Güney Koreli Kadınların Ülkemizde İlgi Çekici Görülmesinin 6 Sebebi!

benkendall m

Kendilerine ne yazık ki sanat dünyası ile kapılar açıldı. Şanslıyız ki önceden Kore ile savaş durumlarında yardımda bulunduk ve tanıma fırsatımız olmuştu. Bunun dışında günümüze kadar genellikle, iç-dış savaş, üretim-tekstil değil de sanat sektörüyle tüm dünyada tanındılar. Yani aslında tüm dünya Kore'yi sanatla daha yakından tanıdı.

Konuyu Güney Kore olarak açmak isterim. Şayet aynı kara parçasında birbirine yapışık, birbirinin zıttı ve aynı ismi taşıyan iki Kore devleti bulunuyor; Kuzey Kore ve Güney Kore. Ben güney kadınlarını bugün aldım kalemime.

Güney Koreli Kadınların Ülkemizde İlgi Çekici Görülmesinin 6 Sebebi!

Bencemde Güney Koreli kadınların ilgi çeken yönlerinin neler olduğunu ve hangi durumlarda ikonikleştiklerini göreceğiz. Sizin de eklemek istedikleriniz olursa yorumlarda seve seve görmek isterim.

Güney Kore Kadınları ve İkonikleştikleri 6 Şey!

1. Neredeyse pirinç kadar beyaz ciltleri!

Güney Koreli Kadınların Ülkemizde İlgi Çekici Görülmesinin 6 Sebebi!

Koreli kadınlar Uzak Doğu devletlerinde Çin'e göre biraz daha beyazlar. Genellikle okyanusal bölgede olmalarına veriyorum. Çünkü okyanusal iklim şartları görülen ülkelerde daha çok beyaz tenli olunuyor.

Bir de A'dan Z'ye her bakım ürünlerine ekledikleri pirinç var tabi ki! Losyonlarından cilt temizleme ürünlerine, vücut-yüz maskelerine kadar hemen hemen her şeylerinde pirinç kullanıyorlar, boşuna pirinç kadar demedik.😄

2. Aklımız almıyor ama 100 çeşit boya sonrası bile sağlıklı görünen saçları!

Girls Generation -Taeyeon
Girls Generation -Taeyeon
Taeyeon
Taeyeon

Biz bir ay içerisinde 2 kez boyasak ne olur? Dökülmeleridir, yıpranmalarıdır say say bitmez!

Aklımız almıyor ki özellikle sanatçılar her gün, her hafta, her ay farklı saçlarla çıkıyor karşımıza. Üstelik hiç kopmuşa, yıpranmışa da benzemiyor. Yani bu sadece fön işi değil. 100 kat fön çeksek bile yıpranmış saç tel tel olur, kabarır. Onların böyle sorunları yok ve saçları sanki doğalmış gibi duruyor. Kıskandık vallahi.

3. İncecik vücutlarıyla dahi vücutlarını etkileyici kıldıkları "zayıf modası"

Güney Koreli Kadınların Ülkemizde İlgi Çekici Görülmesinin 6 Sebebi!
Güney Koreli Kadınların Ülkemizde İlgi Çekici Görülmesinin 6 Sebebi!

Çok ince sevilmiyor bizim coğrafyada. Halkın itici tabiriyle "üflesen uçarlar" ama onlara göre öyle değil.

Özellikle kasık ve bel kısımlarını saran mini şortları, oversize beden sweet shirtleri ve t-shirtleri bahsettiğim moda içerisinde yer alıyor. Zayıf hissedip ne giysem yakışmıyor diyenleri Kore'li kadınların kollarına emanet ediyoruz. Şahsen giyimde üstlerine yoktur.

4. Lens gözler!

Güney Koreli Kadınların Ülkemizde İlgi Çekici Görülmesinin 6 Sebebi!

Renkli gözlü Koreli gördüm desem yalan olur. En fazla ela görmüşümdür.

Yeşil, mavi gözlü Arap, Afrikan, Güney Amerika'lı kişiler vardır. Hatta renkli gözlü siyahilerin soyu çok eskiye dayanıyormuş diye bir şey de duymuştum yalan olmasın ama emin değilim. Yani aslında renkli gözü esmerde garipsememek gerekiyor.

