Deniyor 19 gü

Depremde Herkesin Evinde Muhakkak Bulunması Gereken Deprem Çantası!

Arkadaşlar öncelikle merhaba, bugün sizlere malumunuz İstanbul'da sık sık meydana gelen depremler nedeniyle bir acil yardım çantası veya deprem kiti çantasında bulunması gereken malzemeleri sıralayacağım. Şimdiden okuduğunuz için teşekkür ederim. 😊

1. Çadır

Çadır
Çadır

Kesinlikle deprem çantanızda bulunması gereken en önemli araçlardan biri çadırdır. Olası göçükten sonra dışarıda çadırın içinde rahatça dinlenebilirsiniz.

2. Paket su

Su
Su

Günün kurtarıcılarından bir tanesi bizlere hayat veren paket sulardan bahsediyorum. Paket su diyorum hem ekonomik hem de sizi 10 - 12 gün rahat götürür. Olası bir göçükte de zaten oksijensiz kalacağımızdan su bize hayat verecektir.

3. İlkyardım çantası

İlkyardım Çantası
İlkyardım Çantası

Bir diğer ani müdahalenin başında ilkyardım seti devreye girecektir. Plaster sargı bezi, tendürdiyot, makas, yara bandı vs. bu tür ufak kahramanlar sizin yaralarınıza derman olacaktır.

4. Fener - ışıldak

Fener
Fener

Hele ki bir de bunun gecesi var, ortalığı daha iyi görebilmek ve bazı işlerinizin aksamaması adına fener oldukça yardımınıza dokunacaktır.

5. Tuşlu telefon

Tuşlu telefon
Tuşlu telefon

"Tuşlu telefon da olur muymuş canım" deyip geçmeyin hem şarjı oldukça dayanır - ki akıllı telefonlarınızda priz arama sorunu olacaktır - hem de darbelere karşı dayanıklıdır. Tabi öncelikle sim kartınızı klasik sim kart boyutuna çevirmeniz lazım, onları da teknolojik ürün satan marketlerde rahatça bulabilirsiniz.

6. Battaniye

Battaniye
Battaniye

Gece, ısı kaybı olur haliyle vücudumuz titremeye başlar. Battaniye sayesinde soğuktan korunursunuz, aklınızda bulunsun.

7. Düdük

Düdük
Düdük

Hatırlayanlar bilir, 1999 depremi sonrası bayağı satmıştı, hatta Kızılay bedavaya veriyordu. Düdük, göçük altında ve olası ani durumlarda sesinizin duyulmasını sağlayacaktır.

Bunun haricinde mat, çakmak, radyo, tuvalet kağıdı vb. diğer ürünler de hayatınızı kurtaracaktır. Unutmayın deprem öldürmez ihmalkarlık öldürür, esenle kalınız 😊🙏

Depremde Herkesin Evinde Muhakkak Bulunması Gereken Deprem Çantası!
2
3
Görüşünü yaz

Senin Görüşün Nedir?

En İyi Erkek Görüşleri

  • Tersy

    Doğru hepsi, ilaveten bunları varsa arabada bulundurmak daha doğru olur. Sadece düdük, fener ve telefon baş ucumuzda olmalı.

    Görüş hala geçerli mi?
  • HayelcInsan

    Bir tane paraşüt yeterli.😏

    Görüş hala geçerli mi?

En İyi Kız Görüşleri

Kızlar & Erkekler Ne Diyor

01

Kızlardan En İyi Görüş seçilmiş, ancak hala görüşünü paylaşarak katkıda bulunabilirsin.

YÜKLENİYOR...