Cilt bakımında yeni bir devir mi başladı, duyan var mı: Bakuchiol nedir?

ÇıtırÇitos

Herkese selam! ✨✨

Gün geçmiyor ki cilt bakımında yeni bir içerik daha kendini sahneye atmasın. Hepsini öğreneceğiz diye kimyager gibi bir şey olduk sonunda. 😂

Konuyla ilgili olanlar, cilt bakımında yenilikleri kaçırmayanlar buraya!

Nedir bu Bakuchiol arkadaşlar? Ne işe yarar?

Tamam kabul ediyorum zor bir adı var, hem yazması hem söylemesi zor. “Bakuçiol” diye okunuyormuş, buyurun size dev hizmet. 😎

Biraz araştırma yaptım. Bakuchiol, Babchi bitkisinin tohum ve yapraklarından elde edilen bir bitki ekstratıymış. Cildi dolgunlaştırıyor, sivilce izlerine karşı etkili ve daha canlı bir görünüm sağlıyormuş. Kolajen üretimini desteklediği ve ince çizgilerin azalmasına destek olduğu fark edilince, Bakuchiol içeren ürünler cilt bakımında da hemen yerini almış.

Etkili yeni bir içerik mi? Hayır demeyiz. 😌

Doğal güzelliğin yeni sırrı Bakuchiol mu?

Bakuchiol faydalarında, “Kolajen üretimini desteklemek…” cümlesini okuyunca hepinizin aklına aynı şey geldi değil mi? 😉

Bakuchiol yeni retinol mü? Bakuchiol’un retinolden farkı ne?

Burası önemli. ✌️Retinolden en büyük farkı cilde nazik davranıyor ve tahriş etmiyormuş. Retinolün bitkisel alternatifi olarak tahtını elinden alır gibi duruyor. Ama çok fazla bilgiye de ulaşamadım, duyanlar bilenler yardımcı olursa sevinirim.

Bakuchiol kullananlar var mı aranızda? Yorumlarınızı ve deneyimlerinizi merak ediyorum.

En çok merak ettiğim de Bakuchiol sivilce yapıyor mu? Daha önce böyle bir retinol tecrübem olduğu için biraz tedirginim. Acil cevaplar lütfen. 🥰

Bu içerik bir iş birliğine aittir.

343 Cevap