1 ay

Bu ülkeyi deist ya da ateist olan seküler bir bilim insanı yönetmeye talip olsa oy verir misiniz?

SorupGideceğim123
Bütün inançlara, dinlere, mezheplere eşit yaklaşacağını söylese, televizyonda seçim vaatlerinde çok böyle ayağı yere sağlam basmayan açıklamalar yapılıyor. Sanki Erdoğan iktidardan gidip muhalefet gelirse bir sihirli değnek edasıyla her şey bir anda düzelecek gibi açıklamalar yapıyorlar. Olay sadece chp iyi parti değil. Diğer muhalif partiler de aynı açıklamaları yapıyor. Ama ben Erdoğanın yönetiminden hiç memnun olmayan biri olmama rağmen biraz okuyan biri olarak ekonomistleri dinleyen biri olarak bizim kolay kolay bu krizden kurtulabileceğimizi ben sanmıyorum. Mültecileri biz gönderemeyebiliriz, terör hemen bitmeyecek, ekonomi, işsizlik, paranın değer kaybı hemen önlenemeyecek. Bu en az 20-25 sene bizi sömürmeye devam edecek gibi geliyor bana. Soru başlığındaki gibi bir adam gelse yönetmeye tabi olsa bize gerçekçi çözümler üretse, kamuda tasarrufa gidilmesi gerektiğini, eğitimin sekülerleştireceğini (dini eğitim illaki olur ama haftada 2-3 saat falan değil.) matematik, fizik, biyoloji, kimya, felsefe, sosyoloji derslerinin ders saatleri ve kredileri artacak dese özel okulları kaldırıp hepsini devlet okulu yapıp, okul ağını genişleteceğini, okul öncesi eğitime önem verip kreş sayılarını arttıracağını, üniversitelerin mühendislik, fen fakülteleri gibi bölümlerinin eksikliklerinin giderilip ARGE’ye daha çok önem verileceğini imam hatiplerin sayısını azaltıp fen lisesi ve meslek liselerine ağırlık verileceğini bunun için gerektiğinde vergilerin biraz daha artabilme ihtimalinin olduğunu, ev hanımlığını kabul etmeyeceğini evdeki kadınları da üretim alanında fabrikalarda çalıştıracağını, kocanın sigortasından bakılma olayını kaldıracağını sadece çok zor durumda olan çalışamayacak durumdaki kadınların faydalanabileceğini söylese, kurumların başına da o alanlarda yurtdışında unvan sahibi olan kimseleri getireceğini söylese. Böyle biri Türkiyede başkan olabilir mi?
Detayı okudum. Ben böyle birine oy verirdim.
A seç
Detayı okudum. Ben böyle birine oy vermem.
B seç
Cinsiyetini ve yaşını belirt, oyunu kullan:
KızımErkeğim
Güncellemeler:
1 ay
Oy vermeyecek olanlar nedenini de bir anlatsın.
Bu ülkeyi deist ya da ateist olan seküler bir bilim insanı yönetmeye talip olsa oy verir misiniz?
9
2
Görüşünü yaz