Sınırları Aşan Kirlilik ve Uzay Çöplüğü!

İnsanın olduğu her yerde aksiyon boldur. Her türlü artık maddenin ortaya çıktığı bir gerçek denilebilir. Günlük aksiyonlar dünya çapında o kadar çok var ki artık uzayı da kirletir hale geldik. İnsan oğlu uzayı araştırmak isterken istemediği görüntülerle karşılaşmıştır.

#nirhamm 🔴 🔴 🔴 🔴
#nirhamm 🔴 🔴 🔴 🔴

Dünyanın en önemli sorunlarından çöp sorunu ve çöp sorununu çözmek isterken uzaya kadar giden atıklar. 60 yılda yapılan bu araştırmalar uzaya gönderilen uydular sayesinde bölgelerde türlü türlü kirlilik yarattı. Eskiyen uydular, görevi çoktan bitmiş olan pahalı uydular. Binlerce kalıntı çöp ile karşılaşmıştır.

#nirhamm 🔴 🔴 🔴 🔴
#nirhamm 🔴 🔴 🔴 🔴

Uzay çöpü dediğimiz zaman zaman çürümüş paslanmış, kopmuş, kırık dökük yıllardır öyle beklediğini bulduk. Artık ne kadar parça tamamlasak bile sayısız çöplerle karşı karşıyayız. Bu tarz yolculuklar yollarımızı alıyor. Ve 60 yıl boyunca binlerce çöp ile karşı karşıya geldik.

#nirhamm 🔴 🔴 🔴 🔴
#nirhamm 🔴 🔴 🔴 🔴

Bu problemi ortadan kaldırmak için çalışmalarda NASA, atıkları toplamak için yeni yöntemler bulmaya çalışıyor. Uzayda binlerce çöpü toplamak için büyük bir yöntem gerekmektedir. Uzayda çöplerin mıknatısla toplama aşaması çalışmaları aşamasında olduğu söyleniyor. Bunun bir diğeri de lazer uydusu ile çöplerin tamamını buz tuz edilmesi içinde çözüm olarak belirlenmiştir.

#nirhamm 🔴 🔴 🔴 🔴.
#nirhamm 🔴 🔴 🔴 🔴.

Uzay çöplüğünün başlıca nedenlerinden birisi ise araştırma dönemlerinde uzaya bırakılan binlerce uydular ne daha fazlası. Her eskiyen uydular, uzayda kalıyor. Buda demek oluyor ki her araştırma bir uydu anlamında oluyor. Yıllarca yapılan araştırmalarda her görünüşte uzayda yer kaplayanlardan biriside uydulardır.

#nirhamm 🔴 🔴 🔴 🔴
#nirhamm 🔴 🔴 🔴 🔴

NASA'nın bu kirliliği temizlemesi yıllar sürecektir fakat en iyi çözümleri ortaya çıkarmak için farklı yöntemler bulunmasıdır. Nesillerce bulunan çöpleri en iyi şekilde nasıl toplanır NASA sayesinde hepsi çözüme kavuşturulması için çalışmalar başlatılmıştır.

#nirhamm 🔴 🔴 🔴 🔴

Sınırları Aşan Kirlilik ve Uzay Çöplüğü!
Cevapla