2 ay

Yeni Milli Eğitim Bakanı ve Yeni Bakan Yardımcıları ile zenginleştirilen kadro, eğitim sistemindeki eksiklikleri giderebilecekmi?

06romeo
Hayırlı olsun…
Hayırlı olsun…
Milli Eğitim Bakanı değişti: Ziya Selçuk'un yerine Mahmut Özer atandı
Son dakika haberi... Görevden affını isteyen ve talebi kabul edilen Prof. Dr. Ziya Selçuk'un yerine Bakan Yardımcısı Prof. Dr. Mahmut Özer, Milli Eğitim Bakanı olarak atandı

Milli Eğitim Bakan yardımcısı Reha Denemeç ve Mustafa Safran’ın istifası da Cumhurbaşkanlığı tarafından istenmişti.

İki Bakan yardımcısı da görevden alındı.

Bakan yardımcılıklarına ;

Prof. Dr. Petek Aşkar
Prof. Dr. Ahmet Emre Bilgili
Dr. Sadri Şensoy

atandılar.
Güncellemeler:
2 ay
Mahmut Özer, 1970 Tokat doğumlu. 1992 İTÜ Elektro. ve Hab. Müh. Böl. mezunu. Yüksek lisans ve doktorasını KTÜ Fen Bil. Ens. Elektronik Müh. Ana Bil. Dalı'nda tamamladı. Devlet Hava Meyd. İşlet. Gen. Müd. Dalaman Havalimanında 1992-1994 de elektronik müh. olarak çalıştı. 1994-2002 de Gazi Osmanpaşa Ün. de öğretim görevlisi, 2002-2010 da Zonguldak Karaelmas Ün. Mühendislik Fak. Elektrik-Elektronik Müh. de öğretim üyesi olarak çalıştı. 2010-2017 de Zonguldak Bülent Ecevit Ün. Rektörlüğü yaptı.
2 ay
Üniversitelerarası Kurul Başkanlığı, Mesleki Yeterlilik Kurumu Yönetim Kurulu Üyeliği ve Başkan Vekilliği, Türk Standartları Enstitüsü Genel Kurul Üyeliği görevlerinde bulundu.
2017'de Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi Başkanlığı görevine atandı.

Halen İslam Dünyası Yükseköğretim Kalite Güvence Ajansları Birliği Başkanı olan Özer, 8 Ağustos 2018'den bu yana Milli Eğitim Bakan Yardımcılığı görevini yürütüyordu.

Evli ve üç çocuk babasıdır.
Yeni Milli Eğitim Bakanı ve Yeni Bakan Yardımcıları ile zenginleştirilen kadro, eğitim sistemindeki eksiklikleri giderebilecekmi?
5
3
Görüşünü yaz