1 ay

LoL Karanlığa Giriş: Gölgelerin Efendisi Zed'in Hayat Hikayesi!

Triggerr m

Dün gece biraz düşününce farklı bir seriye başlamak istedim, sadece oyun oynayanların değil herkesin ilgisini çekebilecek bir paylaşım yapma fikrim vardı. Bu seride çeşitli oyunlardan karakterlerin, hayat hikayelerini anlatmayı hedefliyorum. Sıradaki karakterin hikayesini görüşlerde siz belirleyin...

Bu hikayemizi okurken Fall of the Leaf parçasını arka planda açmanızı öneririm. Okurken daha çok zevk alabilirsiniz.

Zed Kinkou tapınak basamaklarını çıkmaya başlıyor.

LoL Karanlığa Giriş: Gölgelerin Efendisi Zedin Hayat Hikayesi!

Zed'in hikayesi, küçük bir çocukken Kinkou tarikatı'nın basamaklarında başladı. Büyük usta Kusho'nun tarikata bizzat aldığı Zed, dünyada ait olduğu yeri tapınağın bin yıllık duvarlarında buldu. Kendini Kinkou'nun ruhani prensiplerini anlamaya adayarak, yaşıtlarını hem savaş eğitiminde hem de derslerde geride bıraktı.

LoL Karanlığa Giriş: Gölgelerin Efendisi Zedin Hayat Hikayesi!

Yine de ustasının oğlu Shen'in gölgesinde kaldığını hissediyordu. Zed' in tutkusu, mükemmel şekilde öğrendiği her teknikte belli olsa da duygusal açıdan Shen kadar dengeli değildi. Buna rağmen iki öğrenci, kardeş kadar yakın iki arkadaş oldular.

LoL Karanlığa Giriş: Gölgelerin Efendisi Zedin Hayat Hikayesi!

Altın İblis'in peşine düştüler.

İlerleyen yıllarda, meşhur katil Altın İblis' in peşine düşen ustalarıyla birlikte İonia'yı dolaştılar. Sonunda bu söz gelimi canavarı yakalamayı başardıklarında, Khada Jhin adında sıradan bir ölümlü olduğunu gördüler. Genç Zed kılıçlarını kaldırıp adamın üstüne yürüdü ama Kusho onu durdurarak Jhin'in hapse atılmasını emretti. Tapınağa dönerlerken Zed'in kalbi hınçla doldu, çalışmalarında başarısız olmaya başlamıştı. Jhin'in dehşet verici cinayetlerinin hatıralarını aklından çıkaramıyordu asla.

LoL Karanlığa Giriş: Gölgelerin Efendisi Zedin Hayat Hikayesi!

Zed gölge gücüyle tanışıyor.

İonia ve Noxus'un artmakta olan yayılmacı güçleri arasındaki artmakta olan gerginlikte, hayal kırıklığını arttırmaktaydı. Shen büyüdükçe babası gibi duygularının etkisinde kalmayan bir adam olurken, Zed dengeyi korumak gibi yüce idealler yüzünden kötülüğün cezasız kalmasına katlanamıyordu. Tapınağın gizli yeraltı mezarlığının derinliklerinde gezinirken siyah, süslü bir kutu buldu.

Kutuyu açmak, tarikatın ustaları dışında herkese yasak olduğu halde Zed kutunun içine baktı. Birdenbire zihnini gölgeler kapladı, Zed'in gücenikliğini zayıflara karşı acımasızlıkla besledi gölgeler ve acımasızlıkla kadim kara büyülerin gücünü hissettirdiler. Zed tapınağın aydınlığına döndüğünde, büyük usta Kusho'yla karşılaştı. Ustasından, Kinkou'nun elindeki tüm imkanlarla Noxus'lu işgalcilerle savaşmasını istedi. Kusho reddettiğindeyse, Zed onu yetiştirmiş olan tarikata sırtını döndü.

LoL Karanlığa Giriş: Gölgelerin Efendisi Zedin Hayat Hikayesi!

Zed kendi ordusunu topluyor.

Kinkou öğretilerinin sınırlamalarından kurtulduğunda, Noxus'a karşı savaşmak üzere yetiştireceği takipçiler topladı. Ülkenin taraf tutmayan vastayaları' da dahil olmak üzere yurdunu tehdit eden ya da savunulması için çaba göstermeyen herkesi acımasızca ölüme mahkum ediyordu.

Zed takipçilerine, kendilerini savaşın coşkusunda kaybetmelerini öğütlüyordu ama o siyah kutu olmadan kendi becerilerinin arzularını gerçekleştiremeye yetmeyeceğini anlaması uzun sürmedi.

