Samsun Valisinden Samsung'a Yatırım Çağrısı

Samsun'da Güney Kore Cumhuriyeti Ankara Büyükelçiliği Savunma Ateşesi Albay Jeasic Park'ın da katıldığı programda konuşma yapan Vali Osman Kaymak, "Samsung firmasına bir dosya hazırlayıp gönderdik. 'Lütfen gelin Samsun'un yatırım imkanlarından ve avantajlarını tespit edin ve yararlanın' dedik. En son Güney Kore ile hükümetimizin yaptığı görüşmelerde de Samsung’un Türkiye’ye yatırım yapacağını öğrendik. Lütfen Samsung yapacaksa bu yatırımı Samsun'a yapsın" şeklinde konuştu.

Samsun Valisinden Samsung'a Yatırım Çağrısı

Samsun Valisi Osman Kaymak, katıldığı Samsun Subay Gazinosu’nda Güney Kore Cumhuriyeti Ankara Büyükelçiliği Savunma Ataşeliği ve Türkiye Muharip Gaziler Derneği Genel Başkanlığı tarafından organize edilen programda Türkiye ve Güney Kore ilişkilerinden bahsetti.

Burada konuşma yapan Güney Kore Cumhuriyeti Ankara Büyükelçiliği Savunma Ateşesi Albay Jeasic Park da söz aldığı programda, 2003 yılında İstanbul Harp Akademisi’nden mezun olduğunu ve 2012 yılında askeri ateşe olarak yeniden Türkiye’ye geldiğini söyledi. Türkiye'den ikinci vatanı olarak söz eden Park, osözlerine şöyle devam etti:

Şimdi uçakla 12 saatte gidiyoruz ama bundan 68 sene önce Kore’ye gemiyle 30 günde gidiliyordu. Türk askerinin ilk tugayı Kore’de çok şehit vermiş. Daha sonra 2, 3 ve 4'üncü Tugaylar da Kore’ye gelmiş. Ama Türk ordusu Kore’de sadece savaşmamış. Annesini babasını kaybeden çocuklara yemeğinden vermiş, çok insani yardımlar yapmış. Biz bunu unutmuyoruz, unutmayacağız. Kore gazilerimizle ve aileleriyle birlikte olmaktan dolayı çok mutluyuz. Ben Kore’nin şimdi dev bir ekonomiye sahip olmasının, sizlerin kanlarınızı ve canlarınızı vermiş olmanız sayesinde olduğunu düşünüyorum.

Vali Osman Kaymak da konuşmasında şunları söyledi:

Türkiye Cumhuriyeti ve Türk Milleti dünyada her zaman barıştan, demokrasiden yana olmuştur ve aynı zamanda barış ve demokrasi acısından tavrını ortaya koymuştur. Güney Kore Cumhuriyeti’nin yetkilileri bu savaşa katılan Türk askerlerini ve diğer ülke askerlerini unutmamaları ve onlarla diyaloğu sürdürmeleri çok anlamlıdır. Bu gün o çerçevede Güney Kore Cumhuriyeti Ankara Büyükelçiliği Savunma Ataşesi Albay Jaesic Park aramızda bulunuyor. Bu savaşa katılan gazilerimizin torunlarına eğitim bursu verecekler. Bu da çok anlamlıdır. Bundan dolayı kendilerine çok teşekkür ediyorum. Bizler her zaman Türk devleti olarak dünya barışına destek olmaya devam edeceğiz.

Vali Kaymak, Güney Kore Cumhuriyeti’nin Samsung firmasını Samsun’da yatırım yapması için davet ettiklerini belirtti ve sözlerine şöyle devam etti:

Samsung firmasına bir dosya hazırlayıp gönderdik. 'Lütfen gelin Samsun’un yatırım imkanlarından ve avantajlarını tespit edin ve yararlanın' dedik. En son Güney Kore ile hükümetimizin yaptığı görüşmelerde de Samsung’un Türkiye’ye yatırım yapacağını öğrendik. Lütfen Samsung yapacaksa bu yatırımı Samsun’a yapsın. Çünkü Samsun hava, demir, kara ve deniz yolu olmak üzere dört ulaşım aksına sahip nadir illerden birisidir. Samsung buraya gelmesi halinde çok karlı bir yatırım yapacaktır. Eğer Samsung ilimize yatırım yaparsa bundan hem Samsung firması, hem de Samsunlular karlı çıkacaktır diye düşünüyorum.

Kaynak: DHA


0|1
1337
Melike Gozence KizlarSoruyor'da Editör
Editör kimdir?

En İyi Erkek Görüşleri

 • dünyada en çok samsung cep telefonu kullanan ülkeyiz bir zahmet yatırımınınyapsınlar ve millete iş imkanı versinler bu samsun olur Ankara olur yozgat olur batman olur farketmez yeterki şu milletin değerini bilsinler

  0|0
  0|0
 • yatırımlar yer malı olan vestele değil miydi şimdi samsung mu olduı:)

  0|1
  0|1

En İyi Kız Görüşleri

 • geç kaldın. senin reis trumpla anlaştı bile. bak yine kandırıldınız. görüyo musun...

  0|1
  0|0
 • Samsun valisinden samsunga yatırım. -_- Vayy be. İsimden herhal

  0|0
  0|1

Benzer Benceler

Senin görüşün nedir?

Erkekler Ne Diyor 35

Kızlar Ne Diyor 11

Yükleniyor...