1 ay

Komplo Teorisi mi, Gerçek mi? Mavi Işık - Blue Beam Projesinin Yansıması İstanbul Semalarında Görüldü. Kafalar Karıştı!

Funda_a

Herkese merhaba.. Gerçekçi bir insanımdır ancak dünyamızda özellikle son yıllarda öyle şeyler yaşanıyor ki üzerinden durup düşünmemek mümkün değil. İşte bugün size öyle bir projeden bahsedeceğim ki, üstelik dün gece İstanbul semalarında gerçekleştiğinin konuyla ilgili sağlam kaynaklar tarafından teyit edilmesiyle kafaları biraz daha karıştırdı..

Konu biraz gizemli ama hiç kimse 'bu gerçek değildir' diyemeyecek türden..

Komplo Teorisi mi, Gerçek mi? Mavi Işık - Blue Beam Projesinin Yansıması İstanbul Semalarında Görüldü. Kafalar Karıştı!

'Project Blue Beam' yani Mavi Işık Projesi aslında 1994 yılında gazeteci Serge Monast'ın aynı adlı kitabında ortaya çıkardığı NASA menşeli bir CIA projesi olarak biliniyor.. O kitapta konuya dair tüm gerçekler çıplaklığıyla ve belgeleriyle ortaya konuyor.. Bunun ne kadar gerçek olabileceği ise kitabı yayınlayan gazeteci Serge Monast'ın eften püften bir sebeple hemen tutuklanıp ceza evine atılması ve 2 yıl sonra hiç bir sağlık sorunu yokken geçirdiği kalp krizi sonucu ölmesi ile belleklere kazınıyor..

Komplo Teorisi mi, Gerçek mi? Mavi Işık - Blue Beam Projesinin Yansıması İstanbul Semalarında Görüldü. Kafalar Karıştı!

Peki nedir bu 'mavi ışık projesi' derseniz;

Kısaca ve en anlaşılır şekilde toplu olarak insanların algılarıyla oynanması ve zihinlerine yerleştirmek istedikleri düşünceyi bu şekilde yerleştirmeleri..

Düşünün; İnandığınız bir dinin imajinatif (yaratıcı) görünümü, ya da bir melek yahut dini motifler taşıyan bir tasvir, bir gün gökyüzünde görünse ne yapardınız? Ya da sizi toplumsal olarak etkileyecek başka bir görüntü? İşte Mavi Işık projesi tam da bunu yapmak istiyor.

Üstelik toplumların zaman içinde manupule edilerek, tek bir kurşun bile atılmadan idare altına alınmaları için harcanan bütçe ve zaman ise öyle küçümsenecek bir ölçüde de değil. Bu haliyle, insanı derinden düşündüren, endişeye sevk eden bir proje Mavi Işık - Blue Beam..

Komplo Teorisi mi, Gerçek mi? Mavi Işık - Blue Beam Projesinin Yansıması İstanbul Semalarında Görüldü. Kafalar Karıştı!

Bilmiyorum konu sizin ilginizi çekti mi ama ben duyduğum ama bu kadar derinlemesine vakıf olmadığım konuyla ilgili yazarken bile değişik bir ruh haline girdim. Korku mu desem, endişe mi.. Karanlığa doğru gidiyoruz duygusu mu.. Ama emin olduğum bir şey var ki canım #kizlarsoruyor da biliyorum ki çok bilgili, bu konulara ilgili değerli üyeler var. Yani şu an bunu okuyan sizler gibi. Onlarla bu ilginç projeyi tartışmak istedim...

İstanbul'da ne oldu sorusuna birazdan geleceğim ancak kaldığım yerden biraz devam edeyim diyorum. .

Komplo Teorisi mi, Gerçek mi? Mavi Işık - Blue Beam Projesinin Yansıması İstanbul Semalarında Görüldü. Kafalar Karıştı!

Az önce de belirttiğim gibi gazeteci Serge Manast'a göre bu proje CIA projesi.. Lazer ışıkları vardır hani bulunduğunuz şehirde filan ilginizi çekmiştir. Gökyüzünde lazer ile yazılan evlilik teklifleri mesela.. Resmi bayramlarımızda, kutlamalarımızda Atatürk silueti, vs. gibi gibi.. Ne kadar dikkat çekicidir. Öyle bakarız dakikalarca. Birde bunun uzaydan gelen ve çok çok daha büyük organizasyonla gökyüzünde yansıtıldığını düşünün.