LoL Karanlığa Giriş: Gölgelerin Efendisi Zedin Hayat Hikayesi!

Kusho usta ölüyor.

Yeni çömezlerini toplayıp, Kinkou tapınağına geri döndü onu tabi ki de Kusho karşıladı. İhtiyar adam silahlarını Zed'in ayaklarının dibine bırakarak eski öğrencisine, gölgeleri terk edip daha dengeli bir yola dönmesi için yalvardı.

Zed birkaç dakika sonra tapınağın merdivenlerine geri çıktı, bir elinde siyah kutu diğerinde de üstüne taze kan bulaşmış silahı vardı. Kinkou üyeleri şaşkınlıktan donakalınca, Zed'in savaşçıları onları topluca kılıçtan geçirdi. Ardından Zed tarikatı ele geçirdi ve çömezlerini, karanlık savaş yöntemleriyle eğitmeye başladı.

LoL Karanlığa Giriş: Gölgelerin Efendisi Zed'in Hayat Hikayesi!
8
5
Görüşünü yaz
8Kız Görüşü
5Erkek Görüşü

En İyi Erkek Görüşü

 • Alfoo
  Karşıma gelince oyundan soğuduğum karakter Zed. Okurken sövesim geldi yine bir tur içimden sövdüm zed'e :D R basam tutuştur atam ölsün mantığıyla oynayanlar için birebir karakter ama hikayesi değişti. Zed aslında Shen'in babasını dünyanın iyiliği için öldürdü. Hatta ve hatta kusho o gölgelere teslim olup dengesini bozup yaratığa evriliyor. Kayn'a zedi öldürmesini emrediyor ama Kayn ustasını Zed olarak gördüğü için öldürmüyor :D Sonra gölgelere esir olan Kusho'yu öldürüyorlar :D
  Görüş hala geçerli mi?
  • Triggerr

   Ya reis fdsakşlfd serinin devamının spoilerını vermesen iyiydi

  • Alfoo

   Zedi görünce trigger oldum napim :D

  • Triggerr

   hele adc oynuyorsan tam kanser ya bende sevmem bir adc main olarak

  • Hepsini Göster

En İyi Kız Görüşü

 • sinanmaktanbiktim
  guzel dusunulmus bir seri baslangici. oyun dunyasiyla alakam olmamasina ragmen fantastik bir hikaye okuyormusum tadi birakti bende. umarim uzun omurlu bir seri olur.
  Görüş hala geçerli mi?

Diğer Görüşler İçin Aşağı Kaydır

Kızlar & Erkekler Ne Diyor?

74
 • FelFire
  Jhin, Jhin, Jhin... Allah kahretsin onu... Sen hiç ultisinin hepsini yedin mi onun? Kaçayım derken patır patır yiyip, sonuncudan flashla kaçayım derken son mermiye kafa atmış insanım ben.

  Ellerine sağlık çok keyifli bir yazı olmuş :)
  • Triggerr

   4. vuruş güdümlü geliyor be

  • FelFire

   Amaç alanından çıkmak olup da flash mesafesi yetmeyince :)

  • Triggerr

   ...

 • Kaan6565zz
  8 milyon ustalık puanı zed ve west grand master ligli birisi olarak söylüyorum güzel derleme kardeşim 😄
 • benkendall
  Eline sağlık

  Ben karı oyunculardan devam edeceğimm😌
 • eldiabloaress
  Hayirsiz bir karakterdir amatörlerin elinde takminiza gelirse kil alamayip afk yetenegini kullanir rakip takimda ise icinirden gecer saygilar ( dip not asiri kanser sebebi)
 • MermaiD_0
  Harika bir biçimde yazıya dökmüşsün büyük bir emek var burda. Tebrik ediyorum.❤ senin sesinden dinlemek güzel olurdu. 😄🐥
 • ThePinkLady
  En tehlikeli silah GÖREMEDİĞİNDİR!
  • Dengenin dediği olur !

  • Denge aptalların işidir (sanırım senin yazdığın ya Akali nın ya da Shen in repliğiydi, umarım bu yazdığımı da doğru hatırlamışımdır)

  • Gölgenin hükmü güneş doğana kadardır :)

 • Sine_
  Güzel olmuş
 • mavimorhayaller
  Çok güzel yazılmış merakla okuyorum 👍
 • Güzel olmuş tebrikler
 • silanefes
  güzel olmuş eline sağlık
 • KareciÇocuk19
  Karanlığa Kuçak Aç zedi le nocturne aynı kişi mi
YÜKLENİYOR...