Kediler hiç ev ortamında üşürler mi ?

Şimdi 3 aylık bir kızım var kışa girdik malum havalar buz kesti birden, kedim üşüyormuş gibi geliyor evde soğuk gibi ben hırkayla felan dolaşıyoruum o üşürmü yaa tüyleri onu yeternce korurmu küçük saylır çünkü ?

0|0
44

En İyi Kız Görüşü

• Evet üşüyorlar mesela bizim kedi şu an kaloriferin üstünde, sabahta kucağıma gelip ısınmaya çalışıyordu, kulakları burnu buz gibi oluyor

1|0
    0|0
    • kıyamam ona ben ya :( kaç aylık ki ?

• aferin ona uslu bir kedi olsun :) sesini yükseltip hayır dediğinde söz dinliyorlar zaten dertlerini de anlatabiliyorlar zekiler. Çok minik seninki ya melek gibidir o şimdi canım yavru kedi çekti yaa benim yerime sev üstünü de ört üşümesin :)

• hahah tamam ablasıı severim onuu ben hep seviyorum zaten şuan örtnün altında :))

Senin görüşün var mı?

Erkekler Ne Diyor 4

• Ev içindeki sıcaklığı mümkün olduğunca 18 derece üzerinde tut. Kedilerin vücut sıcaklığı yüksektir. 39 C civarındadır. Bu nedenle özellikle yavrular soğuğa dayanıksızdır.

Ve şuna da dikkat et. Soğuk havalarda daha çok mama tüketirler.

2|0
    0|0
    • +++++++++++en iyi

• Ona koltuk üzerinde tüylü battaniye ile bir yer yapın. Orada yatsın. Üzerini de örtersiniz.

• ben genelde yorganımın altına koyuyorum onu orda uyuyup kalıyor ama dedğinde mantklı denerim :) sağol

• 90 gunluk az degıl ama kapalı yerde uyursa olabılır sıcak olur zaten gunduz hareketlıdır kedi evi gibi ya da altı battanileyi sepet gibi

0|0
    0|0
  • Üşümek demeyelim de ısınma içgüdüsü güçlüdür kedilerin... Sürekli ısınmak isterler...

0|0
    0|0
  • söyle düşünn sen olmasan dısarda kalıcaktı dısarı ortamda yasıya biliyorlar :)) ben cok hayvann besledimm rahat ol onlar bulur ısınmanın yolunu

0|0
    0|0
    • evet ama daha yavru ya ondan kıyamıyorum hasta olur felan

• :) haklısınnn ona tüylü şeylerdenn kucuk bir yer yapp içine koyy alıssınn

• olalbir aslında ama gerek yok pek alıyorum yorganımn altına zaten orda sızıp kalıyor :)

Kızlar Ne Diyor 3

• Normalde ev ortamında üşümezler ama seninki yavru olduğu için üşüyebilir.Ortamı biraz ılıtsan iyi olur.

1|0
    0|0
    • yaa alıyorum örtümün altına orda uyuyup kalıyor hep :) bana üşüyor gibi geliyor o sebeple ben uyurken yanıma gelip örtümün altına giriyor çünkü sabah bir kalkıyorum örtümmün altında uyuyor:)) sıcak tutmaya çalışcam onu gerçekten bende etkilenir diye düşünüyorum çünkü.

• oyyy yerim onu :) çok şanslı senin gibi düşünceli biriyle yaşadığı için.

• hahah sağol canım :)

• Benim de kedim vardı sokakta bulmuştum ameliyatlı iken dışarıya atmışlardı ciğerlerinden hastaydı.Küçücüktü bir de.Ev sıcakken bile üşürdü sıcak su torbasının üzerine havlu koyardım torbayla beraber dizimde otururdu ısınınca birazcık dolaşır sonra yine gelirdi üzerini örterdim uyurdu öylece.Kediler sıcağı severler zaten ve seninki küçük daha.Bir kaç yorumu okudum ve anladığım kadarıyla üşümemesi için elinden geleni yapıyorsun :) Bulunduğu ortam biraz daha ılık olabilir mesela battaniyeden ya da başka sıcak tutacak bir kumaş türünden bir yer yaparsan orada yatıp ısınabilir de :)

0|0
    0|0
    • yaa anlattğnı okudum da ne insanlar var cidden gözlerim doldu :( zaten kendi şuan hiç örtülerden ayrılmıyor ablasıı :)) bende elimden geldiğince onu sıcak tutuyorum hasta olmasından korkuyorum çünkü

• Merak etme hasta olmaz bence.Çünkü hem senin gibi ilgilenen düşünceli biriyle yaşıyor hem de dışarısı kadar soğukta değil:)

• üşürler tabiki

0|0
    0|0
Yükleniyor...