REGL DÖNGÜNÜ KOLAYCA TAKİP ET!

Orkid
Deniyor 10 gü

Sivilceler İçin Deneyimlenmiş Uygulamalar!

duygusuzamaduygusal

Cinsiyet ayırmaksızın hepimizin ortak sorunu olabilen sivilceler için kendi uyguladığım ve işe yaradığını gördüğüm uygulamaları anlatmak istedim :

Sivilceler regl dönemleri, stres, ergenlik dönemi, fazlaca yağlı gıda tüketmek veya vücuttaki rahatsızlıkları belli etmek için ortaya çıkabiliyor.

Sivilcelerin yüzdeki çıkma yerlerine göre bize anlattıkları şeyler var ama bunları şu an yazmayacağım (görsel olarak ekledim). Eğer ayrıntılı olarak bakmak isterseniz akneli yüz haritası yazdığınızda daha detaylı çıkacaktır.

Akneli Yüz Haritası
Akneli Yüz Haritası

Sivilcelerimi kurutmak ve onlardan kurtulmak için yaptıklarım:

  • -Sarımsak: Ne kadar kokulu olsa da sivilce kurutmada çok etkili. Ama sakın sarımsağı direk yüzünüze koymayın, koyarsanız da 5dakikadan uzun tutmayın yanık yapıyor. Onun yerine sarımsağı ikiye bölüp suyunu sivilceli bölgeye sürün. 2-3 kullanımda kurutuyor.
  • -Limon: Sarımsak kadar etkili olmasa da asidi sayesinde yine hızlıca kurutuyor.
  • -Çay Ağacı Kremi/Yağı: Çay ağacı kremi hasar görmüş yerleri düzeltmeye yardımcıdır. Bazen dayanamayıp sivilcelerimi sıkıyorum. Sıktıktan sonra bu kremi sürüyorum ve iz kalmıyor. Aynı zamanda çay ağacı kremi(yağı) yanıklara,sinek ısırıklarına,yakın zamanda olmuş izlere de iyi geliyor. İyileşmeyi hızlandırıyor.
  • -Neutrogena Sivilce Karşıtı Peeling Jel: Hiç güvenmeyerek almıştım ama kesinlikle etkili olduğunu fark ettim. Sivilcelerim çıkmaya başladığını fark edince 1-2 gün bu jeli kullanıyorum ve sivilcelerim kendiliğinden gidiyor. Kesinlikle öneririm bende çok işe yarıyor.


Yağlı krem kullanmak yerine su bazlı olanları tercih edin. Fondöten, bb-cc krem, kapatıcı gibi ürünlerin bazıları sivilce yapabiliyor.

Bunun yanında size öneri olarak işte sık sık yüzünüzü temizleyin falan diyorlardır kesin. Tabii ki yüz temizlemek çok önemli fakat psikolojik sıkıntılardan,ergenlik çağından dolayı oluşan veya dönemsel sivilcelerin bu yollarla çıkmasını engellemeyi ben başaramadım. Her ne kadar temizleme jelleri gözenekleri açmaya yardımcı olsa da yüz temizse sivilce çıkmaz denilemez bence.

Benim deneyimlediğim ve etkisinden emin olduğum şeyleri buraya yazdım.

Sizin de deneyimleyip sonuç aldığınız uygulamalar varsa önerilerinizi bekliyorum 🙂

Not: Ben cildiyeci veya bu konuda eğitim almış biri değilim. Sadece kendimde ve yakın çevremde gördüğüm nedenleri açıkladım. Cildim hassas olmasına rağmen sorun çıkarmayan uygulamaları paylaştım. Sizin karşılaşabileceğiniz yan etkilerde sorumluluk kabul etmiyorum:)

Ayrıca herhangi bir ürünü kullanırken bileğinizin küçük bir alanında denemenizi öneririm.

Not2: Aloe Veranın da etkili olduğu söyleniyor fakat ben taze aloe verayı birkaç kez denedim fakat bir sonuç alamadım.

Not3: Sudocrem gibi bazı kremlerin sivilceyi geçirdiğini ben de duydum fakat bunlar kimyasal yapıda olduğundan herkesde aynı etki olmayabilir bu yüzden doktor veya eczacıya sormadan kullanmayın lütfen.

Sivilceler İçin Deneyimlenmiş Uygulamalar!
0
1
Görüşünü yaz

Diğer Görüşler İçin Aşağı Kaydır

Kızlar & Erkekler Ne Diyor

01
  • Ultrasonreyz
    Eline sağlık.
YÜKLENİYOR...