Allah'a isyan ettiğiniz oluyor mu?

Allah'a isyan ettiğiniz ya da neden şöyle şöyle yaptın vs gibi kızdığınız oldu mu hiç?

Benim çok oluyo allah'ı pek sevmiyorum açıkçası. Kimseyi zorla seveceğim diye birşey yok değil mi? Ona bazen çok kızıyorum beni mutsuz yarattığı için. Mutluluğu hep gözümün önünde başkalarına tattırdığı ama beni mutsuz ettiği için.

0|0
1312

En İyi Kız Görüşü

• Hangi allah?

1|2
    8|3
    • yukardakinden bahsediyor gerçi benim orda olduğuna dair şüplerim var ama

• kuranda Allahın olmadıgını yazdıgını soyleyenıde ılk defa duydum ?!

• Once yazdigimi anlayin o halde.

Senin görüşün var mı?

Kızlar Ne Diyor 12

• bir de şu açıdan bak, evet mutsuz olabilirsin ama çoğumuz hayatı göründüğü kadar mükemmel değil. elin ayağın tutuyor mu ? sağlıklı mısın? o zaman şükret gerisi boş. mutlulugu bulmak da mutsuz kalmak da senin elinde çünkü. ben bir insana verilebilecek en büyük nimetin sağlık olduğuna inanıyorum. yeterince param yok depresyondayım, sevgilim yok depresyondayım, kimse beni beğenmiyor depresyondayım, içime kapanığım depresyondayım vs geçin bunları. inan sen iste, herşeyi elde edersin sağlığına birşey olmasın yeter. Allah'a isyan lüzumsuz.

4|0
    0|1
    • Tok ne anlar açın halinden.

• Sağlıklı değilim derken? Neyin var kardeşim? Geçmiş olsun çok üzüldüm canım benim

• yumurtalıklarımda kist var. kiste bağlı aşırı kanama ve ağlatma boyutunda sancılarım oluyor. aşırı kanama nedeniyle de anemi hastasıyım. kist ilerde çocugum olmama olasılıgını da arttırıyor. açıkcası 1 aydır ilaçlarımı da kullanmıyorum. kist büyümüş olmalı. ama gayet mutluyum, isyan da etmiyorum. çok şükür o kist beynimde değil de ölme ihtimali değil sadece çocugum olmama ihtimali taşıyorum diyorum.

• Isyan insani helak eder.

Ayrıca isyam ettinde noldu? Eline bişeymi geçti, mutlumu oldun?

1|1
    0|0
    • Biraz rahatlama geliyo.

• Eğer dua değilde isyan seni rahatlatıyorsa imanını gözden geçirmelisin kardeşim.

• insanlar istedikleri için isyan etmezler kardeş hayat onları hiç istemedikleri bir duruma soktuğu için isyan ederler.Birinin elinde olsaydı isyan etmek yerine şükürde diyebilirdi.düşünmeden konuşuyosun birader

• olmaz olur mu, oluyor.. kızıyorum ona küsüyorum annem, babam gibi.. sonra geçiyor vardır bir bildiğin diyorum... insan annesine ne kadar küs kalabilir ki. hepimizin özellikle ergenlik zamanında çok çatışması olmuştur aileyle. ama sonra haklılarmış demedik mi?

mesela anne çocuğuna şurup verir iyieşsin diye ama çocuk algılar mı bunu. nasıl kızar annesine..

1|0
    0|0
  • mutlu olmayi beceremiyosan Allah ne yapsin -_- az konus cok konusuyosun bak gunah bir tarafta yaziyo

1|0
    0|1
    • Ben mi ona dedim bana şu şu belaları ver diye

• sen O'na diyemezsinki zaten .bu sinav zaten ,sabr et bak bakalim nasil olcak

• Çoğu zaman bende isyan ettim ama fark ettim ki isyan etsende etmesende herşey aynı değişen bişey yok .

2|1
    0|1
    • Ben 30 yaşında çözdüm bunu. Güzel 1-0 öndesin.

• iyi o zaman sen kafirliğe devam et kardeşim

• Senden sorgulamadan inanmaya devam et

• Her Şer'de Bir Hayır Vardır Beklemelisin Belkide Cok Mutlu Olursun ? Ama Haline'de Şükretmelisin Ayrıca

1|1
    0|0
  • Ey kardeşim bizim ona kizmayi birak buna yakin davranmaya hakkımız, yok seni oyle yapan seytan iste

0|0
    0|0
  • Mutlu olmak ya da olmamak insanın elinde olan bir şeydir bu yüzden tanrıyı ( Allah'ı) suçlamana lüzum yok .

