Siren Göz Makyajı Nasıl Yapılır?

kedili_prenses

Fox eye kadar popüler göz makyajı tekniklerinden biri ise siren göz makyajı. Kedi gözü ile tilki gözü makyaj tekniğinin birleşmesiyle oluşturulan bu teknik Tiktok’ta oldukça popüler.

Günlük ve özel gün makyajında kullanabileceğin bu tekniği yapması oldukça kolay. Göz kalemi, maskara, kapatıcı ve bir baz kullanarak bu göz makyajını dilediğin zaman yapabilirsin.

Siren Göz Makyajı Nasıl Yapılır?

Siren Göz Makyajı Nasıl Yapılır?

1-Göz kapaklarınıza önce far bazı sürerek hazırlayın. Baz üzerine açık renkli bir kahverengi tonunu uygulayın.

2-Eyeliner veya ince uçlu siyah bir göz kalemi ile ince bir çizgi çekin. Kirpik hattına doğru çizgiyi devam ettirin.

3- Gözünüzün iç köşelerine doğru çektiğiniz çizgiyi uzatın. Kirpik çizgisinden gelen çizgiyle üçgen yaparak göz pınarıyla birleştirin.

4- Çektiğiniz çizginin etrafına dağılan kalem kalıntıları varsa onları temizleyin. Daha aydınlık bir görünüm için çektiğiniz çizgi kenarlarına kapatıcı sürebilirsiniz.

5- Bakışlarınıza dikkatleri çekmek için göz makyajınızda mutlaka etkili bir maskara kullanın. Dilerseniz takma kirpik takabilirsiniz.

Siren Göz Makyajı Nasıl Yapılır?

Ben bu uygulamayı genellikle yumuşak yapılı siyah göz kalemleriyle yapıyorum. Eliniz alışana kadar zor gibi görünse de aslında oldukça pratik ve kolay bir makyaj tekniği.

Özel günlerde ve akşam dışarı çıkarken istediğim görüntüyü oluşturmak için bu makyaj tekniğini kullanıyorum. Yoğunluk gözlerde olduğu için ten ve dudak makyajımı daha az tutarak genç bir görünüm elde edebiliyorum.

Siren Göz Makyajı Nasıl Yapılır?
28 Görüş