Doğal Yolla Saç Rengini Açmak İçin 5 Önerim

StrawberryGlitter

Selamlar

Size bu bencemde doğal yollarla saç rengi nasıl açılır onu anlatacağım. Bazıları kimyasal madde sürerek saça zarar vermek istemiyor. İşte bu benceyi o yüzden yazıyorum. Doğal yol ile nasıl saç açılır onu anlatmak için. O halde hemen başlayalım. 😊

Papatya Suyu ile Saç Açma

Hiçbir kimyasal madde kullanmadan saç rengini açmak oldukça etkili aslında. Kurumuş papatyayı 2 su bardağının içerisine ekleyin ve kaynatın. Kaynattıktan sonra demlenmeye bırakın. Demlendikten sonra eğer sprey şişesi var ise ona koyup saçınızın tüm yerine veya sadece açmak istediğiniz bölgeye uygulayın. Daha etkili olmasını istiyorsanız eğer güneşin altında bekleyin derim. Bu sayede saçınızın renginin açıldığını göreceksiniz.

Doğal Yolla Saç Rengini Açmak İçin 5 Önerim

Elma Sirkesi ile Saç Açma

Elma sirkesi de aynı şekilde saç rengini açmadan oldukça kullanılan bir yöntemdir. Sadece sirke ile açmaya kalkışmayın sirkenin içerisine birazda şu ekleyin. Suyu ekledikten sonra bu karışımı saçınıza uygulayın. 15 veya 20 dakika beklettikten hemen sonra saçınızın güzelce yıkayın. Düzenli kullanımda saç renginizin açıldığını göreceksiniz.

Doğal Yolla Saç Rengini Açmak İçin 5 Önerim

Tuzlu Su veya Deniz Suyu ile Saç Açma

Tuzlu su sadece saç rengini açmadan etkili değil aynı zamanda boyalı saçlardan ve istenmeyen saç renklerinden kurtulmak içinde etkili bir yöntem. Deniz suyu da saç rengini açmakta oldukça etkili. Eğer bulma imkanınız var ise deniz suyu ile tuzu karıştırıp bu karışımı saçlarınıza uygulayabilirsiniz.

Doğal Yolla Saç Rengini Açmak İçin 5 Önerim

Karbonat ile Saç Açma

Karbonatta saç rengini açmadan oldukça etkili bir yöntemdir. Az biraz karbonatı bir kaba koyun ve üzerine su ekleyin. Kıvam haline gelene kadar karıştırın ve ardından saçınıza uygulayın. 10, 15 dakika beklettikten sonra güzelce yıkayın. Kısa sürede saç renginizin açıldığını göreceksiniz.

Doğal Yolla Saç Rengini Açmak İçin 5 Önerim

Limon Suyu ile Saç Açma

Biliyorsunuz limonun saç rengini açmadan çok etkili olduğunu. Sadece limon suyu uygulamayın eğer uygulayacaksanız çünkü tek başına limon suyu uygulamak saçınıza zarar verebilir. O yüzden ben tek başına kullanılmasını pek önermiyorum. Evde herhangi saç bakım yağı ile karıştırıp öyle uygulayabilirsiniz. Bu zeytinyağı da olabilir hindistan cevizi yağıda. Saçınıza uyguladıktan sonra yaklaşık 20 dakika falan bekletin ardından yıkayın.

Doğal Yolla Saç Rengini Açmak İçin 5 Önerim

Evet bencemizin sonuna geldik. Ben yazarken çok ama çok eğlendim. Umarım sizde okurken hem eğlenir hem de bilgilenmiş olursunuz.

Teşekkürler ❤️

Doğal Yolla Saç Rengini Açmak İçin 5 Önerim
36 Cevap