Etrafına bakarsan Allaha inanmayanlardan da mutlu olanlar olduğunu göreceksin .

0|0
    0|0
  • oldu. çevremdeki birçok insana bunu diyorum herşeyin bir zamanı vardır diyorlar. bilmiyorum belkide öyle. ve size bunu paylaşmak isterim belki hava atıyor bana diye anlaşılacak ama (anlaşılmasın) geçen yıl derslerim berbattı(herşeyim gibi) ve hep isyan ederdim öyle böyle değil ama bu yıl ettiğim dualardan sadece derslerim aşırı derecede yükseldi, sınıf 2. siyim hatta. belkide herşeyin bir zamanı var. ve ben geçen yıl çalışkan olsaydım iyi bir liseye gdip çok çalışkan var diye olamayacaktım. işde belki insanların sabret demeleri Kuran'da Allah'ın dualarla, dertlerle ilgili dediği doğru...

0|0
    0|0
  • etmiyorum günah

0|0
    0|0
  • Laflara bak, az bile sana mutsuzluk

0|0
    0|3
    • Valla ? Ataist olmayi bile beceremiyorsun. Elimi kipirdatip yazdigim harflere degmezsin. Muhattabim etmicem seni.

• Zaten burda tartışacak birsürü mongol var seni arıyacağımı sanmıyorum.

• Hayır, etmem.

1|2
    0|0

Erkekler Ne Diyor 12

• su içme çok aşırı susa ister istemez İçtiğin zaman Allah'a sempati duyacaksın teşekkürler bile dersin belki veya eline çakmağı al 2 dk tut Sonra Allah'ı düşün.Bu zamana kadar sağlık sorunu yaşatmamış ve bişeyler vermişse az çok böyle Ateistin dolu olduğu sitelerde fazla gezinme Allah'a daha çok isyan ettiriler seni

0|0
    0|1
  • Ateistlere sesleniyorum

Lan aşagilik hayvanlar Allah bir gün öyle bir vururki neye ugradiginizi şaşırirsinz...

1|2
    1|3
    • Eğer yukarda herkese eşit davranan bir allah olsaydı benim ona inanıp inanmam onun pek umrunda olmazdı.Eğer allah varsa ona inanmayanları cayır cayır yakacak kadar psikopat değildir

• Sana taş attım demek ki yuzume sicradin. Sen atladin cevabima. Ateist köpekler rezil olmaya mahkumdur.

• Nerden buluyon sen böyle lafları inan beni yerin dibine soktun ne kadar utandım anlatamam ağlamak üzereyim):

• Qllaha skurki sizler azunlıksınız oylede kalcaksınız.. Dua yerine iayan edip yok sayıyorsan sende n iman kaşmıs nwde inanc.. Dalga gcer gbi soru soruyorwun birde..

1|1
    0|1
  • bi kaç sorum olcak

yaşın kaç ?

dua etmeyi denedin mi hiç ?

1|0
    0|0
  • Evet allaha bazen isyan ediyorum diyorumki! allahım neden yoksun keşke cennet diye bir yer olsaydı neden bizi ataeist yarattın

0|0
    2|2
  • hiç bir zaman isyan etmem . benim yanımda olduğunu bildiğim halde isyan etmek yanlış olur günahtır .

3|2
    0|0
  • hiç bir zaman isyan etmedım ne haddıme ya verdıklerıne şükrettım hep :)

3|2
    0|0
  • hayır zaten en büyük hatası bana sormadan beni yaratması (bunu var olduğunu varsayarak söylüyorum) insan bir sorar de mi istiyor musun diye, diktatörlüğe gerek yok

1|0
    7|2
  • Yukarda bir allah varsa benim viski içip domuz eti yememden daha önemli şeylerle ilgileniyordur

0|1
    2|1
  • çok ettim tövbe ettim

2|1
    0|0
  • Sıkıntını paylaş kardeşim nedir

0|0
    0|0
  • öncelıkle sunu sormak lazım sen ınanıyormusun

0|0
    0|0
Yükleniyor...