AKP ve Erdoğan muhalefetin anayasa önerisine tepki göstermesine ne diyorsunuz?

aysekaptan

Bildiğiniz gibi Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi'nde cumhurbaşkanı yürütme organıdır. Yürütme organını doğrudan Türk halkı seçmektedir. Bu yetkiden korkuyorlar. Türk halkına güvenmiyorlar. Türk halkından bu yetkiyi alamayacaklarına dair endişe taşıyorlar. O yüzden halkın sahip olduğu yürütme organını seçme hak yetki ve gücünü halktan almak istiyorlar” dedi.

AKP ve Erdoğan muhalefetin anayasa önerisine tepki göstermesine ne diyorsunuz?