3 ay

Nisan Ayının Gündeminden Seçmeler

Eʟᴘʀᴏғᴇꜱꜱꜱᴏʀ

Bu dönem gündeme yine ilginç haberler düştü. Bu bence, geçtiğimiz ay gündem başlıklarının derlenmesiyle oluşturuldu. Haberlerin linkine sorular kısmından ulaşılabilir.

Piton ile otobüs yolculuğu keyfi!

Nisan Ayının Gündeminden Seçmeler

Otobüsle seyahat eden bir yolcunun piton yılanı valizden kaçınca otobüste panik yaşandı. İstanbul’dan otobüsle Düzce’ye seyahat eden bir yolcu, içinde piton yılanı bulunan valizini bagaj bölümüne koydu. Piton seyahat esnasında valizden kaçtı. Pitonun sahibi "korkmayın bir şey yapmaz" deyince muavin, pitonu yakalayarak sahibine teslim etti.

İsveç yönetimi, çöpleri kargalara toplatmaya başladı!

Nisan Ayının Gündeminden Seçmeler

İsveç'te sokaklardaki izmaritleri toplamak için kargalardan oluşan ekipler kuruldu. Sokaklara gönderilen kargalar yerlerdeki izmaritleri toplamaya başladılar. Karga görev timleri yerlerdeki izmaritleri toplayıp sokakları tertemiz yapıyor.

Tarafsız Bölge Programı'nda vatandaşa kuru fasulye yemesi önerildi!

Nisan Ayının Gündeminden Seçmeler

Programda "herkese kuru fasulye dağıtalım öyle ısınsınlar" önerisi tartışıldı. Enerji fiyatlarını pahalı bulanlara "Vatandaşlara kuru fasulye dağıtın ki kendi gazlarını kendileri üretsinler" önerisi getirildi.

1 milyon dolarlık tabloya kalemle göz çizildi!

Nisan Ayının Gündeminden Seçmeler

Sanat müzesindeki bir milyon dolarlık tabloya kalemle göz çizildi. Orijinalinde göz olmayan dünyaca meşhur tabloya göz çizildiği anlaşıldı. Sanat galerisini gezen birisinin fark ettiği olayda gözü olmayan dünyanın en meşhur tablolarından birine güvenlik görevlisi tarafından göz çizildiği fark edildi. Güvenlik görevlisi "kötü bir niyetim yoktu böyle daha güzel oldu" dedi.

Uçakta seyahat eden kedi kayboldu!

Nisan Ayının Gündeminden Seçmeler

Uçuş sırasında kaçan bir kediden bir daha haber alınamadı. Adnan Menderes Havalimanı’da yolcu ile birlikte seyahat eden Salem adlı kedi uçuş sırasında kaçarak gözden kayboldu. Ne uçakta ne de indikten sonra kedi bulunamadı.

Kendi otomobili diye başkasının otomobiline bindi!

Nisan Ayının Gündeminden Seçmeler

Adana'da bir vatandaş, akşam saatlerinde otomobiline binip Adana Hipodromu'na gitti. Dönerken başkasına ait otomobili kendinin sanıp çalıştırarak evine vardı. Bir süre sonra, otoparka gelen aracın balıkçı olan gerçek sahibi arabasını göremeyince, polisi aradı. Olay yerine gelen ekipler, güvenlik kamerasından aynı marka ve model otomobillerin yan yana park edildiğini, çalındığı iddia edilen aracın kontak anahtarı ile çalıştırılıp götürüldüğünü tespit etti. Vatandaşın başkasının otomobilini kendisinin diye çalıştırıp evine geldiği saptandı. Yanlış araç olduğunu anlamadınız mı sorusuna "Arabanın içi çok keskin balık kokuyordu ama olur öyle şeyler, hayırlısı deyip üzerinde durmadım" dedi.

Evde çalacak bir şey bulamayan hırsızlar kapıyı götürdüler!

Nisan Ayının Gündeminden Seçmeler

Boş daireye giren hırsızlar, içeride çalacak bir şey bulamayınca evin kapısını alıp götürdü. Ev sahibi, "Daireyi kontrol etmek için geldim kapıya, anahtar elimde kaldı. Bir baktım kapı yok. Kapıyı çalmışlar" "Şaka sandım, 'kapı nasıl çalınır' dedim. Geldim baktım, gerçekten kapıyı çalmışlar" diye konuştu.

Gassal, "Görevimin başındayım" mesajı verdi!

Nisan Ayının Gündeminden Seçmeler

Devlet Hastanesi'nde görev yapan bir gassal, morgda cenaze ile "Görevimin başındayım'' şeklinde paylaşım yaptı. "Vatandaşlarım merak etmesin görevimin başındayım" diyen gassalın cenaze ile fotoğraf paylaşımına bazı vatandaşlar tepki gösterirken bazı vatandaşlar da bizim için görev yapıyor diyerek destek verdi.

Alişan'ın programında canlı yayında şeytan arandı!

