1 ay

Rize'de bir esnaf, öğrenciler için "askıda fotokopi" uygulaması başlattı. Uygulamayı nasıl buldunuz?

çarliabiniz
Türkiye genelinde dar gelirliler için uygulanan askıda ekmek uygulamasından sonra şimdi de Rize'de özellikle öğrencilere yönelik askıda fotokopi devri başladı. Esnafın başlattığı kampanya hem vatandaşlar hem de öğrenciler tarafından memnuniyetle karşılandı.
23 Yıldır hizmet veren fotokopici Selim Kandemir
23 Yıldır hizmet veren fotokopici Selim Kandemir
  • Rize'de 23 yıldır işletmecilik yapan Selim Kandemir "1998 yılından buyana Rize'de öğrencilerimize baskı sektöründe hizmet veriyoruz. 23 yıldır her zaman öğrencilerimizin yanında olmaya çalıştık.
  • Biz nasıl bugüne kadar öğrencilerimize destek olduysak bizimle çalışan müşterilerimizde öğrencilerimize destek noktasında, ekonomik durumu olmayan öğrencilerimize fotokopi olarak destek vermek istedi. Biz de bu olayı gerçekleştirdik. Bölgemizde fırınlarda askıda ekmek olayı nasıl oluyorsa bizde fotokopide ekonomik durumu iyi olmayan öğrenci kardeşlerimize bize gelerek fotokopi çektirdikleri zaman ücret almıyoruz. Askıdaki yaprak sayısından düşerek öğrencilere bir nevi destek oluyoruz" ifadelerini kullandı.
Rizede bir esnaf, öğrenciler için askıda fotokopi uygulaması başlattı. Uygulamayı nasıl buldunuz?
Öğrenciler tarafından da ilgi gören bu uygulamaya destek verenlerinde fazla olduğunu dile getiren Kandemir ;
  • "Bu yıl başlattık ve güzel de ilgi gördü. Gençlerimiz geliyor. Onlara fotokopi desteği vermek isteyen duyarlı müşterilerimiz, iş insanlarımız, işletme sahiplerimiz, veliler, öğretmen arkadaşlarımız, her türlü müşterimiz gördükten sonra bize askıda fotokopinin amacını soruyorlar. Bizde anlatınca onlarda yaptıkları işlerin üzerine 5 lira, 10 lira, 20 lira, 100 lira bırakarak gelen öğrencilerimize fotokopi noktasında destek oluyorlar" dedi.
Haber kaynağı:
https://www.haberler.com/askida-ekmekten-sonra-askida-fotokopi-14561881-haberi/

#Askıdafotokopi #Rizedeesnaftanuygulama #Öğrencileredestek
Rize'de bir esnaf, öğrenciler için "askıda fotokopi" uygulaması başlattı. Uygulamayı nasıl buldunuz?
6
10
Görüşünü yaz