Zaten Blue Beam projesi UFO kisvesi altında dünyanın değişik yerlerinde epey zamandır test ediliyor. Mesela 2009 senesinde Rusya'da görüntülenen ve Hz. İsa'yı çarmıha gerilmiş görüntüsü ile 2010 yılında 'Kâbe'nin üzerine melek indi' başlıklarıyla paylaşılan görüntüler bu türden hologram denemeleriydi..

Yani bu denemelerde anlaşılacağı üzere özellikle din odaklı görseller ile insanların zihinlerindeki din algısını zedelemek, yok etmek.. Kendilerine itaat eden bir toplum yaratarak tek bir yerde toplamak. Bunun adına da 'tek dünya düzeni' diyecekler ki amaç uzaylılar dünyayı inecek ve tüm dünyalılar, yani beyni bu algılarla yıkanmış, tamamen köleleştirilmiş insanlar topluluğu olarak itaat eden 'dünyalılar' yaratmak.

Bu proje henüz devreye girmeden önce yapılacak şeyler bunlar. Yani biraz yukarıda bahsetmeye çalıştım. Mevcut dini ve arkeolojik bilgileri dönüşüme uğratarak insanların tarihleriyle / inançlarıyla olan bağlarını / bağlantılarını koparmak ve onları yeni düzenlerinin itaatkâr kölesi yapmak gibi bir niyetleri söz konusu.

Komplo Teorisi mi, Gerçek mi? Mavi Işık - Blue Beam Projesinin Yansıması İstanbul Semalarında Görüldü. Kafalar Karıştı!

Nasa’ya ait HAARP projelerinden sadece biri olan Mavi Işık Projesi hologram teknolojisinin son aşaması kullanılarak, gösterilmek istenen figürleri insanlara gösteriyor. Hiç duydunuz mu bilmem. İngilizlerin çok ünlü bir sözü vardır; 'Seeing ıs beliving'. Yani: 'Görmek ve inanmaktır..

Zaten çok uzun bir zamandır, büyük bütçeli filmler, diziler, animasyonlar ve benzeri medyatik sunumlar sayesinde, beynimize kazınan subliminal mesajlarla onların istediği şeylere inandırılmaya çalışılmıyor muyuz? O sebepten bu proje hiç uzak gelmiyor. Üstelik az önce de belirttiğim gibi bu sadece HAARP projelerinden sadece biri.

Komplo Teorisi mi, Gerçek mi? Mavi Işık - Blue Beam Projesinin Yansıması İstanbul Semalarında Görüldü. Kafalar Karıştı!

İstanbul mevzusunda gelirsek te dün gece gök gürültüsüyle beraber semalarda bir insan siluetinin yansıdığı görülmülç Konusunda uzman bazı kişilerin bu görüntülerin gerçek olduğunu belirtmesi üzerine ise yeniden acaba Blue Beam projesinin bir deneyi de İstanbul'da mı yapılıyor rsorusunu akla getiriyor.. Gökyüzünde beliren insan siluetini kimileri Tesla'ya, kimileri de Bülent Ecevit'e benzetmişler.. Bir de siz bakın derim.

Eski CIA Başkanlarından Allen Dulles bu projeyi şöyle tanımlamış;

Hedef insan zihnindeki savaşı kazanmaktır. Zihin yıkama ile ideolojisini ve inancını değiştirmek ve gerekirse bir Mançurya Kobayı yaratmaktır..

Arkadaşlar derim ki önümüz karanlık. Bizden sonra gelecek nesiller her ne kadar biz içinde bulunduğumuz dünyadan şikayet etsek de, belki bu dünyayı bile bulamayacaklar. Hayatın keyfini çıkaralım, derim. Daha Covid - 19 virüsünün neren geldiği belli değilken, önceden 'bilim kurgu filmlerinde olur ancak' dediklerimiz şu an yaşanırken ve daha bir kaç gün önce bir hayal olan uzay turistleri olarak adlandırılan, astronot olmayan 4 sivil insanın 3 günlük Uzay turuna çıkmaları...

