Millet İttifakı dağılması hakkında fikirleriniz nelerdir?

Gizli Üye

Evet aslında değişim olması için seçimde birçok umutlarla seçime Gittik ama tabii ki halkın iradesine ve tercihine saygı duymak gerekir Tabii ki şu anki yaşadığımız ekonomik koşullarda göz önüne aldığımız zaman yani hala aynı kişilerin ülkeyi yönetiyor olması ve aynı zamanda adaletsiz bir seçim sürecinin de varlığını göz önüne alacak olursak karşı tarafın Devletin bütün imkanlarından faydalanması televizyon kanallarına sadece mevcut şarkıyı hükümete yayınlar yapması, diyebilirsiniz ancak yani şu bir gerçektir ki millet ittifakı da bu konuda yeteri kadar başarılı değildi bir sene içinde zar zor aday açıkladılar O da kavga dövüşleri yok Kemal Kılıçdaroğlu'nu olsun Yok Başkasına adayı olsun.

Sonuçta bir seçim yapıldı Ve kaybedildi üstelik Kemal Kılıçdaroğlu ne kadar dürüst naif bir siyasetçi olsa da artık gitmesi gerektiği konusunda hemfikirim yani Cumhuriyet Halk Partisi'ne özellikle Atatürk'ün partisine fazlasıyla zarar vermiştir, aynı zamanda bugün iyi Parti'nin yaptığı açıklamaya göre millet ittifakının bittiği ittifakların sadece seçim içinde kurulduğu söyleniyor fakat Önümüzdeki belediye seçimlerini de hiç kimse düşünmemekte, yalnız şunu da söylemeden geçemeyeceğim CHP'li milletvekillerinin özellikle gerçek chp'lilere büyük bir haksızlık yapıldı Ahmet Davutoğlu ve Ali Baba'nın partisine 20 vekil diğer partiler Yani toplamda CHP içinden 40 vekili verilmesi yani CHP içinden aday gösterilip de milletvekili olması ve bu 40 vekilinde Başka partilere gitmesi gerçekten aynı zamanda seçimini kaybedilmesiyle birlikte Cumhuriyet Halk Partisi için büyük bir kayıp olmuştur.

Aynı zamanda Cumhuriyet Halk Partisi yapılan Merkez yönetim kurulu kararı gereği bu listedeki kişiler istifasını vermiştir Fakat benim anlamadığım bir nokta var Madem bu insanlar istifasını veriyorsa Neden hala Kemal Kılıçdaroğlu bu partinin başında duruyor yani buradaki Tek suçlu merkezi yönetim kurulu mu aylarca kendisine aday olma aday olma kaybedeceksin söylemleri yapıldığında herhangi bir tepki vermeyen adaylığı konusunda direnç Gösteren Kılıçdaroğlu hala neden o koltukta oturmaktadır ben anlamıyorum.

Açıkçası söylemek gerekirse bu kafayla gittiği sürece zaman içinde kendi seçmenini de kaybedecek Şahsen ben artık Kemal Kılıçdaroğlu istifa etmediği sürece desteklemem. 21 yıldır kazanan bir iktidar olduğunu göz önüne alırsak 11 seçimde kaybeden bir insanın hala 12 seçiminde de kaybetmesi sonucu partinin başında durması bence bu insanın demokrasiden bahsetmesi bana inandırıcı gelmiyor.

Millet İttifakı dağılması hakkında fikirleriniz nelerdir?

CHP'nin tüm MYK üyeleri istifa etti. • Ahmet Akın • Ali Öztunç • Bülent Kuşoğlu • Bülent Tezcan • Devrim Barış Çelik • Faik Öztrak • Fethi Açıkel • Gamze Akkuş İlgezdi • Gökçe Gökçen • Gülizar Biçer Karaca • Lale Karabıyık • Muharrem Erkek • Oğuz Kaan Salıcı • Selin Sayek Böke • Seyit Torun • Veli Ağbaba • Yüksel Taşkın

02 Haziran 2023 Cuma 00.47

Bir daha oy yok
Sorumlu seçmen
Sorumlu lider değil parti
Koltuğu seviyorlar
Yaşını ve cinsiyetini belirt, oyunu kullan:
Millet İttifakı dağılması hakkında fikirleriniz nelerdir?