Dolar nasıl düşer? Doları düşürmek için neler yapılır?

rapstar53
Arkadaşlar hepimizin bildiği üzere ülkemizde döviz daha doğrusu dolar yüksek ve dolar yükseldikçe iğneden ipliğe her şeye zam geliyor bu da ülkemizin refahının düşmesi demek. Sizce dolar ülkemizde nasıl düşer daha doğrusu doları düşürmek için sizce ülke olarak neler yapabiliriz?
Dolar nasıl yükselir nasıl düşer?
dolar nasıl düşer?
Benim düşüncem üretime ağırlık vermek ve doları protesto etmek yani kullanmamak diyorum
Tüketimden çok üretime ağırlık vermek (Yani ithalatı azaltıp ihracatı çoğaltmak)
Yerli Malı kullanmak ve insanları yerli malına özendirmek
Dolara ambargo koymak yani Dolar kullanmamak ve mümkün olduğunca Euro ve Türk Lirası kullanmak
Yurtdışına seyahat ederken dolar kullanmamak mümkün olduğunca gittiğimiz ülkelerin yerel para birimlerine yönelmek
Hepsi
Yaşını ve cinsiyetini belirt, oyunu kullan:
Dolar nasıl düşer? Doları düşürmek için neler yapılır?