11 gü

Bu sığınmacı sorunu ne olacak artık, gidiş nereye?

jazz-yapma
İstanbul'da yaşıyorum. Yan taraftaki binanın altındaki bakkal Suriyeli, tabela Arapça. Alt kattaki markette çalışanlar Afganistanlı. Dışarı çıkıyorum hep mültecileri görüyorum. Geçenlerde Kırşehir'e gittim, minibüse bindim. Baktım minibüste de Araplar var. İstanbul'u anladık da bozkırın ortasında küçücük bir ilimiz olan Kırşehir'de bile bir sürü mülteci mevcut. İstanbul'un Fatih ve Başakşehir ilçeleri resmen küçük Halep olmuş. Hatay, Gaziantep, Şanlıurfa, Kilis, Adana ve Mersin gibi illerimizde Suriyeli sayısı gittikçe artmaktadır. Suriyelilerin doğurganlık hızı oldukça yüksek. Türkiye'de 1 milyona yakın Suriyeli çocuk dünyaya geldi doğum hastanelerinde. Yarın öbür gün Suriye sınırına yakın güney illerimizde Suriyeliler özerklik talep ederse ne olacak? Hatay'ı Suriye'ye bağlamak isteyen Arap milliyetçisi terör örgütü kurulursa ne yapacağız? Suriye devleti de Hatay'ı alacağız dedi geçtiğimiz aylarda. Suriyeliler bundan en az 10 yıl sonra siyasi parti kurabilir, meclise milletvekili sokabilir. Arapça'nın da ikinci resmi dil olmasını isteyebilirler. Vatandaş olan Suriyeliler'in torunları ileride askeri okulları kayıt olup TSK'ya sızarak daha sonraki dönemlerde Arapçılık hislerine kapılıp FETÖ gibi darbeye kalkışmayacağını kim garanti edebilir? Elini kolunu sallayarak sınırımızdan giren Suriyelilerin çeşitli istihbarat örgütlerine çalışmadığını nereden biliyoruz? Irak'ta 1500 Şii'nin öldürüldüğü Tikrit katliamının faiilerinden olan IŞİD'çi terörist de Kırıkkale'de yakalanmıştı. Artık canımıza tak etti bu durum. Mültecileri savunan Yeni Şafak gazetesinin yazarı Yusuf Kaplan bile mültecilerin geri gönderilmesini istedi ve mültecilerden bazılarının yabancı istihbaratlara çalışabileceğini söyledi: İlgili yazı için tıklayın.
Bu sığınmacı sorunu ne olacak artık, gidiş nereye?
2
4
Görüşünü yaz