Yani hayatın keyfini çıkarın.. Dedim bunu değil mi? Bakın karamsarlıktan bir kez daha yazmışım.. :)

Güzel günlerimiz olsun inşallah.. :)

#funda

Komplo Teorisi mi, Gerçek mi? Mavi Işık - Blue Beam Projesinin Yansıması İstanbul Semalarında Görüldü. Kafalar Karıştı!
26
8
Görüşünü yaz
8Kız Görüşü
26Erkek Görüşü

Bi’Bot Seçimi

Çok Süper Görüş
 • barraquda
  insan gözü ve beyni , kendisine tanıdık gelen imajları bir şeylere benzetmeye programlıdır.. dünyada tanımlanamayan pek çok fenomen var günümüzde halen.. özellikle de serbest dolaşan enerji plazmaları fenomeni.. deneysel ortamda üretilmesi başarıldı.. nereden geldiği belli olmayan sesler, ışıklar , ufo denilen parlak ışıklar vesaire.. bunların pek çoğunun ardından bizlerin bilmediği fenomenler var.. Bunun yanında , doğal olarak oluşan pek çok imajı da bildiğimiz imgelere benzetiyoruz.. öte yandan islami kaynaklarda ufo adı altında görülen pek çok ışık veya cismin kaynağının da cinler olduğundan bahsediliyor.. ufo konusu çok ayrı bir konu tabi.. varlar veya yoklar o ayrı bir mesele.. yine bunun yanında , Haarp olsun bluebeam olsun yıllardır bahsedilen komplo teorileri.. ki uydurma olmadığını düşünüyorum bunların.. bir dayanağı vardır elbet.. Kabenin üzerine inen melek meselesini ayrı bir yere koyacağım , o mesele tukaka yapılmış da olabilir.. Şahsen ben görüntüye inanmak istiyorum.. k, Bluebeam projesi , islam değil hristiyanlık progagandası yapar mantıken.. böyle bir teknolojinin de müslümanların elinde olduğunu zannetmiyorum..
  Her neyse.. uzaylı istilasına gelince , ileriki bir dönemde sahte uzaylı işgali olacağı , ve zaten direksiyonunda amerikalıların bulunduğu sahte ufoların dünyayı işgal edeceği, ve sonra yine Amerikalıların dünyayı bu işgalden kurtaracağı , tabi ki kumpas olarak , ve bu işgal ve kurtarmayla birlikte çok daha güç ve kaynak elde edecekleri teorileri de hiç de saçma gelmiyor kulağa.. muhtemelen görünen ufoların pek çoğu zaten dünya menşeyli halihazırda..
  ama açıkçası , gökyüzündeki her ışık , fenomen veya bazı figürlere benzettiğimiz görseli komplo teorilerine bağlamamamız gerektiğini de düşünüyorum.
  Sevdim 4 Kişi
  Görüş hala geçerli mi?
  • Funda_a

   Aydınlatıcı yorumun için teşekkür ediyorum. .

En İyi Erkek Görüşleri

 • Affedilmeyen
  İnsanlar gördüklerinden daha fazla korkar ve etkilenir bu sayede onları manipüle ya da bir korku dalgasına sürüklemek daha kolaylaşır
  Bu mantıkla bu durumu kullanmaları insanları olumlu ve olumsuz etkilemeye çalışmaları aslında her insanı kontrol etmeyi amaçladıklarını gösterir
  Ama bu kontrol edilecek insanlarla kontrol edecekler arasındaki savaş belki de dünya genelinde yeni bir yıkım ve yeniden düzeni de tetikleyebilir..
  Sonsuza kadar hiç kimse kontrol edilemez zira
  Görüş hala geçerli mi?
 • EldrithcArrow__
  Mavi ışık projesi komplo teorisi değil. Abd floridada arkadaş açık seçik video olarak attı. Tabi kanallar bunu vermedi ama arkadaş canlı yayindada açtı. Isa görüntüsü verilmisti.
  Görüş hala geçerli mi?

