nin Ceo’sunu Beyaz Saraya Çağırdı

Bu siyasi gerilimlerin ortadan kaldırılması gerektiği vurgusunu yapan milletvekilleri ise ekim ayı içerisinde yapılacak olan bu görüşme için sosyal medya ve teknoloji şirketlerinin hepsine davetiye gönderildiğini söyledi. Şu an için Facebook ve Twitter’den kimlerin katılacağı bilinmese de Google Ceo’su Pichai, Trump ile yapılacak toplantıya katılacağını açıkladı.


0|2
3049
Faruk Ayhan Utkan KizlarSoruyor'da Editör
Editör kimdir?

En İyi Erkek Görüşleri

  • Yöntemler hep aynı. Google az da beni göstersin ama kötü yanlarımı değil demiştir. ABD özgürlükler ülkesiymiş. Yersen.

    0|0
    0|0
  • beni karalayan sayfaları sonuçlarda çıkarma diyecek herhalde

    0|0
    0|0

En İyi Kız Görüşleri

Benzer Benceler

Senin görüşün nedir?

Kızlar & Erkekler Ne Diyor

2847
Daha Fazla
25
Yükleniyor...