Artık doğaya çöp atarken iki kere düşünün! Parmak izlerinden faillerin tespiti doğanın kurtuluşu olur mu?

OzgurGüneş

Doğayı ve çevreyi kirletenlerin tespit edilerek cezai işlem yapılmasına başlandı öncelikle Isparta'da başlayan uygulamanın zamanla tüm Türkiye'ye yayılması gerekiyor! Cam şişeler, sigara izmaritleri, plastik bardaklar, plastik şişelerle çevre kirletiliyor. Vatandaşlar çevrenin kirletilmemesi konusunda bilgilendiriliyor. Yaz aylarında cam ve benzeri malzemelerin yangın çıkarmasına neden olabiliyor bu nedenle parmak izinden atanların tespiti çalışmalarına başlandı. Parmak izi tespiti gerçekleştirilen kişilere "çevrenin kasten veya taksirle kirletilmesi" ve "ibadethanelere ve mezarlıklara zarar verme" suçlarından adli işlem yapılacağı bildirildi...

Artık doğaya çöp atarken iki kere düşünün! Parmak izlerinden faillerin tespiti doğanın kurtuluşu olur mu?
Haber Kaynağı QR Kodu
Evet cezanın olması caydırıcı olur ama cezalarda en az 5 katı olmalı!
Hayır olmaz
Diğer (Açıklayınız)
Yaşını ve cinsiyetini belirt, oyunu kullan:
Artık doğaya çöp atarken iki kere düşünün! Parmak izlerinden faillerin tespiti doğanın kurtuluşu olur mu?