Kürtçenin tekrar yasaklanmasını ister miydiniz?

CounterOffensive111

Kürtçe yasağı, cumhuriyetin kuruluşuyla hemen hemen yaşıttır. Ayrıca 1983'te çıkarılan ve 25 Ocak 1991 yılına kadar yürürlükte kalan yasa 2932 sayılı yasayla birlikte Türkçe dışındaki dillerde düşüncenin açıklanması, yayılması ve yayınlanması yasaklanmıştır. Pek tabii ki de bu karar, Türkçeden sonra en yaygın ikinci dil olan Kürtçeyi doğrudan doğruya yasaklamaktaydı.

Sizce Kürtçe tekrar yasaklanmalı mıdır? Kürtçenin tekrar yasaklanması sizce barışa hizmet edecek bir durum mudur?

Eski Dönemlerden Kalma Bir Gazete Küpürü
Kürtçenin tekrar yasaklanmasını ister miydiniz?