1 ay

Dışişleri Bakanımızın 2018'de yaptığı "Kudüs'e asker göndereceğiz" açıklamasını hatırlıyor musunuz?

ismimhakan u
İsrailin Filistin/Kudüs mezalimi
İsrail'in Filistin/Kudüs mezalimi
3 dinin kutsal şehri olan Kudüs’te, İsrail askerleri tarafından Müslümanlara yönelik uygulanan şiddet olaylarının sonuncusu 07 Mayıs 2021 günü akşamı meydana geldi. İsrail askerlerinin Mescid-i Aksa'daki cemaate saldırmasının ardından, ramazan ayının başından bu yana bölgede yaşanan gerginlik tırmanışa geçti. Elbette bu tür saldırılar din, dil, ırk ayrımı gözetilmeksizin karşı durulması ve engellenmesi gereken olaylardır.

Her zaman olduğu gibi hükûmetimiz bu saldırıları şiddetle kınadıktan sonra, 09 Mayıs 2021 günü Cumhurbaşkanı Recep Tayyip ERDOĞAN, Twitter üzerindenKudüs tüm dünyadır, oradaki tüm Müslümanlar da tüm insanlıktır.” başlığıyla yaptığı paylaşımla İslam ülkeleri başta olmak üzere tüm dünyayı İsrail’in saldırılarına karşı etkili şekilde hareket etmeye davet etti.

Aslında Dışişleri Bakanı Mevlüt ÇAVUŞOĞLU'nun unutulan eski bir açıklaması var: ABD’nin 06 Aralık 2017'de Kudüs’ü İsrail’in başkenti olarak tanıması ile ilgili olarak, 24 Haziran 2018 genel seçimleri öncesindeki dönemde (22 Mayıs 2018) yaptığı açıklamada, “Bunlara mı bırakacağız Kudüs’ü?” diyerek; İsrail’in hesap vereceğini, ilk defa İslam dünyasının bir karar aldığını, Filistinli kardeşlerimizin ve Kudüs'ün korunması için oraya uluslararası bir güç gönderileceğini, İsrail’in bundan sonra istediği zaman Filistinli kardeşlerimize saldıramayacağını söylemişti ve sözlerini “Güçlü Türkiye için kritik gün 24 Haziran'dır" diye tamamlamıştı.

Bazılarının halkın dini duygularını yine istismar etmek maksadıyla, Dışışleri Bakanımızın 2018’de yaptığı konuşmayı daha yeni yapılmış gibi tekrar paylaştığını görünce bir an dejavu yaşadığımı düşündüm.Bu uluslararası güç üç senedir nerede? Hani İsrail bundan sonra Filistinli kardeşlerimize istediği gibi saldıramayacaktı? Bu konuda sizler ne düşünüyorsunuz?

LİNK : 22 Mayıs 2018 tarihli Yeni Akit Gazetesi haberi.Tarih : 09.05.2021 saat: 23:20

#Kudüs #İsrail #Filistin #Kudus #Israil
Dışişleri Bakanımızın 2018'de yaptığı "Kudüs'e asker göndereceğiz" açıklamasını hatırlıyor musunuz?
2
7
Görüşünü yaz