Nisan Ayının Gündeminden Seçmeler

'Alişan ile Hayata Gülümse' programında, seccade motifinde 'şeytan' görüntüsü arandı. TRT ekranlarında yayınlanan 'Alişan ile Hayata Gülümse' programında, Alişan, "seccadede şeytan resmi var" dedi. Seccadedeki motifin şeytan olduğunu söyleyen Alişan ilahiyat hocasından yardım istedi. Alişan'ın "seccadede şeytan var" iddiasını doğrulayan ilahiyatçı Akpınar ile Alişan bir saat boyunca seccadeyi inceleyerek şeytan aradılar. Programda, bazı seccadelere kasıtlı olarak şeytan konulduğu iddiası ortaya atıldı.

Kayseri'de kuyulardan insan sesi geldi!

Nisan Ayının Gündeminden Seçmeler

Kayseri'de vatandaşlar kuyulardan ses duymaya başladılar. Kocasinan ilçesinde kuyulardan insan sesi geliyor ihbarı üzerine ekipler harekete geçti. Ekipler kuyulara kulaklarını dayayarak iyice dinlediler ancak bir şey bulamadılar. Bölgeye çok sayıda ekip ve arama kurtarma köpeği gönderildi ancak seslerin kaynağı öğrenilemedi.

Bakkaldan kedilere sürgün cezası!

Nisan Ayının Gündeminden Seçmeler

Mahallede kedi olmadığını fark eden duyarlı bir vatandaş inanılmaz bir gerçeği ortaya çıkardı. Mahalle bakkalı mahalledeki tüm kedileri mahalle dışına sürgün etmişti. Bağcılar'da meydana gelen olayda çocuklara para karşılığında mahalledeki kedileri toplattıran bir bakkal, tepki çekti. Son zamanlarda mahalledeki kedilerin eksildiğini fark eden duyarlı bir vatandaş, kedilerin durumunu araştırırken çevredeki çocuklardan aldığı cevapla şok oldu. Çocuklar, kedileri mahalle bakkalının verdiği para karşılığı uzak mahallelere bıraktıklarını söyledi. Kediler ile bakkal arasında ne geçtiği öğrenilemedi.

Dekan ile Profesör samuray kılıcıyla kavga etti!

Nisan Ayının Gündeminden Seçmeler

Adnan Menderes Üniversitesinde iki profesör samuray kılıcı ile kavga etti. Adnan Menderes Üniversitesi'nde skandal bir kavga yaşandı. Beden Eğitimi ve Spor Eğitimi Bölümü vize sınavlarında anlaşmazlık yaşayan dekan ile dersin hocası birbirlerine samuray kılıcı ile saldırdı.

Ayasofya'nın kapısını şifalı diye yediler!

Nisan Ayının Gündeminden Seçmeler

Ayasofya Camii'nde tarihi İmparatorluk Kapısı'na zarar verildi. Kapının yendiği anlaşıldı. Sanat Tarihi Derneği Başkanı, "İnsanlar burayı kutsal sayıyor, oradan geçerken kapı parçalarını kutsal sayıp ağızlarına atıyorlar." dedi.

Nisan Ayının Gündeminden Seçmeler
9
3
Görüşünü yaz
9Kız Görüşü
3Erkek Görüşü

En İyi Kız Görüşleri

 • Gizli Üye

  Selam..
  Öncelikle Emeğinize Sağlık.🙏
  Gündem'de yer alan haberleri bizlere sunup bizleri bilgilendirdiğiniz için size ayrıca Teşekkür ederim..
  Az önce baktım Gündem konu başlığına, şöyle bir göz geçirdim.. Bu arada sizin bu Bencenize gözüm takıldı.
  Okudum beğendim..👌
  yani sizde olmasanız KS'ye gündemi taşıyabilecek kriterlere sahip nitelikte kişi sayısı oldukça az burada..
  " Şahsi Fikrim"

  Sevdim 1 Kişi
  Yorumla
  Görüş hala geçerli mi?

Diğer Görüşler İçin Aşağı Kaydır

Kızlar & Erkekler Ne Diyor?

73
 • Junİchi

  güzel derleme olmuş daha da ekleyebilirdin bence okurdum xd ayrıca ay sonuna daha var yani yeni saçma şeyler çıkabilirdi ama senin tercihin tabi ki. çoğundan haberim bile yoktu komik şeyler... aynı zamanda utanç verici ama bunlar olmasa hayat nasıl geçerdi

  Sevdim 1 Kişi
  Yorumla
 • Sunrise_sunset_

  Çok teşekkür ederim sayenizde çok şey öğrendim gündemi sizden takip ediyorum,🤗

  Sevdim 1 Kişi
  Yorumla
 • HEİDİCİK

  Ellerinize sağlık hepsi birbiri ile yarışır tuhaflıkta haberlerdi.

  Sevdim 1 Kişi
  Yorumla
 • mehcab

  Artık haberlere hiç bakmıyorum çünkü şiirlerim hopluyor..

  Sevdim 1 Kişi
  Yorumla
 • takma-kafana

  En çok ilgimi çeken haber elektirik ve doğal gaz haberi ülkenin hali beni çok endiselendiriyor

  Sevdim 1 Kişi
  Yorumla
 • Selinkayanur

  Bosverin secimi falan benim son soruma yardımcı olur musunuz 🤭🤭

  Sevdim 1 Kişi
  Yorumla
 • Redamancy-4

  Eline sağlık

  Sevdim 1 Kişi
  Yorumla
 • WhyHOLDER

  Nisan Ayı da bitti inş

  Sevdim 1 Kişi
  Yorumla
YÜKLENİYOR...