Gür ve Sağlıklı Kaşlara Kavuşmak İçin Yöntemler!

Merhaba KScanlar <3

Kaş seyrekliği yaşayıp bu sorunu çözmüş biri olarak kullandığım üç yöntemi sizinle paylaşmak istedim. Kaş dökülmesinin birçok sebebi olabilir. Çok sık alınması, yanlış alınması, kalitesiz kaş farı ve rimeli kullanmak gibi sebeplerden kaynaklı olabilir. Kişinin kıl yapısının güçsüz olmasından da kaynaklı olabilir bu yüzden beslenme çok önemli. Kaşları gürleştirmek için birçok doğal yağ mevcut ancak insan en çok hangisinin işe yarayacağını bilemiyor. Bu yüzden size sadece 3 yöntem önereceğim.

Hint yağı

Gür ve Sağlıklı Kaşlara Kavuşmak İçin Yöntemler!

Hint yağı saça, kirpiğe, kaşa çok iyi gelen bir yağ. Ancak ben en hızlı etkisini kaşlarda gördüm. İçerisinde E vitamini, trigliserid yağ asidi, omega 6 ve çeşitli mineraller bulunmakta. Bunlar kıl köklerini besleyerek güçlenmesini ve tekrar çıkmasını sağlıyor. Kaş dökülmesi yaşıyorsanız ya da seyrek kaşlara sahipseniz hint yağını banyonuzun baş köşesine koyun.

Nasıl uygulanır?

Pamuklu bir çubuğun ucuna hint yağını damlatın ve kaşlarınıza masaj yaparak uygulayın. Ben geceleri sürüyorum ve sabaha kadar bekletiyorum. Eğer gün içinde zamanınız varsa banyodan 2-3 saat önce de sürüp bekletebilirsiniz. 2 günde 1 uygularsanız daha çabuk sonuç alırsınız.

Badem yağı

Gür ve Sağlıklı Kaşlara Kavuşmak İçin Yöntemler!

Hint yağından önce badem yağı kullanıyordum. Kaş, kirpik ve saç sağlığında kullanılan en popüler yağlardan biri. İçerisinde ki A ve K vitaminleri ile kaş köklerini güçlendiriyor. Hint yağını tercih ediyorum ancak ondan sonra işime en çok yarayan yağ badem yağı.

Nasıl uygulanır?

Pamuklu bir çubuğun ucuna badem yağını damlatın ve kaşlarınıza masaj yaparak uygulayın. Yine gece bekletmenizi öneririm ama gün içinde de sürebilir ve 2-3 saat bekletebilirsiniz. Hafta da 4 kere uygularsanız daha çabuk sonuç görürsünüz.

Sarımsak

Gür ve Sağlıklı Kaşlara Kavuşmak İçin Yöntemler!

Ben doğal yağlarla uğraşamam, herkesin evinde olan bir şey öner diyenler için en ulaşılır yöntem sarımsak sürmek. Sarımsak saç ve kaşlara çok iyi geliyor. Kıl köklerini besleyerek kaşların gürleşmesini sağlıyor. Aktardan sarım yağı da satın alabilirsiniz ancak direkt sarımsak sürmek daha etkili oluyor.

Nasıl uygulanır?

Bir diş sarımsağı ortadan bölün. Parçalardan birini alın ve kestiğiniz tarafını kaşlarınızın seyrek yerlerine gelecek şekilde masaj yaparak sürün. Evet, Koku yapıyor! Bu yüzden gün içinde dışarı çıkmayacağınız günlerde kullanmanızı tavsiye ederim. Diğerleri gibi bunu da geceleri kullanabilirsiniz. Ancak kullandıktan sonra banyo yapın. Daha kısa sürede sonuç almak için dışarı çıkmadığınız günlerde kaşlarınıza sık sık sarımsak sürmeyi ihmal etmeyin.

Gür ve Sağlıklı Kaşlara Kavuşmak İçin Yöntemler!

Umarım işinize yarayacak bilgiler edinmişsinizdir.

Siz bu yöntemleri hiç kullandınız mı? Sizce işe yarıyor mu?

Görüşlerinizi bekliyorum <3

Gür ve Sağlıklı Kaşlara Kavuşmak İçin Yöntemler!
5
7
Görüşünü yaz

En İyi Kız Görüşleri

 • AnkaKuşupınar
  Evet arada bazılarını bende yapıyorum sarımsak gibi ellerine sağlık güzel bence olmuş <3
  Görüş hala geçerli mi?
 • ela0420
  Güzel bilgiler teşekkürler ❤
  Görüş hala geçerli mi?

Diğer Görüşler İçin Aşağı Kaydır

Kızlar & Erkekler Ne Diyor

37
 • BuketSenem
  Kaşlarımı bir ara hata sonucu incecik etmiştim ve çok kötü duruyordu. Eskisi kadar olmasa da biraz düzeldi ve çıktı.
 • hayattanbikmisbirben
  Duyduğuma göre sarımsak döküyormuş
 • Ağustosmavisii
  Bunlar artık çok bilinen şeyler
 • Gizli Üye
  Emeğine sağlık harika yazı olmuş. Müziği de açıp keyifle okudum.https://www.youtube.com/embed/t42Qhgvf5w8
 • Gizli Üye
  Kaşlarım çok fazla dökülüyor ama yine de kaşlarım çok gür.
 • ozgur00000
  Yok ya zaten gür. 😀
 • Malamadre8
  Kaslarim fena değil şimdilik
 • eren_demenyeterli
  Soda ile yıkayabilirsin
 • Gizli Üye
  Bende de kaş sıklığı var bunu nasıl çözücez acaba
 • bunları duymuştum :)
YÜKLENİYOR...