10 gü

İmamoğlu’na 'Türbede elleri arkasında gezindi’ soruşturması. Bu konuda ne düşünüyorsunuz?

İBB Sözcüsü Murat Ongun, Ekrem İmamoğlu'na Fatih Sultan Mehmet’in eşi Gülbahar Hatun’un türbesinde 'elleri arkasına gezindiği' için soruşturma açıldığı haberini doğruladı.
Konuyu Cumhuriyet yazarı Barış Pehlivan bugünkü köşesinde 'İmamoğlu'nun suçlanan elleri' başlıklı yazısıyla gündeme taşırken İBB Sözcüsü Murat Ongun iddiaları doğruladı.

İçişleri Bakanlığı da konunun gündeme gelmesi sonrası İmamoğlu hakkındaki soruşturma yürütüldüğünü açıklamak zorunda kaldı.

Barış Pehlivan’ın yazıda ilgili bölüm şöyle:

"Elleriniz arkanızda bağlı bir şekilde gezindiniz diye hakkınızda soruşturma açılır mı? Açılmışı var. Bundan tam bir yıl önceydi. İstanbul’un Fethi’nin 567. yıldönümüydü. Fatih Sultan Mehmet Türbesi’nde bir anma töreni düzenlendi. İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu da katılımcılar arasındaydı.

Bilmeyenler olabilir; Fatih’in eşi Gülbahar Hatun’un türbesi de aynı avludaydı. İşte, hazır olun... İmamoğlu’nun o türbenin dışında yürürken ellerini arkasından bağlaması İçişleri Bakanlığı’nı harekete geçirdi.

İnsan inanmakta zorlanıyor ama bakanlığın onayıyla Mülkiye Başmüfettişi görevlendirildi. Ve geçen hafta şu suçlamayla Ekrem İmamoğlu’nun ifadesi istendi:

‘2020 yılında gerçekleştirilen bir program kapsamında ziyaret ettiğiniz Fatih Sultan Mehmet’e ait türbede elleriniz arkanızda bağlı bir şekilde gezinmek suretiyle saygısızlık yaptığınız iddiası...”
İmamoğlu’na Türbede elleri arkasında gezindi’ soruşturması. Bu konuda ne düşünüyorsunuz?
İmamoğlu’na 'Türbede elleri arkasında gezindi’ soruşturması. Bu konuda ne düşünüyorsunuz?
73
99
Görüşünü yaz