Fito Krem Nedir? Cilde Faydaları Neler? Nasıl Kullanılır?

Fito Krem Nedir? Cilde Faydaları Neler? Nasıl Kullanılır?

Selamlar KS ailesi! KızlarSoruyor'da en çok merak edilen konuları araştırırken son dönemlerin en popüler kremlerini içeren sorulardan birine denk geldik. Fito Krem Nedir? Ne İşe Yarar? Sizler için kremi araştırdık ve detaylıca bir içerik hazırladık. Hazırsanız başlıyorum! Bu Bence'de Fito kremin detaylarına iniyoruz.

Fito Krem Nedir? Ne İşe Yarar?

Fito krem nedir diye sorarsak cilt üzerinde meydana gelen çizik, yara, yanık gibi hafif yaralanma kaynaklı durumların tedavisinde kullanılan bir krem diyebiliriz. Reçetesiz bir şekilde eczanelerden temin edilebilen ve yaygın olarak kullanılan bir kremdir. Hücre yenileme özelliği sayesinde iyileşme sürecini hızlandıran fito kremin içeriği, kullanımı, fito kremin ne işe yaradığı hakkında birtakım merak edilen hususlar mevcuttur.

Fito Krem Nedir?

Fito Krem, epitelin yenilenmesini gerektiren deri dokusu rahatsızlıklarının topikal tedavisinde kullanılır. Cilt dokusunun yenilenmesi işleminin değişik nedenlere bağlı olarak yavaşladığı yaşlılık, çeşitli kozmetiklerin oluşturduğu lezyonlar, karın çatlakları ve meme başı çatlakları gibi durumları tedavi eder.

Fito Krem İçeriği Nedir?

Fito kremin içeriği de krem hakkında en merak edilen sorular arasındadır. Fito kremin bu kadar popüler olmasında bileşiminde bulunan etilenglikol, monifenil eter, lavanta esansı ve buğday özünün katkısı vardır.

 • Etilenglikol Monofenil Eter (2 gram)
 • Triticum Vulgare Sulu Ekstresi (3 gram)
 • Koriander ve lavanta esansları
 • Kikid parafin
 • Polietilen glikol
 • Fenoksietanol
 • Sorbitol
 • Gliserin
 • Setostearil alkol

Fito Krem Ne İşe Yarar?

Fito krem cilt hücrelerini yeniler ve deri dokusunun hızla iyileşmesini sağlar. Ciltte meydana gelen şekil bozukluğunu ortadan kaldırarak yara izini yok eder. Ayrıca ameliyat sonrası iyileşme süresinde de kullanılır. Sedef ve egzama türü cilt hastalıklarında etkili sonuçlar verir. Sivilce lekelerini ortadan kaldırır. Cildinizi tamamen yenileyerek her türlü cilt rahatsızlığına çatlaklara, kızarıklara, yanıklara ve sivilce lekelerine iyi gelir. Cilt bakım ve dermatologların tavsiye ettiği fito krem prospektüsüne baktığımızda etken maddesi triticum vulgare yani buğday ekstresi olduğunu görüyoruz. Bu da cildi yenilemede çok etkili olduğu anlamına geliyor.

Fito Krem Nedir? Cilde Faydaları Neler? Nasıl Kullanılır?

Fito Merhem Cilde Faydaları Nelerdir?

Fito merhem cilde oldukça faydalı bir krem olmasıyla ünlüdür. Çoğu konuda insanların vazgeçilmezi olmasında cilde faydalarının büyük etkisi vardır.

 • İltihaplı sivilcelerin kurutulmasına yardımcı olur.
 • Sedef ve egzama gibi cilt hastalıklarının semptomlarını hafifletir, büyük ölçüde geçirir.
 • Ciltteki yara ve yanık izlerini iyileştirir.
 • Ciltte yeni hücre oluşumunu destekler.
 • Doğum çatlaklarının izlerini geçirir.
 • Düzenli olarak kullanıldığı takdirde mevcut sivilcelerin yok edilmesini sağlar.
 • Ameliyat kaynaklı yara izlerinin görünümünü daha az belirgin hale getirir.
 • Suçiçeği izlerini geçirir.
 • Cildi nemlendirir.
 • Dudak çatlaklarını giderir.
 • El ve ayaklardaki kurulukları giderir.
 • Sünnet sonrası iyileşme sürecini hızlandırır.
 • Emziren annelerde meydana gelen meme ucu çatlağı problemini çözüme kavuşturur.
 • Lazer epilasyonun ardından oluşan cilt tahrişini azaltır.
 • Yaşın ilerlemesine bağlı olarak ortaya çıkan kırışıklıkların görünümünü azaltır.
 • Uçukları tedavi eder.

Fito Krem Sivilce Üzerinde Etkili midir?

Fito Krem sivilce üzerinde etkili mi sorusu kremi kullanmak isteyenlerin kafasındaki en büyük soru olarak yer ediyor. Cilt üzerindeki İltihaplardan kurtulmak isteyenler için fito krem en ideal üründür bunun yanında iltihaplı sivilcelerden kurtulmak içinde uzmanlar bu ürünü sıklıkla önermektedir. Bu kremi iltihaplı bölgeye sürün ve kısa sürede sonuçlarını göreceksiniz. Kullanım miktarında aşırı doz uygulanmadığı takdirde herhangi bir komplikasyon gelişmez, düzenli ve doğru kullanımda sivilce gibi yapıları büyük ölçüde yok eder.

Fito Krem Lekelere İyi Gelir mi?

