Tertemiz Çamaşırların Sırrı Çözüldü! Öğrenmek İçin Bize Katıl!
Kapat

Evsiz Adam Adına Topladıkları 400 Bin Doları Lüks Tatilde Harcadılar

Tugrul Turcan r

ABD'de arabasıyla benzini bittiği için yolda kaldığında, cebindeki 20 dolarıyla kendisine benzin alan evsiz adam için internette bağış kampanyası başlatan kadın, topladığı 400 bin doları erkek arkadaşıyla birlikte lüks tatillerde harcadı.

Evsiz Adam Adına Topladıkları 400 Bin Doları Lüks Tatilde Harcadılar

Kampanyayı başlatan Kate McClure adlı kadın, geçen Ekim ayında Philadelphia'da bir otobanda yokuş tırmanırken benzini bitince yolda kalmış, otoban kenarında yaşayan Johnny Bobbitt adlı evsiz bir adam ise McClure'a yardıma gelmiş ve kadına kapısını kilitleyip beklemesini söyledikten sonra cebindeki 20 dolarıyla bir bidon benzin alıp getirmişti.

McClure, bu yardımdan çok etkilenince bu iyiliği karşılıksız bırakmak istememiş ve evsiz adama kahvaltılık gevrek, yün çorap ve biraz para vererek iyiliğine karşılık vermişti. McClure bununla da kalmayıp Bobbitt'i köprü altında uyumaktan kurtarmak için GoFundMe sitesi üzerinden bir yardım kampanyası başlattı.

Hedef 10 bin dolar toplamaktı

Evsiz Adam Adına Topladıkları 400 Bin Doları Lüks Tatilde Harcadılar

McClure'un hedefi, Bobbitt için 10 bin dolar toplamaktı ancak hikaye, Washington Post dahil birçok ulusal gazetelerde haber olup tüm ülkeye yayılınca kampanyaya ilgi arttı.

McClure ve erkek arkadaşı Mark D'Amico, Good Morning America programına çıktı ve birkaç ay içinde 14 bin kişinin bağışlarıyla 400 bin dolara ulaşıldı.

İşin rengi sonradan değişti

Çiftin evsiz adam için topladıkları paraları tatillerde harcadıkları, lüks bir araba aldıkları, kumar oynadıkları öne sürülüyor ve dava açılması ihtimalinden söz ediliyor.

Toplanan paralarla Bobbitt'e bir ev ve 1995 model bir pikap alınması planlanıyordu. Ancak çift evsiz adama bunun yerine bir karavan aldı. Ruhsatı kendi adlarına yapan çift aracı da D'Amico'nun ailesinin arazisine park etti.

Çiftin ayrıca Bobbitt'e bir televizyon, iki cep telefonu, elbise, yiyecek ve kısa bir süre sonra hurdaya çıkan ikinci el bir araba da aldıkları belirtildi.

Kaynak: BBC

Son Güncelleme: 26 Şub 2019 / 02:02
Evsiz Adam Adına Topladıkları 400 Bin Doları Lüks Tatilde Harcadılar
25
47
Görüşünü yaz

En İyi Erkek Görüşleri

 • yamanyıldırım
  amerikada yaşayan birisi olarak gözüme batan en ciddi kısım ""dava açılması ihtimalinden söz ediliyor"" cümlesi :) farketmediyseniz biraz ışık tutayım, dava açmakdan değil , dava açma ihtimalinden deniyor, aklınızda olsun bu tür konularda dolandırıcılık davası açamazsınız abd de, dolandırıcılık diye bir tanım yok çünkü. :) dolandırıcılık davasına maruz kalmak için federal hükümetten veya eyalet hükümetinden vergi kaçırmış olmanız gerekmektedir. eh o 400 bin usd ile yaptıkları tatillerin ve aldıkları malların veya ürünlerin vergi beyanların yapmışlarsa eğer dolandırıcılıkdan dava falan açamazlar, başka bir kılıf bulup oradan oyar federal yargıç, yeterki konu ülke basınında didiklensin ve o vicdansızlığın yapıldığı eyaletin başsavcısı adam olsun, politik çıkar sebebi ile ilgilenmiyebilir savcılık o da ihtimal dahilinde yani.( ki emin olun yapmışlardır, buralarda çok ciddidir bu işler,1 usd bile vergi kaçırsanız süründürürler adamı, bürokrasisi bile delirtir insanı)
  Görüş hala geçerli mi?
 • Centurion
  Bundan çıkan sonuç; Kimseye iyilik yapmayacaksın. Otobanda kendini çaktıra çaktıra evine giderdi o karı zaten.
  Görüş hala geçerli mi?

En İyi Kız Görüşleri

 • BirKedii
  Ah yazıklar olsun! Vicdan bu kadar mı uzaklaştı insanlardan! Gerçekten gençlik nereye gidiyor, insanlığa ne oluyor aklım almıyor
  Görüş hala geçerli mi?
 • Elisolder
  Para için ruhunu satanlarda bugun.. Fahiseden ne farki var bunlarin diyicem ama o bile daha iyidir yanlarında.
  Görüş hala geçerli mi?

Diğer Görüşler İçin Aşağı Kaydır

Kızlar & Erkekler Ne Diyor

2345
 • Gizli Üye
  Üç beş bir şey almışlar
 • Gizli Üye
  Eline sağlık
 • Gizli Üye
  Vicdansızlar
 • Gizli Üye
  Vay uyanık adiler 😡😡
 • Gizli Üye
  İnsanlık yerlerde..
 • Gizli Üye
  Vayy hayinler
 • Gizli Üye
  Kadınlar çok paragöz şaşırmadım.
 • Gizli Üye
  Eline sağlık..
YÜKLENİYOR...