En İyi Kız Görüşü

 • PiLLy_BheBek
  Uzun süredir araştırdığım konulardan biri. İlginç olan ise ortalığa sızan ya da kasıtlı sızdırılan bir çok bilginin tek tek gerçekleşiyor olması.
  Konu derin kısaca şunu söylemek istiyorum yeni dünya dedikleri şey, hiç bir şeyin eskisi gibi olmayacağı türden insanların bile. . Bilinçlenin gardınızı alın.
  Sevdim 2 Kişi
  Görüş hala geçerli mi?

Diğer Görüşler İçin Aşağı Kaydır

Kızlar & Erkekler Ne Diyor?

723
 • fangoria
  sadece bulutları birine benztmiş insanlar

  blue beam ile ilgisi olduğunu sanmam

  hatta bilimsel adı var:  Pareidolia:kişinin karşılaştığı bir duyumu, bildiği bir nesne, örüntü ya da anlam olarak yanlış algılamasıdır. Bulutları nesnelere benzetmek, cansız nesneleri ya da soyut görüntüleri insan yüzüne benzetmek ve müzik dinlerken olmayan bir kelime duymak yaygın pareidolia örnekleridir.
  Sevdim 1 Kişi
 • azbuka
  Büyük güçler toplumları yönetebilme gücünü ellerinden asla bırakmak istemezler ve bunun için teknolojiyi çok iyi kullanırlar. Halka açılan ve açılmayan bilimsel keşifler diye ayrımlar vardır. Duyduğumuzda bizleri hayrete düşürecek seviyede icatlar var.

  Ben eski zaman belgeselleri izlemeyi severim izlediğim bir belgeselde çok eski bir hristiyan mabedinde bir isa büstü vardı ancak büstün içi tam bir mekanik harikasıydı isa büstünde bazen isanın gözleri kapanıp açılıyordu.

  Pagan dönemine ait bir mabette tanrıça ile konuşmak isteyen kişiler çok yüksek meblağlar ödemek zorundalardı bazı insanlar bu meblağı sağlamış ancak tanrıça ile konuşmadan önce kutsanman gerekiyor bir kasedeki su ile. Tabi su bizim bildiğimiz su değil. Artık nasıl deneyler yapıp bu dengeyi tutturmuşlarsa kasedeki suyu içen bir dehlizden geçiriliyor ve dehlizin sonunda tanrıçası onu bekliyor ve gördüğü tanrıçası tamamen onun zihnine uyumlu konuşmalar yapıyor. Bir halisülasyonu bu derece nasıl programladıkları konusunda hiçbir fikrim yok.

  Bir diğer bildiğim şey ise şu elektrik eski medeniyetler tarafından kısmen keşfedilmişti ancak halkın yararına kullanmıyorlardı mesela büyücünün asasından ışık çıkması için kullanılıyordu. Hatta asasından elektrik çıkararak karşı tarafa saldırı olarak kullanılıcak asalar bile icat edilmiş. Tabi bunlar illaki insanlığın kötülüğüne kullanılıyordu diyemeyiz bazen toplumu manipüle etmek nizamı sağlamakla görevlendirilen kişiler halkın gözünde kutsiyet kazanmak için kullanılıyordu.

  Mistik bir bilgi der ki musa peygamber mısırda iken peygamber olmadan önce osiris rahibi seviyesine yükselmişti ki bu seviyeye yükselmek çok zordur ve bu seviyeye çıkmış kişilere kadim bilgilerin hepsi eksiksiz öğretilirdi. İşin ilginçliğine bakın ki hz musanın ahit sandığıda savaşlarda elektrik çıkararak düşman birliklerini yok eden bir silaha dönüşebiliyordu. Ancak şu an insanlığın bilinci çok yükseldiği için böyle şeyleri kullanarak insanların gözünde kutsiyet kazanamazsınız bu sebeple çok daha ileri düzeyde teknolojiler icat edilerek insanlığı kontrol altına almaya çalışıyorlar.

