Günlük Hayatta En Çok Yaptığımız Makyaj Hatalarını Açıklıyorum!

suunmxv

Hepimiz güzel ve mükemmel görünmek için makyaj yapıyoruz ancak birkaç basit hata istenmeyen görünüme yol açabiliyor. Farkında olmadan yaptığımız makyaj hataları nelermiş, gelin birlikte bakalım!

Makeup
Makeup

Makyaj kadınlar için olmazsa olmazdır. Ancak doğru yapılmadığı takdirde güzel bir görünüm elde edilemiyor. Yanlış tonda kullanılan ürünler, abartılı tekniklerle birlikte bakımlı ve güzel görünmemizi maalesef engelliyor. İşte makyaj yaparken, en sık karşılaşılan hataları hep birlikte inceliyoruz!

Fondöteni ten renginize göre seçin!

Fondöten
Fondöten

Fondöten, makyajın ilk adımıdır diyebilirim. Dolayısıyla her zaman cildimize fondötenin tam anlamıyla nüfuz etmesi gerekiyor. Her şeyden önce, cilt tonunumuzu iyi bilmek gerekir.

💕 Altın renkli takılar gibi kıyafetler size çok yakışıyorsa, sıcak tonlu yapıya sahipsiniz.

💕 Gümüş renkli takılar ve mor gibi kıyafetler size çok yakışıyorsa, soğuk tonlara sahipsin.

Beauty
Beauty

Fondöten diğer makyaj malzemelerinden daha önemli bir yere sahiptir. Ayrıca, fondöten seçiminde ilk önce araştırın. Kozmetik mağazalarındaysa eğer, fondöteni bileğiniz de asla denemeyin! Emin olun bileğiniz ve yüzünüzün tonu farklı olabiliyor. Ürünleri denerken, çenenize veya kapatıcılığından emin olmak için sivilcenin, lekenin üzerine az ve hafif miktar da sürüp rahatlıkla deneyebilirsiniz. Mağaza ışıkları gerçek anlamda yanıltıcı olabilir. Buna dikkat ederek ürünleri satın alınız.

Dudak kenarlarına kalem uygulamayın!

Lip
Lip

Doğal bir dudak görünümü isteğe göre, dudak renginizin bir koyu ya da aynı renk dudak kalemini seçebilirsiniz. Dudak kalemini yaymak ve yumuşatmak için mutlaka dudak fırçası kullanın. Ayrıca, küçük ve ince dudaklara sahipseniz, dudak çizgisinin dışarısından, dudak kalemi ile birlikte ufak bir çizgi çekerek dudağınızı büyük gösterebilirsiniz. Ancak bence bu, kötü bir görüntüye sebep oluyor. Bunun yerine, kahve tonlarında rujlar ya da krem yapıda dudak parlatıcıları uygulanabilir.

Kaş renginize göre far veya kalem kullanın!

Rose
Rose

Belirgin kaşları seviyoruz ancak, kaş rengine uygun olacak şekilde bir far ile kaş doldurarak belirginleştirmek daha da güzel ve doğal görüntü veriyor. Bu durumda küçük ve küt uçlu bir fırça kullanarak kaşınızın iç köşesinden başlayarak dışına doğru uygulayın. Kaşlarınızı almaya vaktiniz yoksa eğer, şeffaf dudak nemlendirici veyahut vazelin ile kulak çubuğuna sürerek kaşlarınıza mutlaka uygulayın. Aynı anda kaş farı uygulanılabilir. Bu işlem kaşlarınızı daha düzgün ve belirgin gösterecektir.

Kirpiklerim uzun görünsün diyerek maskara uygulamayı abartmayın!

Uygulamalar
Uygulamalar

Maskara uygulamadan önce, mutlaka kirpiklerinize bebek pudrası uygularsanız, kirpik topaklanma sorunu asla olmayacaktır ve kirpikleriniz tek tek sürülmüş şekilde gözükecektir. Özellikle dikkat edilmesi gereken bir konu maskarayı üç kattan daha fazla kirpiklerinize uygulamayın. Bu kirpikleriniz ve maskara için sorun yaratıyor. Ayrıca kirpiklerinize kaç kat sürerseniz o kadar yapay ve kötü bir görüntü ortaya çıkacaktır. Çok fazla kat kat maskara uygulamak, kirpiklerinizin zayıflamasına ve dökülmesine sebep olacaktır. Maskarayı uygularken zig-zag gibi hareketlerle uygularsanız, fazla kat kat uygulamaya hiç de gerek kalmayacak.

Kapatıcıyı sivilceli bölgelere direkt uygulamayın!

Red
Red

Kapatıcı göz altını aydınlatmak için de kullanılıyor. Uygulayacağınız kapatıcı, cilt tonunuzdan bir ya da iki ton daha açık renk seçilmeli. Ayrıca ürünü sivilce üzerine uygulamak sivilcenizin daha çok dikkat çekmesine sebep olacaktır. Sivilceyi kapatmak istenirse eğer, mutlaka kapatıcıyı direkt olarak sivilceye uygulamayın. Cilt sorunlarınız daha da çok artabiliyor. Cilt renginize uygun likit kapatıcı alabilir, fırça yardımıyla sivilcelerinizi kapatabilirsiniz. Bu durumda daha mükemmel bir cilde sahip olacaksınız!