Sivilcelerden sonra cildinizde lekeler oluşabilir bu lekelere müdahale etmediğinizde lekeler kalıcı hale dönüşür. Lekelerin geçmesinde fito kremi kullanmanız mümkündür. Kremden düzenli olarak cildinize uyguladığınız zaman lekelerden kısa sürede kurtulduğunuzu göreceksiniz. Bu kremin düzenli uygulaması ise günde bir defa olmak şartı ile temiz cildinize sürmenizdir. Cilt lekelerinde de sivilce lekelerinde olduğu gibi etkilidir bu lekelerin geçmesine yardımcı olacaktır. Ciltteki lekelere uygulanışı ise gece yatmadan önce ince bir tabaka sürerek olacaktır.

Fito Krem Morluklara İyi Gelir mi?

Darbeye ya da herhangi bir müdahaleye bağlı olarak ciltte meydana gelen morlukların giderilmesi için fito krem kullanabilirsiniz. Cilt için faydaları saymakla bitirilemeyecek kadar fazla olan bu kremi kullanarak morluklardan çok kısa sürede kurtulabilirsiniz.

Fito Krem Kaşıntıya İyi Gelir mi?

Fito krem kaşıntının tedavisinde kullanılır. Güneş yanığı sonrası oluşan kaşıntılar da Fito krem kullanılır. Kremin yenileyici etkisi sayesinde cilt kısa sürede onarılır ve kaşıntı giderilir. Ayrıca Fito krem sinek ısırığı sonucu oluşan kaşıntılarda da kullanılır. Kaşıntılı bölgeye sürülen krem kısa sürede kaşıntıyı olacaktır. Bu durumların kısa sürede tedavi edilmesini sağlayarak kaşıntının giderilmesine yardımcı olur. Fito krem egzama, sedef gibi rahatsızlıklar sonucu oluşan kaşıntıların tedavisinde de kullanılır. Cildi nemlendiren yağlı yapısı sayesinde kaşıntıya neden olan kuruluğu alır.

Fito Krem Nedir? Cilde Faydaları Neler? Nasıl Kullanılır?

Fito Merhem Yan Etkileri Nelerdir?

Fito merhem yan etkileri de merak edilen bir diğer konudur. Bu kremi kullanan kişilerin kullanmadan önce alerjilerini tetikleyecek maddeler içermediğine emin olması önerilir. Olası yan etkileri ;

 • Vücudun herhangi bir yerinde şişlik
 • Ağız ve boğazda şişlik ve yutkunmada zorluk
 • Nefes alıp vermede zorluk
 • Karın ağrısı

Fito Krem Nasıl Kullanılır?

Fito krem, ciltteki problemli bölgeye ince bir tabaka halinde sürülür. Bu uygulanın günde 1-2 kez yapılabilir. Fakat 1-2 seferi geçerseniz ciltte istenmeyen etkiler ortaya çıkabilir. Fito kremin de her ilaç olduğu gibi kullanımı prospektüse uygun olmalıdır. Uygulamadan hemen önce cilt mutlaka temizlenmeli ve kuru olmalıdır. İnce bir tabaka hakinde yaralı bölgeye uygulama yapılabilir. Fito krem cildin her yerinde olduğu gibi yüze de rahatlıkla sürülebilir. Ameliyat yarası derin kesik, çizik var ise bir gazlı bezle kapatmak gerekmektedir. Daha sonra tekrar krem sürülmeden önce mutlaka su ile temizlenmeli ve krem sürülmelidir.

Fito Krem Yüze Sürülür mü?

Fito kremin neredeyse vücudun tüm bölgelerinde kullanıma uygun olduğu söylenebilir. Alerjik bir durum söz konusu olmadığı sürece yüzde kullanımında herhangi bir sakınca yoktur. Fito kremi güvenle yüzünüze sürebilirsiniz.

Fito Krem Dudağa Sürülür mü?

Dudak kuruluğundan ve dudak çatlamalarından şikâyetçi olan kişiler fito kremi dudağa sürebilir. Bu tarz durumlarda uygulandığında dudaklara rahatlama hissi verir ve onarmasına yardımcı olacaktır. Bu rahatsızlıklardan kurtulmak için dudağınıza az miktarda sürmeniz yeterli olacaktır. Bu kremi dudağınıza çok az sürmelisiniz bunun yanında kesinlikle yutmamaya özen göstermelisiniz.

Fito Krem Ne Zaman Kullanılmalıdır?

Fito krem kullanımı gibi kullanım zamanı da önemlidir. Kremi sürdükten hemen sonra güneşe çıkmamanızda fayda var. Bu yüzden genellikle gece yatmadan önce sürülmesi ışığa çıkılmaması gerekir. Ayrıca kremi yutmamalı ve göz çevresinden uzak tutmanız gerekir.

Fito Krem Ne Kadar Kullanılmalıdır?

Bu uygulanın günde 1-2 kez yapılmasında herhangi bir sakınca yoktur. Ancak belirlenmiş bu kullanım sınırının aşılması halinde istenmeyen durumlar meydana gelebilir.

Fito Krem Kullananlar Memnun mu?

Fito krem kullananlar derinin yenilenmesi ve iyileşmesinden oldukça memnun olduklarını söylemektedirler. Kızarıkların giderilmesini ve renk eşitsizliklerini geçirmesiyle kullananların favori kremleri arasındadır.

Fito Krem Fiyatı Nedir?

Fito krem etkisi büyük yara ve yanık kremlerinden biridir. Fito krem fiyatı ise; 55.52 TL

Fito Krem Benzeri Diğer Kremler Nelerdir?

Fito krem benzeri birçok krem bulunmaktadır. Bu kremler, ciltteki iltihaplı lezyonları azaltmaya yönelik formüle edilmiştir ve genellikle reçete edilirler.

Bu kremler ise şu şekildedir:

Fito Krem Nedir? Cilde Faydaları Neler? Nasıl Kullanılır?
40 Cevap