  Bakalım kim kazanıcak akıl mi yoksa küresel efendilerin icat ettiği manipüle bilimmi :)
  Sevdim 1 Kişi
  • Funda_a

   Kıtap okur gibi bilgilenerek okudum yorumunu. Çok teşekkür ediyorum. 😊🖐️🌺

 • mehcab
  Birine kırk gün deli dersen delirir derler.. Şimdi moda insan akli ile oynamakta.. Ne Isa ne Musa hepsinin canı cehenneme tüm bunlar birer masal.. Mısırda Kahirede 6 katlı devasa bir müze var Musa diye bir adam hakkında hiç bir bilgi yok.. Yerseniz Musa denen adama inanırsınız.
  SevdimKatılmıyorum 2 Kişi
 • Tomirisss
  Funda o kadar güzel bir yazı olmuş ki eline sağlık. Bu tür konulara olan merakım ve nereden geldik nereye gidiyoruz diye sorgulamalarımdan dolayı bu yazdığın tüm konuya vakıfım. Maalesef pekte iyi yerlere doğru gitmiyoruz. şu an yok canım öyle şey mi olur dediğimiz herşeyi bir bir yaşıyoruz.. Koyun olduk ama kimse bunun farkında değil. Özgürlüğümüz kısıtlandı, evlere mahkum edildik, oksijen alma hakkımız engellendi, vücut dokunulmazlığımıza bile el uzattılar. Bunların hepsi yeni dünya düzeni için. Yahudilerin deyimiyle çürükler ölecek, sağlam olanlar kalacak. Gerçekten üzülerek söylemeliyim ki bunlar iyi günlerimiz. Herkes şuanıntadını çıkarmaya baksın, gelecek kaygısına düşmesin. Artık kimsenin yarına sağ çıkıp çıkmayacağı belli değil. Burada en büyük rol biz müslümanlara düşüyor çünkü aslında algılarıyla oynanmak istenen toplum biziz. Ve sonuçları görüyoruz..
  Sevdim 1 Kişi
  • Funda_a

   Güzel yorumun için çok teşekkür ediyorum..😘🖐️😊🙏🌺

 • WaRʓLL
  Komplo teorisiyle kalmıyor blue beam projesi. Dallasta orada burada her yerde adamlar insanların gözlerine soka soka yapacaklarını resimli bir şekilde her yerde duyuruyorlar zaten. Yavaş yavaş başlarlar zaten, 2022 serüvenin sinyalleri gelir yakında.
  Sevdim 1 Kişi
 • Huzurummmmmmmm
  Valla fundacım gelecek adına hiç umutlu değilim heleki bu son yaşananlar laboratuvar üretimi olan hastalıklar varyantlar vs aşı oldum ona bile güvenmiyorum hakkımızda hayırlısı olsun ne diyelim
  Sevdim 2 Kişi
 • GoldenFireball
  Zenginler bizle eğleniyor.😂 Şaka bir yana, uzun zamandır zaten bu tür şeyler yapılıyor, reklamların arka planlarına, şarkılara, filmlere subliminal mesajlar yerleştrirerek insanları yönlendirebiliyorlar çok rahat bir şekilde, bunla ilgili bir video da izlemiştim, tam olarak istedikleri sayıyı adama empoze edip, seçmesine izin vermişlerdi, kendi seçtiğini düşünsede, tam olarak planlanan sayıyı seçmişti denek. Şimdi işin içine birazda heycan katmışlar demek.
 • Turkiyemmmm7
  Şimdiden kötü düşündüysem kusura bakmayın.
  Gommeyin direk.
  İlk yansımayı gordugum de H. z İsa aklıma geldi.
  Gerçekse eğer kıyamet mi geliyor soruları gelir akla..
  Sevdim 1 Kişi
 • Twinturbo35
  Silüeti bir ben mi Nikola Tesla'ya benzettim :D Tesadüf olarak bakıyorum olaya. Bir kaç kez daha tekrarlanırsa şüpheleniriz şimdiden bir projeye bağlamayalım bence.
  Sevdim 1 Kişi
 • superpsikolog
  Hayat hep kazanımlar için savaş yeridir. Birileri projeler üretirken bazıları farkında olmadan o projelere ya yardım eder veya projeyi engeller. Bakalım bu işin sonu ne olacak.
  Sevdim 1 Kişi
 • hhyynn84
  okuyan arastiran insan inanmazda tanrinin goklerde olduguna inanan bu gibi olaylariisaret sayabilecdk cok insan var haci hoca gordu mu hocam boyle bisey gordum bu nedir cok etkilendim vs vs
  SevdimKatılmıyorum 2 Kişi
  • hhyynn84