Toplumun çoğunda aktif göz rengi kahverengidir. Kadınların çoğu göz lensi kullanıyorlar nedeni bilinmez ama, çok da yakışıyor doğrusu.

5. Muazzam parlak ve yumuşacık saçları!

Güney Koreli Kadınların Ülkemizde İlgi Çekici Görülmesinin 6 Sebebi!

Sanıyorum Koreliler aşırı karbonhidrat tüketiyor. Arkadaşımla konuşurduk arada bunun üzerine, kendisi Korelilere benden çok daha hakim ve o da bizim normal yediğimiz pirinç pilavından farklı pilav yediklerini fakat bunu neredeyse her öğün yaptıklarını söylüyor.

Pirinci güzellik bakımlarında kullandıkları gibi kek, yemek, kahvaltı ürünlerinde de çok fazla kullanıyorlar. Dediğim gibi ben hem ciltlerinin hem de saçlarının bu kadar parlak ve canlı olmasının sebebini karbonhidrata bağlıyorum.

6. Boyadıkları her saç rengini taşımaları!

Güney Koreli Kadınların Ülkemizde İlgi Çekici Görülmesinin 6 Sebebi!

Makyaj ve giyim konseptinden midir bilemem ama siyahtan beyaza kadar her bir renk ayrı ayrı yakışıyor.

Güney Kore kadınları uzun saatler süren bakımları ardından porselen gibi bir cilde sahip oluyorlar. Makyaj yapma tarzları da farklı doğrusu.

Bugün kısa sürede ikonlaşmayı başarmış Güney Kore kadınlarını aldım kalemime, umarım beğenirsiniz. İyi okumalar...

#benkendall

Güney Koreli Kadınların Ülkemizde İlgi Çekici Görülmesinin 6 Sebebi!
16
27
Görüşünü yaz
16Kız Görüşü
27Erkek Görüşü

En İyi Erkek Görüşü

 • Gizli Üye
  bu kadar bakımlı veya rengarenk kazana düşmüş gibi olmalarının sebebi ataerkilliği en zirve olduğu ülkelerden birinin güney kore diye bildiğimiz aslında kore cumhuriyeti gerçek ismiyle anılan sosyokültürel yapısından kaynaklı.3 senem çalıştığım firma yüzünden, bu lanet ülkeye gidip gelmemle geçti, aslında total olarak her şehri aynı değil, mesela seul ile Jeju arasında dağlar kadar fark vardır, seulde kozmopolit olduğu için, rengarenk kızlarda vardır, düz kızlarda vardır, esmer kızlarda vardır, yanık tenli ve evet bembeyaz kızlarda ve doğal şarışınlarda öyle hepsi siyah veya esmer falan değildir doğal doğuştan sarı saçlı kızlarda vardır bu Türkiye de çok az bilinir, genelde boya sanılır ama bende ilk görmesem öyle sanıyordum ama öyle değilmiş, ama bir yer çok farklıdır, Sejong diye bir nevi ayrı bir ülke gibi kore de bu bölgedeki kızlarda erkeklerde başkadır aristokrat bir soydan gelmiş gibi takılır, bu biraz anadolu köylerine gidinde şalvarlı falan insan görürsünüz ya öyle geleneksel kiyafetler giyerler, sanki zaman makinesine binmiş gibi olursunuz ama genel olarak kore kızları ben 1.87 olduğum için pek ilgimi çekmediler çok kısa boyları ve ingilizce bilen çok az var, konuşanda ne dediği anlaşışmıyor, korece öğrenmeyi falanda geçin ya da en azından benim için boş iş o dili öğreneceğime almanca öğrenirim yani daha rasyonel, neyse son olarak bu kadınalr çok estetik yapar özellikle burunları ve göğüslerine, saçları yüzü gözü makyajlı olmasın dalga geçilir, ya da çirkin kabul edilir pek kadınlar henüz statü elde edememiş seul dışında, heryerde erkek egemenlik çok şimdi kore dizilerinden, kore video kiliplerinden öyle sananlar çıkabilir ve bu benim hiç umrumda değil, gider görür yaşarsınız, yani kadın olsaydım en son yaşamak isteyeceğim yer ortadoğu ve kore olurdu herhalde, gördüklerimi burada anlatsam bazı fancıklar anlamaz onuda değiştirmek gibi derdim yok banane ama, kore öyle sandığınız gibi kore değil.
  Görüş hala geçerli mi?
  • benkendall

