İşkencedere Vadisinde içme suyu sağlanan dere, çamur akmaya başladı?

aerolite
İşkencedere Vadisinde taş ocağı çalışmalarında toprak kayması meydana geldi. İçme suyu da sağlanan dere çamur akmaya başlayınca köylüler tepki gösterdi.

İçme sularındaki bulanıklığın nedenini araştırmak için orman içi yollardan İşkencedere Vadisine ulaşan köylüler, vadi girişinde yine jandarma engeli ile karşılaştılar. Alana girişlerine izin verilmeyen köylüler, durduruldukları kapının birkaç yüz metre ötesinde, dere kenarında yol açma çalışmaları sırasında meydana gelen toprak kaymasını görünce endişelendiler.
https://www.birgun.net/haber/iskencedere-vadisinde-icme-suyu-saglanan-dere-camur-akmaya-basladi-344819

Sizin yaşam alanınıza da maden ocağı açılsa ve havanız, suyunuz kirletilse , ağaçlar kesilip gürültü kirliliği yaşasanız yine de yöneten erke destek vermeye devam eder misiniz?
İşkencedere Vadisinde içme suyu sağlanan dere, çamur akmaya başladı?