1 ay

Bakan duyurdu"Ev yapmak isteyene uygun fiyatlı arazi devletten" Sizce ev fiyatları düşer mi?

Ehlivukuf u

Hürriyet’e konuşan Kurum, vatandaşların tek parselde kendi evini yapabileceğini ya da talep örgütlenmesiyle daha büyük parseller alabileceğini kaydetti.

Bakan, isteyenlerin müteahhitlerle anlaşabileceğini belirterek “Ankara’da Gölbaşı, İstanbul’da Tuzla, Çatalca, Başakşehir için çalışıyoruz” dedi.

Bakan şu bilgiyi verdi:

* Milli Emlak Genel Müdürlüğü ve TOKİ eliyle, arazi maliyetlerini de aşağı çekmek adına Hazine arazilerini çalışıyoruz. Şehrin çeperinde, vatandaşımızın yerleşecekleri alanı altyapısı ile birlikte hazırlıyoruz. Bunları uzun vadeli ödeme şekli ile satışa çıkacağız.

* Arsanın yerine göre metrekare büyüklükleri belirlenecek. Mesela bir arazide 500-1000 metrekarelik alanlar olacak ve tek katlı evler yapılacak. Bazı yerlerde 8-10 bin metrekarelik arsada, emsal 0.50 olacak ve 3-4 katlı binalar yapılacak. Konut tipleri için biz projeler çalışacağız. Ancak vatandaş da imar planına uygun projesini hazırlayıp, ruhsatını alarak evini yapabilecek.

* Ankara , İstanbul, İzmir, Bursa, Konya, Adana gibi bilhassa konut fiyatlarının çok arttığı şehirlerde çalışıyoruz. İhtiyaca ve talebe göre sayılar belirlenecek.
Bakan duyurduEv yapmak isteyene uygun fiyatlı arazi devletten Sizce ev fiyatları düşer mi?
Bakan duyurdu"Ev yapmak isteyene uygun fiyatlı arazi devletten" Sizce ev fiyatları düşer mi?
8
9
Görüşünü yaz