   Aydınlattığın için teşekkür ederiz🙏

En İyi Kız Görüşü

 • LeydiStark
  Güney Kore'de eğitim almış ve arkadaşlarımın çoğunun Güney Koreli olduğunu söylerek bu dediklerinin çoğu doğru değil maalesef. Beyaz ten yok denecek kadar az. Öyle bir zayıflık söz konusu değil ama çoğunluk balıketin ilerisine geçmiyor. Çinin aksine çok zayıf değiller. Karbonhidrat alımından çok protein ağırlıklı deniz ürünleri, et ürünleri ve tofu gibi ve de susam yağı gibi yiyecekler kullanıyorlar. Saçları tabi ki yanıyor ve hatta dökülüyor kuaförlerinde bu yüzden önce uyarım yapılarak işleme alınıyor. Lens kullanımı da halkın genelinin gözleri bozuk olduğu için. Güney Kore'nin bu kadar ünlü olmasının sebebi de tabi ki KPOP. Gangnam Style- PSY ve BTS tabi ki.
  Görüş hala geçerli mi?
  • benkendall

   Kendin söyledin işte. Ben Kore'ye gitmedim nereden bileyim? Ülkemizde ilgi çekici olmalarının sebebi olan bu 6 maddeyi de olumsuzlayamazsın ya. Ben yoksa Kore'ye adımımı atmadım. Sanal alemde gördüklerime göre yorumluyorum zaten. Genelleme yok çoğunluk var

  • benkendall

   Ahrıca beyaz tenden kastın ciltlerini beyazlatan pirinç maskeleri. Daha iyi bilirsin gerçi

Diğer Görüşler İçin Aşağı Kaydır

Kızlar & Erkekler Ne Diyor?

1526
 • birsuskuncicek
  Bebeksiler
 • cadıı19
  saçlarının çoğu kaynak ve peruk ve hepsi beyaz tenli değil kpop sanatçılarını şirketler seçiyor zaten yarışmalar vb ile güzel ve yetenekli kişileri seçiyorlar
 • kıremşanti
  Özellikle sanatçılar aşırı tatlı
 • Gizli Üye
  Ben de beğeniyorum.
 • Soo-jin
  SooJin çok güzel bir kız ve diğer idoller de öyle
 • birbukre
  Ten renkleri ve zayıflıkları kıskandırıcı şekilde güzel. Koreli kadınlar ne kadar seviliyorsa erkekleri de hiç sevilmiyor nerdeyse.

  Emeğine sağlık
  • EmirAdakul

   Ben bazen erkek kadın ayrımı yapamıyorum 😅

 • AppointmentİnSamarra
  birde şey tabi... makyaj?
 • sedefcnn
  Kızım bayılıyor. K-pop grubuydu sanırım ☺️ posterleri odasını süslüyor.
 • AdanaLiii_ks
  Koreliler baya meşhur oldu ülkemizde yalan yok hem ürünleri hem de fizikleri, dizileri şahane😍

  Emeğine sağlık
 • ireemşeen
  Güney Kore♥️🇰🇷
 • bensherlock
  Kanka bunların çoğu genelde ünlülerde var çünkü baya emek ve para gerektiriyor. Ve cilt içim de aslında esmer ama açtırabiliyolar yoksa İstanbuldan daha güneşli falan. Ve ciltleri hiçbir şekilde hassas değil noodle bile sürüyorlar. Ama yine güzeller tabii...
 • LenaKabalova
  Çok güzel bir bence olmuş kuzum..
 • Nanacookie
  Ben kpop dinliyorum. Bu yuzden de korelilere olan ilgim artti. Gercek ciltlerine bayiliyorum. Gozlerine cekik ama yakisiyor. Gercek bende onlar gibi olmak isterdim acikcasi
 • BanaTilkiderler
  İnternetten gördüğüm kadarıyla her şey yakışıyor vicdansızlara yav. Hani çuval giyse yakışır derler ya, harbiden yakışır, hatta moda durur.
 • knksen
  Çok güzeller gerçekten bebek gibi ben uzakdoğu insanını seviyorum çok naif ve sıcakkanlı oluyorlar ve çok tatlılar 😊✌🏻
 • birumut39
  Vefalı insan dıygu ları insan kanı tasıyorlar evlilik leri ömürlük oluyır Allah korkuları vicdan ları var yuva yı kutsal biliyor lar
 • lenii
  hiç biri gill ra im kadar olamamış ((: @hayalmee
  • hayalmee