Göz kalemini dış köşelere uygulayın!

Pink Art
Pink Art

Göz kalemini üst kirpik çizgisine ve alt kirpik çizgisine uyguluyorsanız, iç köşeden başlayarak dış köşeye kadar hafif düzgün bir çizgi çekmek gözün daha güzel görünmesini sağlayacaktır. Makyaj konusunda bu hususlara dikkat edilmesi gerekir ki makyajınız daha doğal görünsün!

Allık uygularken dikkat edin!

Fair
Fair

Allığınızı uygularken yatay çizgi şeklinde asla uygulamayın. Gülümsemeye çalışın ve allığı elmacık kemiklerinizin üzerine doğru uygulayınız. Allık fırçası ile birlikte saç çizgisinin en arkasına yukarı ve aşağısına doğru çapraz olarak hafif uygulayın. Sıcak tonlu bir cilde sahipseniz eğer pembe ve şeftali tonları uygulamalısınız. Soğuk tonlu cilt ve tenine sahipseniz eğer turuncu ve kahverengi tonlara benzer allık uygulayabilirsiniz.

Hoşça kalın.

Günlük Hayatta En Çok Yaptığımız Makyaj Hatalarını Açıklıyorum!
27
9
Görüşünü yaz
27Kız Görüşü
9Erkek Görüşü
Kapat

En İyi Kız Görüşleri

 • niceness
  Çoğu da dikkat ettiğim noktalar.
  Özellikle fondöten seçimi önemli. Bir tık koyu ya da açık kaçsa rahatsız oluyorum. Ton olarak mutlaka tam rengini tutturmalıyım. Cildimle özdeşleşince güzel, kusursuz durması için tüm bu noktalara dikkat etmeyi kendime şart koşuyorum.
  Sevdim 1 Kişi
  Görüş hala geçerli mi?
 • Etipufflezzetli
  Soğuk tenliyim makyaj hatası yapmıyorum ama keşke aydınlatıcıyı abartanları da yazsaydın gözlerim bir disko topu aramadı değil 😂😂
  Sevdim 1 Kişi
  Görüş hala geçerli mi?

Diğer Görüşler İçin Aşağı Kaydır

Kızlar & Erkekler Ne Diyor?

259
 • Redamancy-4
  Elinize sağlık
  Sevdim 1 Kişi
 • uknowuright
  Hatasızım 😎😎 yapmıyorum cunku hehe
  Sevdim 1 Kişi
 • Roojiin
  😚👄💅💄👡👑👠👒🛍👜👗👘👖
  Sevdim 1 Kişi
 • Merveniizzz
  Çok çok faydalı olmuş
  Sevdim 1 Kişi
 • gonullyarasıı
  bence en guzelı doğallık
  Sevdim 1 Kişi
 • verdas
  Faydalı teşekkürler
  Sevdim 1 Kişi
 • Nırimuuu
  Kaş boyamak bir ölüm Allahım makyaj yapmayı bilmeyen yapmasın kaş boyayayım derken kendinizi firavuna cevirmeyin
  Sevdim 3 Kişi
 • Nrsyh
  Ellerine sağlık 👏👍
  Sevdim 1 Kişi
 • yagmrrraytr
  Faydalı bilgi teşekkürler
  Sevdim 1 Kişi
 • Gizli Üye
  "altın renkli takılar gibi kıyafetler" yazmışsın burada bi eksik kelime var sanki? anlamadım ben. teşekkürler
  Sevdim 1 Kişi
  • Gizli Üye

   cevap versene ne demek bu altın renkli takılar gibi kıyafetler

 • Gizli Üye
  Pudrayı ilk defa duyuyorum.
  Sevdim 1 Kişi
 • Irresistibleart
  Göz makyaji dışında ürün kullanmıyorum
  Sevdim 1 Kişi
 • zanabaver
  Bilgiler güzel deniyorum çoğunu
  Sevdim 1 Kişi
 • Gizli Üye
  Faydalı bilgiler teşekkürler
  Sevdim 1 Kişi
 • Gizli Üye
  Çok güzel bilgiler teşekkürler
  Sevdim 1 Kişi
 • DorothyBabe
  Teşekkürler eline sağlıkk🌸
  Sevdim 1 Kişi
 • Huzurluhuzursuzz
  Ağzınıza sağlık güzel şeyler yazilmis
  Sevdim 1 Kişi
 • Gizli Üye
  Teşekkür
  Sevdim 1 Kişi
 • Gizli Üye
  teşekkürler
  Sevdim 1 Kişi
 • Ahh_kalbim
  Ne güzel bilgiler🥰
  Sevdim 1 Kişi
 • Daha Fazla (14)
YÜKLENİYOR...