Deneyimlediğim Saç Serumlarını Anlatıyorum!

lokomotif-portakal

Selam🤩

Bilmeyenler için saç serumundan kısaca bahsedecek olursam şu şekilde özetleyebilirim. Saç serumları ,saçlarımızın daha canlı ve bakımlı görünmesini sağlar. Ancak gelişi güzel kullanmamak gerekir. Herkes kendi saç yapısına uygun saç serumları tercih etmelidir. Bir de kullanım sırasında birkaç tüyo vardır ki bunlar dikkat edilmesi gereken hususlardır.

Saç serumları saç derisine işler ve saçları hiç olmadığı kadar bakımlı ve sağlıklı gösterir. Ayrıca saç serumları güneşin zararlı ışınlarından, tozlardan ve sudaki kireçlerden saçlarımızı korur.

Acaba Hangi Serumu Seçsem?

Deneyimlediğim Saç Serumlarını Anlatıyorum!

Açıkçası piyasada birçok ürün bulunmakta. Pahalıdan ucuza saç tiplerine ve saç sorunlarına uygun saç serumu raflarda yer alıyor. Peki hangi serum bize göre bunun bilincinde miyiz?

Cevabınız eğer evetse burayı pas geçebilirsiniz. Ancak hayırsa şu şekilde tercih yapabilirsiniz. Saçlarınız seyrek ve dökülme sorunu yaşayan biriyseniz, yoğunlaştırıcı veya dökülme karşıtı serum tercih etmelisiniz. Ancak saçlarınıza sürekli ısıyla şekillendirme uygulayan biriyseniz keratin içeren yapılandıran etkiye sahip saç serumu kullanmalısınız.

Saç Serumu Ne Zaman Kullanılmalı?

Yani şimdi aklınıza estikçe ürün kullanmayın. Sürekli bir şey uygulanan saçta iyi etki yaratmayabilir. Saçlarınızı ısıyla şekillendirmeden önce kullanabilirsiniz. Bu saçı ısıya karşı koruyacaktır. Duş almadan önce saçlarınıza serum uygulayıp yıkarsanız da saçlarınızı yatıştırırsınız ve elektriklenme sorununuz varsa bunun önüne geçmiş olursunuz.

İşte Daha Önce Deneyimlediğim Saç Bakım Serumları!

Şimdi pahalı markalardan bahsedip sizleri çıldırtmak istemiyorum. Çok sık ürün değiştiririm, bu yüzden piyasadaki pek çok ürünü denemişimdir. Ekonomi malum seviyedeyken kimsenin bütçesini sarsmayacak ürünler tavsiye etmek istiyorum.

1- Ashley Joj Saç Bakım Serumu

Deneyimlediğim Saç Serumlarını Anlatıyorum!

Ürün gerçekten başarılı. Saçı parlatıyor, yumuşatıyor ve kabarmayı önlüyor. Tek dikkat edilmesi gereken, ıslak veya kuru saça çok çok az kullanmak. Fazla kullanıldığı zaman saçı fazlasıyla ağırlaştırabilir. Saçlarınız kuruysa ve nemini yitirmiş tiftik tiftik görüntüdeyse bu ürün tam size göre. Mat, cansız gözüken saçlarınız ışıltı saçıp güçlenecektir. Durulanmayan bakım serumudur. Fiyatıda şu an 56.90 TL gibi bir şey.

2- Urban Care Expert Say Toniği Biotin&Kafein

Deneyimlediğim Saç Serumlarını Anlatıyorum!

Saç dökülme problemi yaşıyorsanız bu ürünü tercih edebilirsiniz. Ürün düzenli kullanımda saç dökülmelerimi ciddi anlamda azalttı ve uzamasına da yardımcı oldu. Ben kullanmaktan çok memnunum. Herhalde bu güne kadar üç kez falan satın almışımdır. Şiddetle tavsiye ederim. Fiyatı 47.95 TL civarında.

3- Urban Care Argan Oil Saç Bakım Serumu

Deneyimlediğim Saç Serumlarını Anlatıyorum!