   zaten iki krsimden korkuyorum biri cahil biride her bildigini dogru sanan kitle

  • hhyynn84

   aydaki kraterleri agzi burnu gozu diye inansn kitke bunlara hemrn inanir

  • hhyynn84

   ve su an insanlar % 70 hipnoz durumunda asilananlar çip takilmadi diyo oysa akilli teknolojilere merhaba dedikleri gun çiplendiler

 • Sakaryalim
  Gerçekten var demekki.

  Allahım sonumuzu hayır eyle 🤲

  Seninde günün güzel geçsin Funda'cım🌺
  Sevdim 2 Kişi
 • biradetmehmet
  Üzerine uzun uzun konuşmak lazim ama sen zaten anlatmışsın... komplo teorileri bir hayal ürünü ise o hayalin sahibi de hayalinin pesinden kosan idealist birisi ise...
  Sevdim 1 Kişi
 • _НЕRСАі_
  Benimde bir projem var, insnaa sonsuz hayat yaşatabilmek.
  Maliyeti çok fazla ve ömür boyu sürebilir
  Sevdim 1 Kişi
 • EmirAdakul
  Ayy siluetten korkum lan. Çıkan seste bir acayip rzgar sesi belli ama korktum yinede. Ya eskiden filmlerde izlerdik gerçekten.
  Sevdim 1 Kişi
 • sonsuz39
  Herşeyin hayırlısını versin Allah ne diyeyim bilemedim
  Sevdim 1 Kişi
 • proko
  Âdeta korku filminden bir sahne, böyle bir projeyi ilk defa duydum
  Sevdim 1 Kişi
 • Dede_Korkut2
  Tabiki dogru. Biz bunları 40 senedeir anlatıyoruz. Böyle bir pandemi gibi bir şey yapıp milleti zehirleyeceklerini de anllattık. Ama bir avuç insanlardan başkası dinlemedi.
  Sevdim 2 Kişi
 • ttarrakkafası
  Bu yapilanlar degil bu teorileri ortaya serenler algiyi yapanlar. bugun kutsal mit diye soylenen bir ton sey 40 50 yil once yoktu. yok iste 13 ugursuz rakam diye 50 yil once bir hristiyana desen sana gulerdi. Seytanin rakami kac 666 aa kurandada 6666 ayet var ne ilginc dimi. Yok iste armageddon savasi falan bunlarin topu algi icin uydurulmus hikayeler. Biz gucluyuz imaji veriyorlar hepsi bu. Yok illuminatiymis illuminati okadar gucluydu gizliydi niye donuna kadar ogrendi herkes? Palavlavlavlavvvvraaaa
 • Nükleerteori
  Off bitsin artık böyle şeyler ya. Sadece insan gözünün gördüğü şeye inanması da şaşırtmıyor
  Sevdim 1 Kişi
 • Sevlsrc
  Dünyada ne oyunlar dönüyor
  Sevdim 1 Kişi
 • IAmarPresterAen
  Proje çok dehşet bir şeymiş. Emeğine sağlık
  Sevdim 1 Kişi
 • persordinary
  Her şey olabilir🙂
  Sevdim 1 Kişi
 • gecekusum3434
  Bülent ecevite benziyor
  Sevdim 1 Kişi
 • dervisan
  Kafalar cinayet
  Sevdim 1 Kişi
 • Şştbayım
  Şok oldum resmen bi yüz var 😳
  Sevdim 1 Kişi
 • kimsinlanben
  insan kadar korkunç bisey yok
  Sevdim 1 Kişi
 • nirhamm
  Garip bir şey acaba gerçek mi bunlar
  Sevdim 1 Kişi
 • Kominikeysinn
  4. Dozlar yolda
 • Gizli Üye
  Fazla kurcalamayınız bu konuları.
  Sevdim 1 Kişi
YÜKLENİYOR...