Hayatta Kalma ve Üs İnşa Etmenin Eğlenceli Olduğu 3 Oyun

KnightsSword

Merhaba Sevgili KScanlar,

Bu Bence'de sizlerle, oynamaktan zevk alabileceğiniz 3 hayatta kalma ve üs inşa etme oyununu paylaşacağım, eğer siz de bu tarz oyunların düşkünüyseniz ve hangi oyunu oynamanız gerektiğine karar veremediyseniz, kendi fikir ve görüşlerimi yansıttığım bu Bence sizin işinize yarayabilir.

Aynı zamanda bu oyunların hepsini Steam üzerinden temin edebilirsiniz.

Rust

Rust
Rust

8 Şubat 2018'de erken erişimden çıkarak resmî çıkışını yapmış olan, çok oyunculu bir açık dünyada geçen, hayatta kalma, craft, üs inşa etme gibi özellikleri kullanıp rakiplerinize karşı mücadele verdiğiniz bir oyundur. Erken erişiminden bu yana baştan yaratılan bu oyuna başladığınızda, hiçbir eşyanız bulunmamakta ve oyunun akışına göre sırasıyla işinize yarayacak eşyaları yaratarak, kendi üssünüzü inşa ederek hayatta kalmaya çalışmaktasınız.

Grafik ve efektleriyle de sizi mest edebilecek bu oyunun sistem gereksinimleri biraz tuzlu da olsa, eğer oynama fırsatınız var ise şiddetle tavsiye ediyorum. Arkadaşlarınızla oynayarak çok güzel maceralar yaşayabilirsiniz.

Steam'de şu an 626,715 incelemesiyle ve bu incelemelerin %87'lik kısmı çok olumlu olmasıyla günümüzün oldukça popüler bir oyunu olan Rust, günümüzde hâlen günlük 50-80 bin aktif oyuncusuyla, çok fazla oyuncu tarafından oynanmaktadır. Bu popüler oyun, anlık olarak Steam'de 208 TL fiyattan satılmaktadır. İndirimlerde 100TL civarına alabilirsiniz.

The Forest

The Forest
The Forest

Çıktığı zaman büyük ses getiren, hayatta kalma oyunlarına yön veren, o zamanın ortalama sistemleriyle oynamakta zorlandığımız The Forest oyunu, hâlen bir sürü oyuncu tarafından oynanmaktadır.

Oyunun en etkileyici kısımlarından bir tanesi aslında senaryosudur. Oyuna ilk başladığınızda düşen uçak ve daha sonrası, hakkında oynayarak bulamayacağınız senaryoyu internet üzerinden okuyabilirsiniz, çünkü oynayarak sadece bir kısmını anlayabilirsiniz, fakat senaryoyu okuduktan sonra bazı taşlar rayına oturuyor. Senaryoyu oyunu bitirdikten sonra okumanızı tavsiye ediyorum.

Oyunun amacı kendinize bir üs inşa ederek korunaklı bir yer yapmak, dövüşebileceğiniz ve kendinizi koruyabileceğiniz zırh ve silahları yaratmak. Kendinizi ada yerlilerinden, yamyamlardan, bazı saldırgan hayvanlardan korumalı, not defterindeki görevleri yerine getirmeli ve çocuğunuzu bulmalısınız.

Oyunu arkadaşlarınızla beraber oynamanızı ısrarla tavsiye ediyorum. Ayrıca size tavsiyem, çok korunaklı bir yer yapmaya çalışın, çünkü oyun 8 ila 10 geceden sonra size güzel sürprizler yapabilir. Kendinize ve bulduğunuz mağaraları kaybetmemek veya karıştırmamak için bayrak dikin.

Kendi lokal sunucunuz üzerinde maksimum 8 kişiyle oynayabildiğiniz bu oyunu, özel sunucular ile 30 kişiye kadar çıkarabilmektesiniz.

Steam'de an itibariyla 304,147 incelemesi bulunan oyunun incelemelerinin %95'lik kısmı çok olumlu olarak geçiyor.

Oyun şu anda Steam üzerinde 32 TL fiyat üzerinden satılıyor. İndirimlerde 17 TL'ye kadar düşebiliyor.

Green Hell

Green Hell
Green Hell

Çıkmasını çok beklediğim oyunlardan bir tanesi olan Green Hell, oynarken beni her şeyiyle çok şaşırtmıştı. Daha önce oynadığım benzer oyunlardan ziyade bu oyunda hayatta kalma detayları çok daha farklı ve güzeldi.

Kısaca oyundan bahsedersek, Amazon yağmur ormanlarında geçen zorlu bir yaşam mücadelesini sizin önünüze seriyor bu oyun. Yırtıcı hayvanlardan tutun, ormanın yerlilerine, akreplere, örümceklere, zehirli uçan sineklere, dikenli zehirli bitkilere ve size zarar verebilecek bir çok şeye ev sahipliği yapıyor. Otların arasından geçerken bile zehirlenebileceğiniz bu oyunda, hayatta kalmak için sadece fiziksel sağlığınıza değil, aynı zamanda psikolojik sağlığınıza da dikkat etmeniz gerekiyor.

Yaralandığınız zaman iltihap kapan yaralarınız ile farklı şekillerle ilgilenmeniz, tedavi etmeniz şart oluyor. Oyunun bu çeşitliliği oyunu güzel kılıyor.

Oyunun en güzel taraflarından bir tanesi de haritada nerede olduğunuzu göstermemesi. Harita bulduktan sonra yapılardan dolayı veya yer şekillerinden dolayı nerede olduğunuzu tahmin edebilirsiniz ama genel olarak haritada bir yerden bir yere gitmek için geliştiriciler saatinize ve haritaya enlem boylam eklemiş. Saatinize bakarak enlem boylamlar arasında gezip, haritada istediğiniz noktaya gitmeye çalışıyorsunuz. Söylemek isterim, çok güzel ve bir o kadar da kolay değil.

Green Hell büyük bir oyun ve bence kalanını kendiniz oynayarak çözmeniz daha güzel olur.

Arkadaşlarınız ile eşli oynayabileceğiniz bu oyun, günümüzün en iyi hayatta kalma oyunlarından bir tanesidir benim açımdan, umarım beğenirsiniz.

Steam'de an itibarıyla oyunun 33,578 incelemesi bulunmakta ve bu incelemelerin %87'lik kısmı çok olumlu.

Steam'de 40 TL fiyat ile satılan oyun, indirimlerde 28-32 TL aralarına inmektedir.

Umarım bu Bence'de sizlere beğenebileceğiniz oyun tavsiyelerinde bulunmuşumdur. Umut ediyorum beğenirsiniz ve arkadaşlarınızla birlikte oynamaktan zevk alırsınız.

KnightsSword

Hayatta Kalma ve Üs İnşa Etmenin Eğlenceli Olduğu 3 Oyun
38 Cevap