Benim saçlarım oldukça sert ve dalgalı bir yapıda. Bu zamana kadar bunun için hangi serumu veya yağı kullandıysam istediğim sonucu alamadım. Bu ürünü geçenlerde tesadüfen aldım ve hemen vakit kaybetmeden kullandım. Tek kelimeyle inanılmaz demek istiyorum başka da bir şey demiyorum.

O inatçı ve elektriklenme sorunu yaşadığım saçımdan eser kalmadı. Misler gibi yumuşacık oldu. Kokusundan söz etmiyorum bile. Bu arada Urban Care saç dökülmesi icin geliştirilen şampuanlarını da kullanıyorum. Gerçekten müthiş sonuç aldım daha ilk kullanımda. Bu yüzden hiç düşünmeden alın ya da aldırın derim. Ürünün 47-48 TL gibi bir şeydi yanılmıyorsam.

4- Tresan Kayın Ağacı Özlü Saç Toniği

Deneyimlediğim Saç Serumlarını Anlatıyorum!

Saçlarınızda kepeklenme sorunu varsa kesinlikle bu serumu öneririm. Kesinlikle kullanım sonrası aşırı beğendim. Ayrıca saçıma çok iyi geldiğini düşünüyorum. Ürünü kullanırken daha çok saç diplerime uyguladım. Saçlarımda sıklıkla olmaz ama bazen kepek sorunu yaşıyordum. Bu serum kepek oluşumunu azalttı ve saçlarımı daha sağlıklı gösterdi diye düşünüyorum. Kokusu biraz erkeksi ama ben genelde erkek parfüm kokusunu sevdiğim için aşırı beğendim. Beni rahatsız etmedi. Kullanım sonrası saçla kolay taranıyor. Fiyatı da 65 TL civarında.

Bunlar benim size önerebileceğim serumlar. Tabi bir de serumların kullanım şekli çok önemli. Sürerken dikkat edilmesi gereken hususlar şu şekilde; En süper sonucu almak için yıkanmış hafif nemli saça uygulamalısınız. Elinize almanız gereken miktar saçlarınızın yoğunluğu veya ne boyda olduğuna göre değişebilir. Öncelikle birkaç damla saç serumunu avucunuza damlatın. Sonrasında saçlarınızı öne doğru atıp ellerinizdeki serumu saç uçlarınıza yedireceksiniz. Ardından saçlarınızı geriye atabilirsiniz. Bitti mi? Hayır. Tekrar ellerinize bir kaç damla serum alıp kafa derinize masaj yaparak yedirin. Elinizde kalan saç serumunu saçınızın geri kalan yerlerine sürebilirsiniz. Saç serumunu uyguladıktan sonra saçlarınızı geniş ağızlı bir tarakla tarayabilirsiniz. Bu işlem ile saçlarınız rahatça taranacaktır. Düğümlenmeye son! Saçlarınızı taradıktan sonra tamamen kuruması için saçlarınızı iyice havalandırmayı da sakın unutmayın.

Birde şunlara dikkat edin;

  • Saç serumu kullanıp daha sonrasında saçınızda kuruluk hissediyorsanız başka markaya geçiş yapın. Belkide saç tipinize uygun bir ürün kullanmıyorsunuzdur. Serum, saç tipinize uygun olmadığı için kuruluk yaşamış olabilirsiniz.
  • Her şeyin fazlası zarar bunu herkes bilir. Eğer saç serumunu çok fazla kullanıyorsanız bu saçınıza zarar vereceği için haftada 2-3 kez kullanımı en makbulü. Eğer her gün kullanacaksanız da minicik sürün abartmayın.
  • Saç serumunu ıpıslak saça uygulamamaya özen gösterin, nemli saça uygulanan saç serumu daha çok faydalı olacaktır.
  • Saç serumunu saçınıza uyguladıktan sonra mutlaka saçlarınızı tarayın. Böylece serumun iyice saça yedirilmesini sağlarsınız.

Okuduğunuz için teşekkür ederim.
Sevgiler…

Deneyimlediğim Saç Serumlarını Anlatıyorum!
39 Cevap