Vatandaşa domuz eti yediriyorlar! Sizce, bilmeden domuz eti yiyen ne yapmalı?

Eʟᴘʀᴏғᴇꜱꜱꜱᴏʀ
Vatandaşa domuz eti yediriyorlar! Sizce, bilmeden domuz eti yiyen ne yapmalı?

Bazı işletmelerden alınan Adana kebap ve sucuk içerisinde domuz eti çıktığı duyuruldu. Gıda sektöründe yapılan denetimde bir çok üründe hile ortaya çıktı. En acı olan ise kimi işletmelerden alınan Adana kebap ve sucuk numunelerinde domuz eti çıkması oldu. Domuz etinin Türk Gıda Kodeksi'ne göre kasaplık et statüsüne sokulması ve domuz çiftliklerine banka kredisi verilmesinden sonra korkulan oldu. Domuz ve domuz ürünleri artık marketlerin kasap reyonlarında yerini aldı. Google aramasında "bilmeden domuz eti yersem ne yapmalıyım" sorusu en çok aranan sorulardan birisi oldu.

Domuz eti yediriyorlar, haber

Vatandaşa domuz eti yediriyorlar! Sizce, bilmeden domuz eti yiyen ne yapmalı?