1 ay

Askerli̇k neden yapılmalı?

Yalnızkurt1881

Askerlik yapılmalı mı?

Ben; zafer Zafer Partili, Kemalist laik ve Türk milliyetçisi biri olarak askerlikten kaçmayı kendime yediremedim. Bir Avukat olmama rağmen, mesleğe başlamadan önce ; tecili bozdum. Diğer meslektaşlarımdan farklı olarak, Azteğmenlik çıkmadı. Şimdi Hukumet, üç kez beni müdürlük ve hakimlik mülakatından eledi. Bu yüzden, Azteğmen olarak, almamasına şaşırmadım. Özetle devlet yurdundaki ucuz konaklama ve yemek yardımı hariç ; devletin kaymağını yemedim.

Ancak bana sağladığı desteklerinin, bilmem kaç katını vergilerimle ödedim. Zira Avukatlar ' dan, %53 oranda vergi alınır. Yani tüm bunlara rağmen, askere gittim. Çünkü TSK, Kemalizmin son kalesidir. Bakmayın, AKP nin Türk düşmanlına sessiz kaldıklarına.. Halk, uyuduğu için; ellerinden bir şey gelmez. Ama bir uyansa, hukumet seçim kaybetse ve gitmese ; hukumete karşı Türk milletini korurlar. Şimdilik halk, akp dediği içi ; demokrasinin gereğince, sessiz kalmak zorunda ve böyle de olmalı. Yoksa halkın, gözünden düşerler. Gerçekten de askerlik yaptığım yerdeki komutanlar, Laik Kemalist idi. Kaldı ki Asker sandıklarında da akp ye oy çıkmıyor. Bu yüzden, böyle bir orduda askerlik yapılır!

Yani savunduğum görüş nedeniyle, askerlik yapmasam; rahatsız olurdum. Şimdi Batının, çok kötü bir yerinde (Tekirdağ 'da) askerlik yaptım. Yanlış anlamayın! Zira şehir, çok güzel ve huzurlu idi. Ama Trakya bölgesi, piskopat askerlerin gönderildiği bölgedir. Özellikle, pkkalılar da çok yoğundur. Çok kavga da ettim ve Burnum da kırıldı. Ama sonuna kadar yaptım. Oysa ki ileri derecede düz dabanlıktan dolayı, çürük de alabilirdim. Ama sadece, spordan muafiyet aldım. Spor haricinde, Paşa paşa gece nöbetlerimi de tutup eğitimlere de katıldım.

Peki askerlik neden yapılmalı? Şimdi Askerlik, size sabırlı olmayı size öğretir. Eğer askerlikteki hiyerarşiye karşı dayanıksız iseniz ; özel sektörde yapamazsınız. Çünkü özel sektörde de yeni geleni, her zaman ezerler.. Artık, eskisi gibi ; askeri eğitim yok. Bunu da bedelini, olası iç savaş veya Amerikan /Çin işgalinde ağır ödeyeceğiz. Yani Akp, bu ülkenin askerliğini de bitirdi.

Ancak Profösyonel askerlik bakımından, gerçekten de Çinden sonra en iyisiyiz diyebilirim. Ama Profösyonel askerler, Çine veya Amerika 'ya karşı yetersiz kalır. Zira İkisinin de topraklarımızda, hak iddiası var. Bu yüzden eski askeri eğitime geri dönülmeli ve her Türk, iyi askeri eğitimini almalıdır.

Ama ne yazık ki; Türk milleti askerlikten korkar olmuş, dar gelirli bile borçlanıp Bedelli askerlik yapıyor ama krediyi ödemiyor. Yani Artık eskisi gibi, askeri millet değiliz. Son söz: dünyanın en tehlikeli Çoğrafyasında yaşıyoruz. Nitekim ABD, Çin ve Rusya Türkiye toprakları istiyor, sınırlarımızın hepsi de düşmanla çevrili ama böyle bir acemi halka sahibiz. Tanrı, yardımcınız olsun diyeyim..

Peki siz, askerliği doğru buluyor musunuz? Bedelli askerlik yapar mısınız? Askerlikten korkar mısınız?

Askelik yapılmalı, eskisi gibi eğitim olmalı ve yapar gelirim
A seç
Askerliği sevmem, bedelli askerlik yaparım ama param yoksa kaçarım
B seç
Cinsiyetini ve yaşını belirt, oyunu kullan:
KızımErkeğim
Askerli̇k neden yapılmalı?
4 Görüş