   İlk göz ağrın ya ne yapsalar olamazlar :))

  • lenii

   onun yeri başka @hayalmee

  • hayalmee

   Biliyorum biliyorum gill ra im bir yana Dünya bir yana

  • Hepsini Göster
 • scorpion026
  Sadece birinci diyorum diğerleri hiç çekmiyor
 • dogan22
  Çekici değiller
 • Gizli Üye
  İlik gibiler ilik.3er 4er tane istiyorum
 • mertt0660
  Hadi ya
 • fabio35
  Gözzzzzzzzz
 • Sonkalankıl
  Kız kardeşim sayesinde sürekli gördüğüm için bana o kadarda güzel gözükmüyorlar.
  • benkendall

   Ne çektin be Selahattin...

  • Kendal dayı Kpop'un patlama zamanıydı büyük bütün grupların isimlerini ezberlemiştim istemsizce 😧

  • benkendall

   Yapma beee🚬

 • rahtltandoktor
  Gitimm oralar cok bebeksiler her yer minicik ya🙄🙄🙄
 • Gizli Üye
  Çünkü:
  1. Türk kızlarından daha temizler.
  2. Türk kızlarından daha sadıklar.
  3. Türk kızlarından daha neşeliler.
  4. Türk kızlarından daha kültürlüler.
  5. Türk kızlarından daha güzeller.
  6. Türk kızlarından daha masumlar.
  Yeterli mi?
  • benkendall

   Annen de koreliydi zaten

  • Gizli Üye

   Annemin kuşağı Koreyi düşmandan kurtardı zaten bre cahil...

 • Görüncekadamlar
  Çok tatlılar çünkü
 • CaroLina_RapeR
  Farklı olsukları için olabilir koreli k7zlar benimde favorimdiir
 • _BaşBelası_
  Onlar zaten doğal olarak güzel
 • Gizli Üye
  guzelmis
 • üysgf2
  Allah vergisi işte..
  Taeyeon'a bakıyorum bildiğin güzellik tanrıçası
 • HesapsızHayat
  beğeniyorum bu kızları çekiciler ve minyon
 • postmodernpokemon
  Bana çok güzel görünmüyorlar.
 • Alpwins
  Büyük hayalım kore evlenmek istiyorum, kız nasıl bulacam bilmiyorum
 • babyface06
  Eline sağlık.
 • Sirednod
  Dar oluyo bide ondan
 • EmirAdakul
  Bana hiç çekici gelmiyorlar iticiler
 • gÜVERCİNKAnadı
  çekik gözler ve asyalı pornoları
 • Umut_denizi
  Gavurun kızları çok temizler abiii vücüt konusun da... Birde giyim tarzları çok hoş
 • ωιтcнєя
  Vicdansızlar çok tatlı gerçekten. Al karşına izle sabaha kadar.
 • FelFire
  Saclara dair birden fazla madde var, buradan anliyoruz ki sayin kendal bu saclara bakip "ahhhh ah!" diye ic geciriyor 🙄

  Hain kofteler. Cok sevimliler. Ama cok zayiflar 🙄 Masaya oturtup "Ucak geliyooooooooo!" diye kasiklatasim var her birine tencerelerce yemegi 🙄
 • Triggerr
  Ben ısınamadım pek Koreli kadınlara.
  • benkendall

   Dürüst kelebenk🦋

  • Triggerr

   Dürüstüm tabi çocuksu geliyorlar bana yapay biraz :D

YÜKLENİYOR...