FaceApp Rekora Koşarken Verilerimizi Çalıyor mu?

ƛƬMƛƇƛ

FaceApp tüm dünyaca ünlü bir uygulama. FaceApp, olan yüzlerimizi en gerçekçi haliyle yaşlandırabiliyor, gençleştirebiliyor veya cinsiyetimizi değiştirebiliyor. Bu trende hepimiz katılıp bu uygulamaya fotoğraflarımızı yükledik, verilerimizi bu uygulamanın eline verdik. Peki ya sonra?

FaceApp Rekora Koşarken Verilerimizi Çalıyor mu?

Benim fotoğrafımı ne yapacak ki?

FaceApp Rekora Koşarken Verilerimizi Çalıyor mu?

Şu anda akıllı telefonlarımızda bulunan FaceID teknolojisini ele alırsak FaceApp, dijital güvenliğimizi tehdit ediyor olabilir. Ayrıca Internet banking yani internet bankacılığında yüz tanıma teknolojisi oldukça popüler durumda.

Amerika'da yasaklandı!

FaceApp Rekora Koşarken Verilerimizi Çalıyor mu?

Yüz tanıma teknolojisi bugün çoğu ülkelerce eleştiriliyor. Dünyada şu anda çoğu özel şirket ve devletler şu anda bu teknolojiyi kullanıyor. ABD'nin San Francisco şehrinde alınan kararlara göre yüz tanıma teknolojisi içeren tüm aygıt ve cihazlar yasaklandı.

Mahremiyetimiz yok oluyor olabilir

FaceApp Rekora Koşarken Verilerimizi Çalıyor mu?

Sağlam verilerden elde edilen kaynaklardan olmasa da iddialara göre verilerimiz satılıyor olabilir. İsrail ordusu, işgal ettiği bölgelerdeki Filistinliler'e yönelik olarak yüz tanıma sistemi kullanıyor. İsrail ordusunda yetkili bir asker bu uygulamayı onaylarken, "Bu uygulama ile daha hızlı ve etkili sonuç alacağız" açıklamalarında bulunmuştu. Öte yandan Çin hükumeti, bu teknolojiyle 50.000 kişilik bir konserde aranılan suçluyu yakalamayı başarmıştı. Şu anda çoğumuzun elinde şifre kod veya parmak izi istemeden açılan telefonlar var. Bu teknoloji şirketlerinden Kairos'un kurucusu Brian Brackeen, bu teknolojinin kötü amaçla kullanımının olabileceğini söylüyor.

FaceApp kullanarak hangi şartları kabul ediyoruz?

FaceApp Rekora Koşarken Verilerimizi Çalıyor mu?

Tarama, düzenleme veya izlemem zorunluluğumuz olmasa da kullanıcı içeriğini istediğimiz zaman ve herhangi bir nedenle silebilir veya kaldırabiliriz.

Hizmetlerden kaldırılan kullanıcı içeriği, FaceApp tarafından depolanmaya devam edebilir. Kullanıcı, hizmetlerin herhangi bir şekilde değiştirilmesi, askıya alınması, durdurulması veya içeriğinin kaybedilmesinden bizi sorumlu tutamaz.

Kullanıcı içeriği yayınladığında veya başka şekilde paylaştığında, içeriği ve ilgili tüm bilgilerin herkese görünür olacağını kabul eder.

Servisimizi kullanarak FaceApp'e kalıcı, geri alınamaz, telif hakkı olmayan, dünya çapında, devredilemez bir lisans vermektesiniz.

FaceApp'i kullanarak içeriğiniz inticari amaçlarla kullanılabileceğini kabul edersiniz. Bu tür reklam ve promosyonların şekli ve kapsamı size özel bildirimde bulunmaksızın değişebilir.

Tarama, düzenleme veya izleme zorunluluğumöuz olmasa da kullanıcı içeriğini istediğimiz zaman ve herhangi bir nedenle silebilir veya kaldırabiliriz.

Sizce verilerimiz doğru insanların elinde mi?

Esen kalın :)

#ƛƬMƛƇƛ
#ƛƬMƛƇƛ
FaceApp Rekora Koşarken Verilerimizi Çalıyor mu?
2
1
Görüşünü yaz

En İyi Erkek Görüşü

 • SolBakış
  Boş bir muhabbet... Kimsenin böyle bir program yapmasına ve yaymasına gerek yok; Instagram, Facebook veya buna benzer uygulamalar vasıtası ile günde binlerce kişinin yüzünden tutun nerede yaşadığına, aile fertlerine, arkadaşlarına ve bunun gibi pek çok özel bilgilerine rahatlıkla ulaşabilirler. Instagram'daki filtre akımlarını bile takip ederek günde binlerce kişinin yüz tipini tanımlayabilir, artık ne tür bir fantaziniz varsa gerçekleştirebilir ve işinizi risk almadan yapabilirsiniz. Bu sayede insanların yalnızca yüz tipini değil, her tür bilgisini de elde edebilirsiniz zaten. Abuk sabuk bir komplo teorisinden ibaret bir şey bu.
  Görüş hala geçerli mi?

En İyi Kız Görüşü

 • Hiypnos
  Amerika, İngiltere, Kanada, Avustralya, Yeni Zelanda gibi güçlü ülkeler 1. Dünya Savaşı'ndan bu yana tüm merkezi yerlerderde yürüttükleri Echelon projesini gündeme getirmek yerine bunu dert etmiş, faceApp en azından izin istiyor bilgileri alırken.(!) Onlarin kurduğu dinleme istasyonları artık işe yaramıyorsa tabi gücenmeleri cok normal. Her konuda internet aleyhimize hareket ederken bizim içimizde aklayıp kullanmaya devam etmemiz kaçınılmaz.
  Görüş hala geçerli mi?

Diğer Görüşler İçin Aşağı Kaydır

Kızlar & Erkekler Ne Diyor

10
 • OjeliKadın
  Bu tehlike tüm uygulamalarda var maalesef.
YÜKLENİYOR...